Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Agrometal bude mít osm dílů a to, že se budeme mít čemu smát, má zajistit expert na komedie. TV glosář Ely Novákové

01.08.2022
Agrometal bude mít osm dílů a to, že se budeme mít čemu smát, má zajistit expert na komedie. TV glosář Ely Novákové

Foto: Se svolením FTV Prima (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Lukáš Příkazký coby Lukyn, hlavní hrdina nového seriálu Agrometal – pozor, neplést si s výrobcem komunální, čistící a zametací techniky

Zajímavostí jistě je, že pod scénářem je podepsán Rudolf Hrušínský nejmladší, o němž toho v posledních letech mnoho neslýcháme. Teď přichází s komediálním příběhem ze středočeské vesnice, kde se má konat soutěž amatérských kapel.

Prima je v seriálové tvorbě tak rozjetá, že se zdá být k nezastavení. Poté co oznámila natáčení nového dlouhodobého seriálu Dobré zprávy, přichází z informací o projektu menším, ale neméně zajímavém.

V hlavní roli vesnický průšvihář a koumák

Hlavní postavou osmidílného seriálu Agrometal v režii Karla Janáka je Lukyn, kterého ztvárňuje český herec Lukáš Příkazký. Lukyn propásne výročí svatby, z čehož je samozřejmě obrovský průšvih. V tiskové zprávě TV Prima prozradil herec o své roli dále toto: „Na čerpací stanici následně vidí plakát, který informuje o soutěži amatérských kapel. Hlavním lákadlem je ovšem to, že vítěz soutěže získá motorku. Lukynovi se to zdá jako geniální nápad a myslí si, že případná výhra by vyžehlila problémy s jeho manželkou.“ Celé to má jeden háček. Lukyn totiž žádnou kapelu nemá. Dokonce ani na nic neumí hrát. Ale to by nebyl Lukyn, neohrožený mládenec z české vesnice, aby si s něčím takovým neporadil…

 

Agrometal

Patricie Pagáčová a Lukáš Příkazký

Manželský tandem Janák a Goščíková

Herečka a ředitelka Divadla Radka Brzobohatého se ve filmech svého manžela Karla Janáka objevovala vždy spíš v menších rolích. Během covidové pauzy ale společně rozpracovali několik projektů, mimo jiné právě i seriál Agrometal. „A co se týče dalších plánů s manželem, já se během covidové éry stala trošku producentkou. V létě, v červenci a v srpnu, natáčíme osmidílný seriál pro televizi Prima. Karel ho režíruje a já produkuji a budu tam taky hrát,“ uvedla Romana Goščíková, že tentokrát bude mít jednu z důležitějších dějových linek.

„Tu jsem si ale dala vzhledem k pozici producentky víceméně sama. Ale musím říct, že Rudolf Hrušínský, který psal scénář, mi ji napsal na tělo,“ upřesnila herečka. Prozradila tak svého dalšího spolupracovníka, kterého dobře zná, protože v Divadle Radka Brzobohatého hraje.

 

Agrometal

Manželský tandem, herečka a tentokrát producentka Romana Goščíková a režisér Karel Janák, duchovní otec filmových Snowboarďáků

Tajemství scenáristy

Jak se stalo, že se Rudolf Hrušínský nejmladší pustil do psaní scénáře k seriálu, ale producentka neprozradila. Z rodu Hrušínských zůstává tak příběh nejmladšího Rudolfa stále tak trochu tajemstvím. Po závratném úspěchu Discopříběhu, v kterém zazářil v šestnácti letech, už herec nikdy v takovém trháku nehrál. Občas se v nějakém filmu objeví, hraje v divadle, hlavně v muzikálech. Hodně se ale toulal po světě a své soukromí si až úzkostlivě hájí. Teprve před pěti lety se dnes dvaapadesátiletý herec oženil, tím ale všechny zprávy končí. Nevíme tedy ani, proč si jako téma vybral právě středočeskou vesnici, i když je pravda, že v jedné takové s manželkou žije, a prostředí tedy zřejmě dobře zná. 

 

Agrometal

Slavnostní zahájení natáčení

Humor i davové scény

Seriál bude podle tvůrců plný originálních a vtipných situací, humorné nadsázky a zábavy. Skvělé je i herecké obsazení, diváci se mohou těšit na Lukáše Příkazkého, Kristýnu Leichtovou, Petra Stacha, Jaroslava Plesla, Matouše Rumla, Patricii Pagáčovou, Ondřeje Malého, Petra Čtvrtníčka, Andreu Růžičkovou, Milana Šteindlera a mnoho dalších.

Natáčení začalo na počátku léta nedaleko Slaného a produkce sháněla široký komparz, od dětí až po seniory. Jestli se davové scény budou odehrávat právě na soutěži amatérských kapel, nebo se dočkáme i nějakého hudebního festivalu třeba na Točníku, kde se má také natáčet, to zatím jasné není. Po prvních natáčecích dnech si ale producentka i režisér práci pochvalují. „Práce na tomto seriálu je veliká radost, a to nejen proto, že režisérem je můj manžel Karel Janák. Máme super vtipný scénář a skvěle fungující obsazení. Diváci se rozhodně mají na co těšit,“říká producentka seriálu Romana Goščíková. „Já bych si přál, aby si tento seriál diváci hlavně užili. Mým úkolem bylo oslovit široké publikum, aby si tam zkrátka každý našel to své, a moc doufám, že se nám to podaří,“ dodává režisér Karel Janák. 

(zdroje: TV Prima, Extra, ČSFD, Super)

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková