Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Doktor Hofbauer skončil, Marek Němec zůstává. Nejpopulárnější chlap p(P)rima seriálů se přesouvá se dvěma lvicemi do ZOO. TV glosář Ely Novákové

11.07.2022
Doktor Hofbauer skončil, Marek Němec zůstává. Nejpopulárnější chlap p(P)rima seriálů se přesouvá se dvěma lvicemi do ZOO. TV glosář Ely Novákové

Foto: FTV Prima (stejně jako snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Marek Němec již v seriálu ZOO

Mnoho divaček zamáčklo slzu, když skončila 1. mise. Dámy si sice stěžovaly na výměnu Modrého kódu za zelené mozky, pořád tu ale byl Marek Němec alias David Hofbauer, kvůli kterému byly ochotné se dívat i na výcvik armádních lékařů.

Pro všechny tyto divačky máme skvělou zprávu ze zákulisí Prima seriálů. Marek Němec přijal roli v ZOO, takže se s ním budou od září zase pravidelně potkávat. Příznivci ZOO teď bombardují Primu dotazy, co bude se seriálem, když Eva Burešová bude maminkou. A tak se televize odhodlala k tomu, co se většinou nedělá – totiž poodhalit již na začátku léta, co se v ZOO bude dít na podzim. A jsou to zprávy skutečně převratné.

 

Odtočily se poslední scény v baru a na pár týdnů Eva odloží kostým Viky i Lady X. Pro tuto chvíli ji totiž čeká jiná role – role dvojnásobné maminky. „Jsem dojatá. Vůbec jsem žádnou rozlučku nečekala, protože jsem měla skončit dřív. Dnešní natáčecí den jsem tu ani neměla být, ale bylo potřeba ještě dotočit nějaké důležité obrazy, bez kterých by to nešlo,“ neskrývá dojetí Eva Burešová, která na chvíli sice zmizí z ateliéru, ale nikoli ze seriálu. „Je to hezké, člověk ví, že ho tu mají rádi, a o to víc se těším, až se vrátím. Teď mě čeká hlavně odpočinek, na který se těším moc, ale vím, že mi práce bude chybět,“ přiznává herečka.

Hvězda na telefonu

Eva Burešová ze ZOO rozhodně nezmizí. Stihla předtočit řadu scén, takže v září ji jako Viki budeme ještě vídat živě. Pak se ze scény skutečně na nějaký čas ztratí, ale krok s dějem bude udržovat dál. Máme tady totiž moderní média, a tak se herečka učí hrát po telefonu. „Diváci o Viky nepřijdou, je to oblíbená postava. Je hezky napsaná, a tak jsme ji v ději nechali. Bude se objevovat prostřednictvím telefonů a pro mě to bude nesmírně zajímavé. Už jsme něco zkoušeli natočit, partner mi doma pomáhá s texty, nahazuje je a já točím. Budeme mít asi nový společný koníček,“ prozrazuje Eva. 

Viki má dvě sestry

Fenomén mladých děvčat, které hledají cestu životem, se v ZOO rozroste hned o dvě temperamentní dračice. Jednoho dne totiž zazvoní Viki u dveří zvonek. Tentokrát to sice není exekutor, ale šok je o to větší – přišly se jí představit sestry, dvojčata, o kterých neměla ani tušení. „Sestry se objeví z ničeho nic, Viky bude zaskočená, ale zároveň bude ráda, že má sourozence. Mrzí jí ale, že jí o tom táta neřekl. O sestry se staral a Viky dal do dětského domova. Takže to bude pro ni trošku bolavé. Diváci se ale mají na co těšit, protože přijde nová linka, nové příběhy. Bude se to líbit, holky jsou moc hezké, talentované a já se na ně ráda koukám. Věřím, že to diváci ocení,“ prozrazuje Eva Burešová. Dvojčata Tes a Izy nejsou žádné panenky sedající v koutě. Tes nastupuje do ZOO, protože jí soud nařídil obecně prospěšné práce. Kde je Tes, musí být i Izy, což ovšem Viki ze začátku neví. Sama si před časem vymyslela dvojče Alex a pěkně se do toho zamotala. Teď je postavena tomu, že dvojčata existují, a dokonce jsou to její sestry. Navíc k nim neodmyslitelně patří „přívěšek“, kamarád, podvodníček a zlodějíček Charlie. A právě toho hraje Marek Němec. Bude to tedy role hodně odlišná od doktora Hofbauera, rozhodně se ale bude tato trojice starat v seriálu o linii plnou humoru.

 

Marek Němec uprostřed, Lucie Černá vlevo, Bára vpravo

Sestry Černé si spolu zahrají po dlouhé době

Dvojčata Tes a Izy Janečkovy hrají skutečná dvojčata Bára a Lucie Černé. Nejsou to žádné začátečnice, produkce si na ně ale vzpomněla po delším čase. „Většinou jsme hrály dvojčata, když jsme byly mladší, pak dlouho ne, a teď jsme zpátky spolu. Překvapilo mě, že nás oslovili, jelikož si už nejsme tak podobné jako v dětství,“ přiznává starší z dvojčat – Bára alias Tes. A i když jsou to dvojčata, tak o tom, kterou postavu budou hrát, rozhodovat nemohly. „Původně jsem měla hrát Tes já, ale na poslední chvíli se to změnilo. Izy je trochu větší mrcha, která se neustále snaží lanařit sestru do podvůdků,“ popisuje svoji seriálovou úlohu Lucie coby Izy. „Asi když nás viděli na produkci, tak si řekli, že Lucka vypadá víc drsněji než já,“ usmívá se Bára, která do seriálu naskakuje jako první. „S Evou hraji zatím jen já, jelikož to, že jsme dvojčata, před Viky tajíme,“ prozrazuje počáteční zápletku Bára. 

Charlie doplňuje trojlístek vykuků

„Obě postavy jsou moc krásně napsané, takový Robin Hood v sukních. Okrádají ty špatné lidi,“ přemýšlí Bára, a Lucie ji hned doplňuje: „Jen je malinký rozdíl v tom, že si ty lupy nechávají,“ směje se. Ve všech podvodech jim pomáhá vykuk Charlie, který je má zároveň pod ochrannými křídly a sdílí s nimi byt. „Charlie má kolem sebe krasohlavy, které jsou schopny z lidí dostat kompromitující informace, a na základě nich je zase on schopen je vydírat. Je to normální kolotočář, který si hraje, že je první liga. Jinak je to obyčejný světský,“ směje se Marek Němec a hladí si svoji fešáckou vestičku. „Umí se chovat, je bezstarostný a snaží se hodně okouzlovat.“ To, že mu dělají společnost dvě lvice, s tím je Němec velmi spokojený. „Holky znám, s Luckou jsem natáčel vánoční pohádku, ale musím být na place hodně bedlivý, Bára mi totiž připomíná Lucku z té doby. Jakmile řeknu třeba Izy, Tes říkala... Tak si to musím hodně rozmýšlet, nechci se dopustit chyby, a raději se na ně pro jistotu nenápadně kouknu,“ směje se Charlie.

 

Takhle ho divačky milovaly - jako doktora v nemocnici Rubava

Ostrý rozjezd nové sezóny

S Viki jsme se rozloučili uprostřed nedořešeného milostného vztahu se soudcem. Jak je vidět, scenáristé nelenili a k této již poněkud obehrané linii připsali Viki pořádnou dávku dalších zápletek. Jak v tom všem bude figurovat soudce Kříž, co bude se Sid – Aničkou Novotnou a jak svou lásku vyřeší barman Marek, to nám autoři zatím neprozrazují. Představením nových postav – Izy, Tes a Charlieho, navnadili ale diváky zatím jistě dostatečně. Jakmile se z Primy dovíme něco dalšího, budeme vás informovat.

Zdroj: FTV Prima

 

 

Vložil: Ela Nováková