Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V seriálové novince nás Prima zavede do zákulisí zpráv. I tam se totiž rodí romantické i humorné příběhy. TV glosář Ely Novákové

20.06.2022
V seriálové novince nás Prima zavede do zákulisí zpráv. I tam se totiž rodí romantické i humorné příběhy. TV glosář Ely Novákové

Foto: Se svolením FTV Prima (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Sára Rychlíková a Jan Fanta v novém studiu hlavních televizních zpráv. Neděste se, Prima žádné personální zemětřesení nechystá. Tihle zprávaři budou jen seriáloví, v těch skutečných budeme dál vídat své oblíbené moderátory.

Dobré zprávy. Kéž by na obrazovkách nějaké byly, v poslední době jich moc nevidíme. Tak snad alespoň zprávy fiktivní, seriálové, budou opravdu dobré. Prima začala natáčet v nových ateliérech a od podzimu uvidíme, kdo a jak se motá kolem zpravodajství.

Scenárista René Decastelo sklízí se svými limonádovými seriály na Primě velké úspěchy, není tedy divu, že po Slunečné a ZOO byl opět přizván k spolupráci. Produkce už naznačila, kdo bude hrát v seriálu Dobré zprávy prim. Je to trochu jako přes kopírák, zase tu máme děvče z chudých venkovských poměrů, které se rozkoukává ve velkém světě. Divákům to ale jistě vadit nebude. Příběhy o tom, jak mladá naivka k rozumu a ke štěstí přišla, se nám táhnou dějinami ženských románů i televizních seriálů a pořád mají své čtenáře a diváky. Inu, co by byl život bez trochy romantického snění.

 

Dobré zprávy Halouzková

Natálie Halouzková se posune od věčně naštvané Míny ze ZOO k venkovské naivce, sbírající první pracovní i životní zkušenosti. Roztomilá zrzka sice stanula před seriálovou kamerou už v jedenácti letech v Gymplu s (r)učením omezeným, hlavní hrdinky se ale dočkala až nyní.

Konec 1. mise, nahradí ji Dobré zprávy

Nebojte se, ZOO se s námi ještě neloučí, tak sledovaný seriál se jen tak nauzavírá. Zato s nemocnicí v Rubavě se zřejmě definitivně rozloučíme. Sledovanost seriálu, v němž se příběhy doktorů a sester autoři snažili okořenit vojenským prostředím, není v době války na Ukrajině to, o co diváci stojí. A tak je už teď jasné, že koncem června přestanou na Primě houkat sanitky a místo bílých plášťů a maskáčů nás čekají vyfintění a navonění hrdinové z televizního zpravodajství.

Možná už bylo všech těch seriálových nemocnic až moc, možná prostě chybí nějaký alespoň trochu neotřelý nápad, jak divácky oblíbené lékařské příběhy znovu otočit. Prima mezitím šikovně dala zelenou venkovskému prostředí, od koz a koní se pak neméně trefně přesunula k zvířátkům a lidem ze ZOO. Teď se pouští na trochu tenký led. Seriály z různých redakcí už tu také byly, ale je otázkou, jestli novinářské příběhy jsou to, co si divák přeje vidět. V našich krajích má bohužel profese televizních reportérů a zpravodajců ne úplně dobrou pověst. Přičinila se o to hlava státu i nedávný premiér, ale je to i tím, že u nás prostě převládá bulvární styl, který sice čtenáři a diváci hladově konzumují, jeho autorů si ale příliš neváží. Prima ovšem nasazuje DOBRÉ zprávy, tak snad se jí podaří diváky do televizního zákulisí vtáhnout.

 

Dobré zprávy Vašut

Role ředitele byla Marku Vašutovi ,ušita na tělo' a ani tentokrát se své pověsti noblesního elegána nezpronevěří

Mladé děvče na zkušené

Hlavní postavou Dobrých zpráv má být stážistka Bára, holka z vesnice, která se od reportáží  rodného kraje posune do hlavního zpravodajství. Hraje ji Natálie Halouzková, která je v Prima seriálech dobře zabydlená. Sexy zrzku jsme si diváci oblíbili v Sestřičkách jako Katku Kinskou, vídáme ji i v ZOO jako hubatou barmanku Mínu. Co s touhle její postavou bude dál, těžko říct, je málo pravděpodobné, že by herečka zvládala natáčení obou seriálů. Každopádně nyní dostává roli hlavní a po jejím boku bude stát fešák největší, Vladimír Polívka v roli produkčního Ondřeje. Co se mezi nimi  rozehraje, zatím není vyzrazeno, jistě jim to ale bude společně slušet.

 

Dobré zprávy Nesvačilová

Chybět nebude ani temperamentní Denisa Nesvačilová, která si v Slunečné bezohledností své Karolíny dokonce na nějaký čas vysloužila nepřízeň diváků

Hvězdy zpravodajství

Neméně atraktivní dvojicí budou hlavní moderátoři Dobrých zpráv. Tady Prima vsadila na neokoukané tváře, suverénní a trochu namyšlenou Monu hraje Sára Rychlíková a jejího parťáka, seladona a milovníka žen Šimona předstvavuje Jan Fanta. „Mona je ďáblík a nebude asi všem sympatická. Je kariéristka a jde si dost za svým. Trošku si myslí, že se svět točí kolem ní, ale v jádru nebude zlá,“ prozrazuje na svou moderátorskou hvězdu herečka Sára Rychlíková, která bude vždy sedět po boku svého seriálového partnera Šimona.

„Pro mě je to první velká role v seriálu a musím říct, že jsem za ni moc rád. Je mi tu moc hezky a přiznávám, že natáčení je velká dřina. Šimon je takový typický chlap. Trochu do větru, u žen oblíben, hodně oblíben, i když má jednu doma,“ charakterizuje svou postavu Jan Fanta. Trojlístek moderátorů doplňuje Denisa Nesvačilová coby Gita Rosová. „Je to sporťačka jak se patří. Gita je veselá kopa, hodná holka a taková pěkná ,samiceʽ. Má kluky trochu jako sport, takže všichni kolem ní mají přehled, jak, kde, kdy a co a jak,“ prozrazuje herečka.

 

Dobré zprávy Doležalová

Populární zprávařka Klára Doležalová odstartovala natáčení slavnostním nakrojením seriálového dortu. Prozatím bude jen odbornou poradkyní, nějakou tu roličku by si ale do budoucna klidně nechala líbit. Zadíváte-li se pozorně, objevíte na snímku v pozadí ředitelku obsahu TV Prima Lenku Hornovou.

Nové ateliéry, známé prostředí

Prima sází u Dobrých zpráv zjevně na dlouhodobou popularitu. Jinak by jistě nestavěla pro seriál nové ateliéry, to se dělá, když produkce počítá alespoň se čtyřiceti díly seriálu, jinak se to nevyplatí. Jak bude studio vypadat, zatím nevíme, ale protože jde o Dobré zprávy, bude jistě nějak pozitivně vyladěné. S tím mají televizní tvůrci dostatek zkušeností, tentokrát jsou na své domácí půdě. „Vždy jsme si na seriály, které jsme točili, brali odborné poradce. Teď, poprvé ho do Dobrých zpráv nepotřebujeme. Zpravodajství známe, všichni jsme si televizí prošli a známe její zákulisí. Víme, jak to v ní chodí, a to chceme ukázat i divákům,“ prozradila na natáčení ředitelka obsahu TV Prima Lenka Hornová.

Přesto odbornou poradkyni, nebo snad spíše kmotru seriál má. Je jí Klára Doležalová, moderátorka Hlavních zpráv na TV Prima a CNN Prima News. „Věřím, že seriál bude úspěšný a pro diváky zajímavý. Něco o tom, co se děje v zákulisí, vím. Až se bude natáčet třeba druhá nebo třetí série, klidně bych si tam i něco zahrála,” přeje seriálu dlouhý život a nadšené diváky už od prvních dílů. 

 

Dobré zprávy Nosek

Jaromír Nosek se promění v krále maskérny. Tam o svých ovečkách vědí mnohem víc, než by se na první pohled zdálo.

Každá televize má ředitele i maskérnu

Dobré zprávy nebudou ochuzeny o nejrůznější televizní profese, o které se postarají hodinová manželka Alžbeta Stanková (Hermína Hesová), rosnička Mirek Šimůnek (Marián Tleskač), bratři pekaři Jan Komínek (Tadeáš Tyl) a Tomáš Weber (Tobiáš Tyl), Igor Chmela (Karel Kunc) se svou talkshow Host Karla Kunce, maskér Míra Nosek (Julda Kmoch) nebo bývalý válečný reportér Vojtěch Vodochodský (Petr). A co by to bylo za seriál, kdyby v něm nebyl autoritativní, přesto zkušený a uznalý šéf. Ředitele televize hraje Marek Vašut a je to role, která je mu ušitá na míru.

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková