Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Co bude dál se ZOO, když hlavní hvězda odchází? Kdy skončí Eva Burešová? TV glosář Ely Novákové

06.06.2022
Co bude dál se ZOO, když hlavní hvězda odchází? Kdy skončí Eva Burešová? TV glosář Ely Novákové

Foto: Se svolením FTV Prima (stejně jako snímky v článku, není-li uveden jiný zdroj)

Popisek: Těhotenství hlavní představitelky je černou můrou, s níž se tu a tam musí vypořádat nejeden seriálový scenárista. Eva Burešová alias Viky/Alex natáčí ze všech sil, pozorným divákům ale její rostoucí bříško už nejspíš v některých záběrech nemohlo uniknout.

Těhotenství je nejkrásnější období v životě ženy, někdy ale dokáže zamotat hlavu lidem okolo ní. Díváte se také na ZOO? V tom případě se jistě obáváte, co bude dál s nejatraktivnější dějovou linií, když Eva Burešová bude brzy rodit.

Propírá se to i v ranní dopravě, nemůžeme tedy zůstat pozadu. Pojďme se podívat na to, jak to v ZOO všechno začalo a kam to po párměsících dospělo.

Hlavní hrdinkou měla být Sid

Sidonie Anna Novotná v podání Michaely Pecháčkové byla před zahájením vysílání seriálu ZOO promována jako hlavní postava a hvězda. Její zamotaná dějová linka a tom, jak se dívka z bohaté rodiny rozhodne inkognito pracovat jako pomocná síla v ZOO a zatajit před rodinou, že neodletěla na studia do Los Angeles, diváky baví. Ale ukázalo se záhy, že mnohem víc zájmu vyvolává příběh její spolubydlící Viktorie. Linka vývoje vztahu mezi Viktorií, její vymyšlenou sestrou - zpěvačkou Alex a soudcem Křížem, u kterého Viki dělá chůvu, skrývá pro diváky mnohem zajímavější tajemství. Co si budeme povídat, milostné peripetie, vedené v rovině červené knihovny, diváci prostě milují. Navíc po obrovském úspěchu Slunečné si lidé zamilovali Evu Burešovou, takže si přejí ji vidět na obrazovce v ZOO co nejvíc. Viki tak v jarní sezóně jednoznačně ovládla příběhy ZOO a Michaela Pecháčková na svůj hvězdný nástup teprve čeká.

 

Burešová ZOO

S dějem pořádně zamíchalo ,zrození' tajemné Lady X. Její zpěv má takový úspěch, že už bylo dokonce natočeno celé album.

Těhotenství hvězdy je oříšek pro scenáristy

Pak ovšem šťastná Eva Burešová ohlásila, že čeká miminko, a bylo jasné, že v ZOO se něco bude muset změnit. Málokterá herečka to vezme z porodnice rovnou na plac a upřímně řečeno, většinou si tím moc sympatií nezíská, mateřství má dokonce i v očích seriálových diváků přednost. Dlouhodobý seriál má ovšem tu výhodu, že lze zareagovat na takové situace v hereckém ansámblu, zejména když hvězda je ochotná plně spolupracovat. Hodně scén se dá předtočit, něco se může odehrát ,za oponou' jen ve vyprávění jiných postav, moderní média umožňují scény, kdy se s postavou telefonuje, skypuje atd. Scenáristé tedy museli rychle všechny tyto možnosti zapracovat a my teď jen můžeme čekat, jak si s tím poradí.

 

Burešová Bárta

Na úspěchu Alex má svůj podíl Evina spolupráce s Václavem Noidem Bártou, který je v záběrech víceméně schovaný za klávesami

Výměna nepřichází v úvahu

Tuhle možnost produkce seriálu vyloučila. Po zkušenostech, kdy v Slunečné vystřídala bez mrknutí oka Veroniku Arichtěvu Eva Josefíková, už podobnou eskapádu Prima podnikat nechce. Navíc v Slunečné šlo přece jen o vedlejší postavu, nahradit hlavní hvězdu by bylo prakticky nemožné, divácké vzbouření by mohlo seriál úplně odstřelit. Postavu Viki budeme mít tedy i nadále spojenou s Evou Burešovou, jen ji nejspíš nějaký čas uvidíme méně, možná nějaký ten týden dokonce vůbec.

Milosrdné léto

Prima sice ještě neohlásila letní schéma, je ale víceméně jisté, že jako každý rok budou prádninové měsíce věnovány reprízám. Má to mnoho důvodů. O dovolených se sledování televize věnujeme méně, dlouhé dny trávíme raději venku. Tvůrci seriálu mají také nárok po celoročním chození do továrny na výrobu snů na dovolenou a odpočinek. Na začátku nové sezóny, tedy někdy v září, se nejspíš dočkáme jakéhosi překlenovacího dílu, kde se dovíme, co za ten čas Viki prožila. Eva Burešová termín porodu zatím neprozradila, ale nejspíš bude situovaný právě někam na konec léta a začátek podzimu. Až se miminko narodí, bude teprve jasnější, jak to bude s její seriálovou postavou dál. Vzhledem k tomu, že konec sezóny je za pár týdnů a herečka stále ještě natáčí, dá se předpokládat, že ji v překlenovacím dílu ještě uvidíme, a kdo ví, možná se nějakého završení její dějové linky dočkáme až v září. Tvůrci seriálů nás rádi napínají...

 

ZOO

Napětí vrcholí. Petr Kříž (Robert Urban) podlehl vášni a advokátce Markétě (Michaela Petřeková) hrozí, že o budoucnost po boku úspěšného soudce přijde. Navíc nejde o méně než milion. Sázka o lásku je ,funkčním' tématem, za srdce touto zápletkou pořádně vzali publikum mimo jiné už v roce 1938 Věra Ferbasová s Hugo Haasem v nestárnoucí komedii Andula vyhrála, natočené podle stejnojmenné knihy Olgy Scheinpflugové.

Jak dopadne vášnivé milování

Kdo ví, možná, že po vášnivém sexu v baru, kde jako tajemná neexistující sestra Viki odhodila všechny zábrany a vrhla se soudci Křízovi do náruče, rychle otěhotní. Jak si pak poradí se svou dvojí tváří? Prozradí ji soudci ještě do konce sezóny? A kam se ztratí, aby celou situaci s nerozhodným milencem vyřešila? Že se ze scény na čas ztratí, to je jasné, ale proč a jak, to neprozradili ani tvůrci ani herci. Nějaká nehoda? Cesta do zahraničí? Co kdyby Viki nakonec odletěla místo Sid do Los Angeles? Nebo ji někam schová věrný kamarád Mařenka, aby ji uchránil pře soudcem i exekutory? Nápadů máme jistě všichni dost a s napětím budeme očekávat, co přinesou závěrečné díly sezóny. Eva Burešová rozhodně popírá, že by v seriálu definitivně skončila. Odmítá spekulace o roztržce s produkcí, naopak tvrdí, že o jejím těhotenství všichni věděli včas a všichni jí ho přejí. Po narození syna Nathaniela se ale vrátila do práce hodně brzy a to teď opakovat nechce. Ostatně při dvou dětech by to bylo mnohem těžší. Jak dlouhá ta pauza bude, to teď ale neví ani ona sama. Přejme jí, ať si těhotenství užívá ve zdraví a ať se nám zase může ukázat jako šťastná maminka tak brzy, jak jí to její tělo i mysl dovolí.

 

Pecháčková Bilina ZOO

Zatímco láska s Albertem Polákem (David Gránský) byla poněkud jalová, nejnovější epizody dávají čím dál více prostoru vztahu Anny/Sid (Michaela Pecháčková) a Adama Hrušky alias ,Haďáka‘ (Šimon Bilina). Třeba se ještě dočkáme pořádné emoční horské dráhy. I z počáteční velké nechuti se přece může vyklubat láska jako trám, koneckonců vzpomeňte si na Angeliku a hraběte Joffreye de Peyrac.

Převezme Sid hlavní zápletku?

Na sociálních sítích se dokonce spekuluje, že linku se soudcem převezme Sid. To ale Eva Burešová se smíchem popírá. „To už je takový nesmysl, že si snad nikdo nemůže myslet, že by tomu někdo věřil. Miška hraje v ZOO svou roli, a to hlavní roli, o kterou tam jde nejvíce. Opravdu nemůže najednou hrát role dvě,“ řekla. Zároveň tím ale naznačila, že Michaela Pecháčková bude muset převzít to, co mělo být jejím úkolem od začátku ZOO – totiž hlavní roli. Diváci mají Míšu Pecháčkovou rádi, na to, aby jí nadělili tak velkou popularitu, jakou má postava Viki a Eva Burešová, to ale zatím nemá. Vše je opět v rukou scenáristů. Pokud se jim podaří umocnit zájem diváků o Sid tím, že dovedně rozpracují její vztah s Haďákem, přidají do jejich oťukávání nějaké to napínavé drama a Míšu nechají více dospět, může se to podařit. V každém případě nás v ZOO čekají zajímavé věci. Věřme, že autoři nepoleví a my se budeme těšit, jak pěkně se nám to zamotává. Úskalí lásek máme my diváci přece tolik rádi! Pěkně se u nich odpočívá...

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková