Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V hlavních rolích bílá mouka a cukr. Zdravé to není, ale přesto Peče celá země. TV glosář Ely Novákové

28.03.2022
V hlavních rolích bílá mouka a cukr. Zdravé to není, ale přesto Peče celá země. TV glosář Ely Novákové

Foto: Se svolením Česká televize (stejně jako snímky v článku)

Popisek: V druhé řadě ,sladké show‘ Peče celá země dostal známý pekař a cukrář Josef Maršálek novou partnerku Michaelu Landovou, blogerku, lektorku cukrářských kurzů a autorku knížky, plné sladkých receptů. V srovnání se svou předchůdkyní působí Míša prozatím spíš jako uklidňující prvek, třeba ale ještě překvapí.

Pořady o vaření se na televizních obrazovkách zabydlely už v devadesátých letech minulého století a jejich oblíbenost neklesá. Když se k tomu ještě přidá prvek soutěžení, usedá u nás k televizi kolem milionu diváků.

Některé kulinářské pořady se snaží podpořit v nás zdravější stravovací návyky, jiné na to zvysoka kašlou. Vrcholem těch druhých je Peče celá země. Soutěžící zde předvádějí své pekařské, a zejména cukrářské umění. O tom, že v Čechách se pořád doma peče, svědčí to, že s bábovkou, piškotem, štrúdlem nebo perníkem si poradí prakticky každá kuchařka a i kynutá těsta do koláčů, rohlíků nebo buchet jsou na běžném repertoáru ve většině domácích kuchyní. Podávat sladký moučník k nedělnímu obědu patří k tradičním rodinným rituálům. Nejinak je to s návštěvou cukrárny, kde si dopřáváme esteticky dokonalé zákusky či dorty od mistrů cukrářů.

 

Peče celá země

Show se natáčí v loveckém zámečku Bon Repos na Nymbursku. Dvanáct amatérských pekařů a cukrářů spotřebuje během jedné řady zhruba 360 kilogramů mouky, 96 kilogramů čokolády, 120 kilogramů čerstvého ovoce, 140 kilogramů másla a 2650 kusů vajec. Na vítěze čeká kromě titulu finanční odměna 100 000 korun a poukaz v totožné hodnotě na produkty společnosti ETA.

Dvanáct statečných peče i to, co neumí

Cukrářské řemeslo není jen velmi kreativní. Upéct a nazdobit úhledné větrníky, laskonky, inidánky a další klasické zákusky vyžaduje kus kumštu, trpělivosti a pečlivosti. Co teprve slavnostní dort, třeba svatební, to je opravdu často skoro sochařské dílo, které navíc musí dobře chutnat. K tomu si připočtěte sušenky, palačinky, čokoládové a jiné bonbony, vánoční cukroví, slané pochutiny i rohlíky a housky. Je skoro nemožné, aby všichni soutěžící měli vyzkoušenou celou škálu toho, co se od nich v pořadu Peče celá země může chtít. Na rozdíl od kuchařské show MasterChef to tak mají trošku usnadněné, k některým úkolům dostávají i základní recept a návod, jak si poradit se zdobením. Je pak zajímavé pozorovat, jak někdo, kdo předepsaný zákusek nikdy nedělal, zvládne kupodivu excelentní kousek, zatímco ten, kdo má vyzkoušeno, úplně selže. Někdy stačí pokazit krém, někdy se piškot málo propeče, nebo naopak připálí, jindy je to málo sladké nebo nedochucené... Cukrářská alchymie má zkrátka mnoho úskalí. Soutěžící potřebují nejen perfektní znalosti ingrediencí a jejich míchání, ale také šikovné ruce a v neposlední řadě i kousek štěstí.

 

Peče celá země Kamermeier

Prvním vyřazeným druhé řady show se stal třicetiletý Brňák, cytogenetik Michal Kamermeier. S deseti rakvičkami se šlehačkou sice skončil v technické výzvě jako druhý, válcový dort s karamelovým krémem se mu ale příliš nevydařil.

Porota je letos vlídná a nápomocná

V prvním ročníku Peče celá země rozhodovali o nejúspěšnějších cukrářích a pekařích Mirka van Gils Slavíková a Josef Maršálek. Letos jsme se dočkali změny, místo Mirky, která nešetřila ostřejším slovem kritiky, nastoupila mnohem vlídnější Michaela Landová. Prý byla Mirka nejen pro televizi moc drahá, ale dokonce intrikovala v zákulisí! Jestli tahle aférka patřila jen k promu na pořad, nebo na ní byl kus pravdy, to asi nezjistíme, každopádně z obrazovky zmizela excentrická dáma s růžovými vlasy a nahradila ji mladší, nicméně umírněnější úspěšná blogerka, lektorka cukrářských kurzů a milovnice makronek Michaela Landová. Žádné dramatické zásahy poroty nečekejte, k vytvoření napětí úplně stačí, jak se některá cukrářská díla hroutí jejich autorům pod rukama. Porotci tak vlastně jen suše konstatují to, co vidíme v záběru, jestli je výsledek práce hezký, nebo ne, a přidávají k tomu to, co nevidíme, totiž jak to chutná. Máme za sebou tři díly a dva vypadlé soutěžící, u obou byla prohra natolik jasná, že se nido nemohl verdiktu poroty divit. Uvidíme, zda se bude situace přiostřovat, jak budou zůstavat jen ti nejlepší. Evidentně těch skutečně výborných adeptů na mistra řemesla letos v soutěži moc není.

 

peče celá země Maršálek Landová

Oba porotci nejenže umějí, ale rozhodně se při práci nebojí zvídavé kamery, nahlížející pod ruce

U televize si neupečete, ale můžete zkoušet druhý den

Člověk by se někdy rád dověděl třeba něco o tom, jak chutná některá ze zajímavých náplní dortů nebo poleva, ale pro to si musíte sáhnout do receptáře a vyzkoušet si to sami. Během pořadu totiž úplný recept nezachytíte. Pokud pečete rádi a chcete si zajímavé cukrovinky vyzkoušet, recepty najdete na webu pořadu. Vaší výhodou bude, že když se vám to nepovede, neuvidí to celá země.

 

Peče celá země Dvořák

Druhá epizoda se stala osudnou pro jednatřicetiletého Pražáka, vedoucího účetního odboru Martina Dvořáka. Se svým pečivem skončil na desátém místě a nezachránila ho ani cukrářská lízátka s originálními příchutěmi datlovo-makovou a mučenkovou.

Václav a Tereza moc nemlsají

Kromě poroty tu máme ještě dva průvodce pořadem. Jejich úlohou jsou ale spíš kratičké překlenovací chvíle mezi jednotlivými koly, popravdě tvoří jen jakousi stafáž, než že by nějak dodávali pořadu šmrnc třeba trochu vtipnými glosami. Václav Kopta i Tereza Bebarová jsou tu trochu zbyteční, ale budiž, britská licence na pořad moderátory předepisuje, tak tu prostě jsou. Jestlipak ochutnávají dortíky a krémy? A pečou teď doma víc? Václav Kopta zvládl alespoň bábovku. „Naučil jsem se upéct bábovku, dál jsem od první série nepokročil. Ale zase jsem ji dotáhl k takové dokonalosti, že mi nad ní i slza ukápne, když ji vytáhnu z trouby. Nemám žádný speciální recept, samozřejmě do těsta nedávám mleté maso, ale jinak je tam všeho hodně. Jsem velkorysý, takže když už se do něčeho pustím, tak podle toho vypadá i ta bábovka. První byla po vzoru kočičky a pejska, to jsem přehnal se vším – moc citronové kůry, vanilky, čokolády na polevu… Stačilo jen ubrat a poslouchat guru Maršálka. Výsledkem je ,nablýskaný rolls royce',“ pochválil se moderátor v deníku.cz před zahájením druhé řady.

Tereza Bebarová dokonce před natáčením zhubla pět kilogramů. Ne snad, že by se bála toho množství sladkého, ale shazovala poporodní kila a chtěla být pro nemilosrdnou kameru štíhlejší. „Dala jsem si dva měsíce před natáčením přerušovaný půst, který doteď držím. Je to životní styl. Určila jsem si, že jím od 9 do 5 odpoledne, z čehož si dělali kolegové srandu, že furt jím, ale jedla jsem jen určité hodiny a hlídala si čas,“ svěřila se Super.cz herečka, která tuto dietu doržovala i během natáčení a nepřibrala tak prý ani deko.

 

Peče celá země Kopta Bebarová

Moderátoři Tereza Bebarová a Václav Kopta fungují v tomto projektu spíš jako ,křoví'. Licence britského pořadu The Great British Bake Off si ale jejich přítomnost žádá.

S inspirací opatrně

Češi jsou národ s tradičně vysokokalorickými stravovacími návyky, proto tloustneme. Lidí s nadváhou a obezitou sice přibývá v celé Evropě, u nás je trend ale varující zejména u dětí. Dva roky s koronavirem tomu nepřidaly, nehorší je totiž podle lékařů nedostatek pohybu. Pořad jako Peče celá země sledujeme pěkně z pohodlného křesla, k tomu si dáme něco dobrého (kdo by odolal, když pohled na televizi je tak inspirativní, že...), a pak si jdeme lehnout. Všichni víme, že bílá mouka a cukr jsou nezdravé, ale stejně si to neodpustíme. Výsledkem je, žel, stoupající počet lidí, kterým nadváha a obezita přinášejí zdravotní problémy. Takže, milí diváci a čtenáři, dortíček nebo buchtu ano, ale opravdu jen jednou za čas. Mlsat se dá i nízkosacharidově, bez pšeničné mouky a cukru. Třeba se nějakého takového receptu dočkáme i v Peče celá země, pokud ne, inspiraci najdete na internetu. A hlavně – pečte, ale hýbejte se!

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková