Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Po zázračných Vánocích návraty, láska i krize. V Ulici jako v životě. TV glosář Ely Novákové

03.01.2022
Po zázračných Vánocích návraty, láska i krize. V Ulici jako v životě. TV glosář Ely Novákové

Foto: Se svolením TV Nova (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Staronové a nové tváře, každodenní trable i nečekané průšvihy. V Ulici je to zkrátka stejné jako v našem životě, také v novém roce nás čeká leckdy pořádně divoká jízda.

Štědrý den jsme si s obyvateli Ulice užili takřka v přímém přenosu. U živého betlému na hřišti, a poté v hospodě se sešli a v smírné náladě poobjímali snad všichni, kdo v Ulici a okolí právě žijí. Jenže idylické svátky jsou za námi a nás čekají nové příběhy, staří, staronoví i noví hrdinové. Nemají vždycky na růžích ustláno a jejich vztahy se směrem k jaru budou pěkně zamotávat. Tady je ochutnávka toho, na co se můžeme těšit.

Do Ulice se k naší velké radosti vrací ženská postava, o jejíchž osudech jsme čtyři roky slýchali jen zpovzdálí. To ale není všechno – do vztahů jedné rodiny nečekaně zasáhne postava úplně nová. Starousedlíci i nedávno přistěhovaní budou přicházejícím jarem jaksi potrefení. Jaro je totiž obdobím námluv a lásky, takže si jich v Ulici užijeme doslova v každé domácnosti.

 

UliceVšichni pospolu, tak oslavili letošní Vánoce u Nyklů

Úspěšná Gábina to má s láskou pořád těžké

Gábina Pumrová už dávno není žabec, který si zkomplikoval život miminkem se středoškolským tělocvikářem, a poté nešťastnými láskami s nezralým klukem a hasičem Alešem. Dospěla v energickou a nebojácnou ženu, která zvládá nejen syna Šímu, ale také rozjezd módního salonu. Pak se ale náhle rozhodne k další životní změně a odjíždí za kariérou do Berlína. Tuhle změnu si tak trochu vynutilo dvojí mateřství herečky Anety Krejčíkové. Ta je ale stejně energická jako její postava, takže od Bena a Toničky si brzy začala odskakovat do divadla a nyní naplno nastupuje v Ulici. Prý je to pro ni lepší řešení, než večer hrát představení. Chce své malé děti ukládat do postýlek, takže je natáčení přes den momentálně praktičtější než divadlo.

 

Ulice GábinaZ nesnesitelné holky, která sbalila učitele, až po mateřství. Gábina Pumrová se z Ulice po čtrnácti letech na čas vytratila a nyní se vrací jako úspěšná žena.

Gábině tak mohli scenáristé dát velký prostor a my uvidíme nejen jak se s Veronikou Maléřovou (Hana Holišová) úspěšně prosazuje na poli módy, ale také jak se jí zamotá hlava novou láskou. Představte si, že se z ničeho nic sblíží s policistou Jiřím Hermanem (Jan Holík). Ano, právě tenhle zavilý starý mládenec podlehne Gábininu kouzlu. Však už bylo na čase, aby mu osud přihrál do cesty také někoho jiného, než šťastnou matku Karlu nebo hnusné padouchy. Jenže tady je právě háček. Gábinini rodiče Radek Mastný (Pavel Novotný) a Milena Pumrová (Alena Štréblová) mají už dlouho před rukou zákona co tajit, takže novou lásku své dcery zrovna dvakrát nevítají. A protože jsou oba zdatní intrikáni, může se stát, že vztah Jirky a Gábiny rozvrtají tak, že z něj nezůstane kámen na kameni. Zvítězí intriky, nebo láska?

Karla s Márou nemají k potížím nikdy daleko

Jirka Herman sehraje roli ještě v jednom rodinném dramatu. Šéf ho totiž požádá, aby pomohl jeho synovci, začínajícímu scenáristovi Jakubovi (Jan Mansfeld), který chce poznat zblízka život kriminalistů, aby jejich příběhy mohl použít ve svých scénářích. To je pro Jirku otrava, Jakuba tedy elegantně přehraje na Karlu (Markéta Stehlíková). Podle Jirky nemá mladá matka co na práci, a tak má spoustu času se Jakubovi věnovat. Mladík se ale nečekaně zabydlí v rodině Karly a Máry (Kryštof Rímský) a způsobí tam pořádný vztahový chaos. To je ostatně u Karly a Máry na denním pořádku. Karla se doma bez práce opravdu začíná trochu nudit a její schůzky s Jakubem se z pracovních začínají měnit v něco docela jiného. A to to vypadalo, že u Marečků zavládl konečně klid, když se zbavili dluhů, pořídili si větší byt a o zábavu se jim starají staří Marečkovi, kteří se rozhodli znovu vzít. Jak si rodina poradí s vetřelcem?

 

Ulice

Lumír Nykl si vyhazuje z kopýtka, napraví ho nová láska?

Chudák Lumír (Václav Svoboda) se ještě pořádně nevzpamatoval ze smrti své milované Světluš a už se mu zhroutil další vztah. Přestože matka rodu Vilma (Jaroslava Obermaierová) by pořád ráda viděla syna s novou manželkou, Lumír se rozhodl, že místo ženám se bude věnovat kamarádovi Tondovi Hložánkovi (Miroslav Hanuš) a společnému popíjení v hospodě. Dokonce kvůli tomu začal zanedbávat děti z turistického oddílu Drozdi, které mu před časem pomohly překonat nejhorší dobu truchlení. Pořád je tu ale Ingrid (Jana Sováková), která je nejen Lumírovou spolubydlící, ale také kamarádkou nejvěrnější. Ingrid, Vilma i dcera Vendula (Anežka Rusevová) se přímo perou, která Lumírovi lépe napraví hlavu. Nakonec se do toho zamotá ještě majitelka hospody Kateřina (Martina Randová), a to už Lumír nemá šanci. Kateřina s Ingrid na něj totiž nachystají past a jemu nezbude, než vzít rozum do hrsti a místo vyhazování z kopýtka začít zase normálně žít. Čeká i na Lumíra nová láska?

 

Kateřina (Martina Randová) zamíchá životem Lumíra NyklaKateřina (Martina Randová) zamíchá životem Lumíra Nykla

Nová práce a rodinnné zemětřesení

Klímovi to po přestěhování do Prahy nemají vůbec lehké. Otec Vítek (Filip Čapka) prožil v bance šikanu a rozhodl se odejít. Jenže vůbec neví, do jaké práce se pustit. Bývalá kolegyně Dita (Vendula Fialová) mu radí samostatné podnikání v oboru, prapodivné návrhy má pro něj i Miloš Knobloch (Jiří Štrébl), ale nic není to pravé, a tak se Vítek potácí od ničeho k ničemu. Jeho žena Iva (Hana Baroňová) se v Praze jako masérka a fyzioterapeutka uchytila mnohem lépe, ale i ji čeká nová etapa, když se do salonu, kde má pracovní zázemí, vrací Gábina. Dcera Anežka (Karolína Lipowská) to trochu přehání s ekologií a stane se terčem posměchu celé školy, syn Michal (Karel Klement) se místo sportu vrhne na paření na kompu a do všeho toho chaosu se ze stáže v Bruselu vrací Bára (Eliška Bašusová Hanušová) jako vyměněná a svým chováním vyvolává denní konflikty s tátou Vítkem a celou rodinou. Podaří se Klímovým všechno ustát a nezblánit se?

 

Vítek Klíma řeší zaměstnání i problémy s dětmiVítek Klíma řeší zaměstnání i problémy s dětmi

Samozřejmě se dočkáme i dalších eskapád v milostném životě Blanky (Linda Rybová), která se stále potácí mezi bývalým manželem Luďkem a životní láskou Evženem. Anička Lišková (Ljuba Krbová) si zase jednou nabere víc, než dokáže sama zvládnout, když se začne starat o divokou Sáru (Ema Businská). Pomáhat musí jako vždy Bedřich Liška (Adrian Jastraban), který má ale co dělat se svým milostným životem. Mladá partnerka Alice (Eva Hacurová) by totiž ráda miminko, jenže Bedřich už se na něco takového cítí starý. Divoké je to stále i ve škole, mládež je k neuhlídání, ředitelka se vozí po sokyni Magdě (Veronika Čermák Macková) a ta se plácá ve vztahovém trojúhelníku s kolegou Prokopem (Ondřej Studénka) a novou láskou, zámožným manažerem Mirkem (Daniel Bambas).

 

Magda mezi dvěma nápadníkyMezi dvěma muži, to zní jako ze sladkobolné soap opery. Když vás to ale potká, může se romantika v jediném okamžiku proměnit v napínavé drama. Jak se s tím Magda vypořádá?

Jsou pro Magdu jeho krásné dárečky to pravé, nebo potřebuje spíš někoho, kdo bude naslouchat jejím každodenním litaniím o studentech a profesorech? Pořád jsme nevyjmenovali všechny, Ulice je hustě obydlená. A tak se dál budeme setkávat i s oblíbenými Peškovými (Dana Syslová a Rudolf Hrušínský), ale také s novou generací odrůstajících dětí, jako je třeba Gábinin syn Šíma (Jakub Kraus), z kterého už je puberťák. Zkrátka se máme na co těšit, protože život v Ulici pořád tolik připomíná životy nás všech – nikdy se nezastaví.

 

Liškovi a jejich nové adoptované děti Sára a DanLiškovi a jejich nové adoptované děti Sára a Dan

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková