Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Velké překvapení večera, rozpaky před finále. Kromě boje o titul se chystá ještě další velká oslava. TV glosář Ely Novákové

13.12.2021
Velké překvapení večera, rozpaky před finále. Kromě boje o titul se chystá ještě další velká oslava. TV glosář Ely Novákové

Foto: FTV Prima (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Marek Eben nejenže nám s Terezou Kostkovou v sobotu konečně prozradí, kdo se stane dalším králem či královnou tanečního parketu. Navíc právě v ten den oslaví 64. narozeniny. To bude, panečku, mejdan!

VIDEO V semifinále StarDance zbyly tři páry. Tak to v minulých ročnících bylo až ve finále, kde se o vítězství bojovalo v závěrečném rozstřelu až do poslední chvíle. S napětím jsme tedy čekali, zda letos budou finálové páry jen dva. Produkce ale nachystala všem nečekané překvapení – semifinále bylo jen zkouškou na finále.

Do poslední chvíle se podařilo utajit, že v semifinálovém večeru nikdo nevypadne. Toto překvapení znala jen produkce a moderátoři a bylo to pořádné překvapení pro všechny, které pěkně zahýbalo emocemi soutěžících. Když Marek Eben oznámil, že do finále postupuje Martina Viktorie Kopecká, její partner Marek Dědík ji popadl a roztočil radostí. Empatická farářka ovšem projevila v tváři velkou míru sebereflexe a bylo na ní vidět, že je jí tak trochu trapně, protože si je vědoma, že Tomáš Verner i Jan Cina jsou prostě v tancování o několik tříd nad ní.

Hezky to vyjádřila divačka na Facebooku: „Na Martině bylo vidět, jak je jí trapné, že zase postoupila, tentokrát dokonce na úkor někoho z těch nejlepších dvou. Bylo mi jí v tu chvíli až líto. Má spoustu fanatických fanoušků, kteří ji svým neobjektivním přístupem vystavují opakovaně takovým situacím a přivádějí ji tím do rozpaků. Ona je zřejmě opravdu hodný člověk, empatický, s vysokou mírou sebereflexe. Tak už ji netlačte někam, kde sama být nechce. Myslím, že sama uznává kvalitu těch dvou a ví, že vyhrát by měl jeden z nich.“

Oba pánové čekali s napětím, kdo z nich do finále nepostoupí. Nutno říct, že kamera měla v jejich tvářích co snímat, i když se oba snažili zuby nehty udržet kamenný výraz. V očích se jim ovšem střídalo nepochopení se zlostí, naděje s totální znechuceností. Oba jsou evidentně soutěživí a to, že netanečnice Martina Viktorie má díky hlasům fanoušků, kteří nehlasují o umění tance, ale o úsměvné a skutečně neobjektivní přízni neumětelce, je hodně naštvalo. Když pak došlo k ohlášení, že nevypadává nikdo, bylo vidět, že tíseň spadla ze všech tří. Radostné skákání a objímání bylo velmi spontánní, všem se nesmírně ulevilo a to, že si za týden celé tohle drama ještě jednou zopakují, jim v tu chvíli bylo evidentně jedno.

 

Finále neboli Opáčko s malým přídavkem

Jak ten finálový večer bude vypadat? Všechny páry budou tančit svou nejlepší latinu a nejlepší standardní tanec. Vzhledem k tomu, že nejvyššího hodnocení dosáhly většinou v semifinále, uvidíme nejspíš opakování. Pro soutěžící je to jistě pohodlnější, než kdyby měli pilovat jiné tance, takhle prostě navážou v tréninku na to, co zkoušeli v minulém týdnu, a budou se jen modlit, aby se vyvarovali nečekaných chyb.

Ve finále samozřejmě ještě něco přibude, jako třetí zatančí páry volný tanec dle vlastního výběru a společný valčík. Je to těžké, všichni už jsou na hranici fyzických sil a teď s nimi bylo rozehráno ještě další psychické vypětí. Uvidíme, jak se s tím poperou. Jan Cina už v průběhu soutěže jednou projevil slabší nervy, doufejme, že tentokrát mu vůle dotančit v plné formě vydrží.

O porotu tu už skoro nejde. V semifinále rozdělila maximum bodů a vychválila, co se dalo. Rozhodovat tedy bude přízeň diváků. A ta, jak by mohla dosvědčit třeba Tereza Černochová či Andrea Sestini Hlaváčková, dovede být pěkně vrtkavá. Pokud chcete hlasovat pro svůj oblíbený pár, máte na to celý týden, a pro poctivé rozhodnutí si s námi tady můžete semifinálové tance připomenout. Nechte si ale něco na finálový večer, kdo ví, jestli nám nějaké to překvapení ještě nepřinese.

 

Předtančení poroty:

Porotci jsou nejen profesionální znalci, ale navíc rozhodně ještě nepatří do starého železa. Přitom nejstaršímu Zdeňku Chlopčíkovi už je 64 let a jediná dáma Tatiana Drexler oslavila v únoru 58. narozeniny. Před výkony, které odvedli při sobotním předtančení, nelze než smeknout.

Martina Viktorie se odvázala

Mentorem páru Kopecká – Dědík byl porotce Jan Tománek a na obou tancích to bylo znát. Projevilo se, jak těžkou roli má taneční partner, když musí soutěžící(ho) na vystoupení připravit sám. Tentokrát rady Jana Tománka pomohly páru najít jistotu, napravit chyby v držení těla a získat tolik potřebnou souhru. Při slowfoxu tak odpadlo nejisté škobrtání Martiny Viktorie a tanec byl najednou lehký a elegantní.

 

Slowfox - En Chantant:

Při sambě se pak poprvé projevilo, že Martina Viktorie v sobě dosud decentně skrývala dynamiku a rozverný temperament. Závěrečná točka pak byla po všech stránkách nesmírně odvážná. Marek Dědík má skvělou fyzičku a s partnerkami si umí pohazovat úžasně. Při roztočení partnerky těsně nad parketem s velmi erotickým úchopem se tajil dech. Nutno říct, že paní farářka se nejen roztančila, ale projevila také pořádný kus odvahy a důvěry v tanečního partnera. Když Marek Dědík zavzpomínal, že tuhle točku poprvé vyzkoušel s Pavlou Tomicovou, člověk mu musel přát, že tentokrát mu soutěž nadělila partnerku lehounkou jako pírko.

 

Samba - How Gee:

Tančí jako profesionál a kňučí jako děcko

Tak klasické paso doble jsme letos v soutěži ještě neviděli. Musím říct, že pro mě možná až příliš klasické. Tanec to byl skvělý, ale chybělo mu to, co je ve StarDance vždycky divácky úspěšné – trocha scénického oživení, nějaký ten nečekaný nápad. O to víc na mě pak zapůsobil walz, v kterém vedl Tomáš Verner partnerku po parketu přesně tak, jak si dáma od dobrého tanečníka přeje. Lehce jí otáčí, snadno je mu vkročit do kroku, protože ten krok je jistý a dá se dámskou nožkou dobře kopírovat. Do otočky svou dámu navede a znovu si ji plavně přitáhne do párového držení – inu, radost tančit, radost pohledět.

 

Waltz - Amar Pelos Dois:

Mentor Zdeněk Chlopčík byl na Tomáše jistě přísný, není divu, měl k dispozici tanečníka, který prostě musí zvládnout i ty nejjemnější pohyby kolenou a kyčlí, protože je obdařen nejen talentem, ale i dobrou fyzičkou. Škoda, že když chtěl Tomáš Zdeňku Chlopčíkovi poděkovat, zamotal se do toho tak, že to vypadalo, že si jen stěžuje, jak dostal do těla. Ale alespoň si diváci uvědomili, že všichni soutěžící musí být na pokraji sil, když i trénovaný sportovec toho už má dost.

 

Paso doble - Espana Cani:

Procítěná rumba díky Tatianě Drexler

Také Jan Cina měl možnost předvést dva velmi odlišné tance. Spolupráci s mentorkou Tatianou Drexler si velice pochvaloval a ona byla také nadšená, protože ráda trénuje muže. Tvrdí, že na nich je pokrok prostě víc znát. Výrokem, že žena při tanci vždycky tak nějak vypadá dobře, ale mužům to dá pořádnou práci, rozesmála kolegy v porotě i diváky.

 

Rumba - I Just Can't Stop Loving You:

Tatiana se s tím prostě nemaže a její vliv na choreografii zejména pomalé rumby byl znát. Jan Cina se dokonale ukáznil, méně se předváděl a více tančil. Vše si pak vynahradil v neuvěřitelně rychlém quickstepu, kde předvedl, že je skutečně skvělý tanečník s rychlýma nohama, a navíc dovede tanec obohatit hereckým výrazem. Bylo to pěkné a vybírat mezi Cinou a Vernerem budeme muset prostě pocitově. Někdo dá přednost chlapské jistotě, někdo rozvernému klukovskému komediantství.

 

Quickstep - That Man:

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková