Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Křehký půvab a nesmělost roznesly trénovanou profesionálku na kopytech. Máme snad raději husitky než tenistky? TV glosář Ely Novákové

22.11.2021
Křehký půvab a nesmělost roznesly trénovanou profesionálku na kopytech. Máme snad raději husitky než tenistky? TV glosář Ely Novákové

Foto: Se svolením Česká televize

Popisek: Tereza Černochová nepřestává překvapovat a je ztělesněním tvrzení, že nějaké to kilo navíc nemusí být na tanečním parketu překážkou. V náruči čtyřnásobného vicemistra ČR v latinskoamerických a standardních tancích Dominika Vodičky se mistrně mění podle potřeby v noblesní dámu i nálož dynamitu. Určitě se máme ještě na co těšit, koneckonců Dominik v minulém kole soutěže dovedl herečku Veroniku Khek Kubařovou až k titulu Královny parketu.

VIDEO Než se pustíme do konzumace svátečního televizního programu, čeká nás 18. prosince finále pořadu, který láme na ČT divácké rekordy už několik let – StarDance. Loni se kvůli covidu netančilo vůbec, letos je pořad také poznamenán chorobami, ale pořád je na co se dívat.

Z důvodu nemoci v šestém kole v porotě nezasedl oblíbený 'kat' Zdeněk Chlopčík, jeho přísná rozhodnutí ale neméně tvrdě nahradil Václav Kuneš. Až se chvílemi nechtělo věřit, že svá ohodnocení myslí vážně. Jenže stejně rozhodují diváci...

 

Zdeněk a Brigita Chlopčíkovi:

Populární porotce Zdeněk Chlopčík poznal svoji o devatenáct let mladší manželku, když jí bylo patnáct, a stále spolu tančí nejen na parketu, ale i životem

Páté kolo prověřilo kondici i nervy

Navíc soutěžící jako by chtěli divákům dopřát pořádnou dávku soustředění a napětí. V pátém večeru pořádně pomíchali katy. Z tanečního outsidera Miraie Navrátila se stal miláček večera, a favorit Jan Cina naopak nejen u poroty propadl nepodařeným valčíkem. Inu, není každý den posvícení, jak se k tomu vyjádřil i stále pohotový Marek Eben. On i Tereza Kostková byli ostatně jako vždy oporami celé show, která tentokrát působila chvilkami jaksi uspěchaně a roztřeseně. Není divu. Nad přímými přenosy s diváky visí meč koronavirových opatření. Andrea Sestini Hlaváčková musela už podruhé vzít za vděk náhradním tanečníkem, který měl na nazkoušení valčíkové choreografie jen jediný večer. Celý přenos působil, jako by to už všichni chtěli mít za sebou, což se u tohoto pořadu ještě nestalo.

 

Jan Cina a Adriana Mašková – valčík:

Standardní tance prostě Janu Cinovi tolik nesedí jako 'latina', v pátém kole soutěže neobměkčila porotu ani romantická choreografie ani závěrečné šplhání na Eiffelovku

Diváci ovšem hlasují srdcem. Marika Šoposká si zjevně nezískala nejen to moje, a tak i když se jí jive vydařil asi ze všech tanců nejlépe, divácké hlasy nedostala a soutěž musela opustit. Zbývajících šest tanečních párů pak mělo před sebeou úkol vpravdě nelehký najít během týdne znovu pohodu a v sobotním večeru potěšit nejen ladným pohybem, ale i jako spolutvůrci oné zvláštní sváteční atmosféry celé soutěže. Jrásně se k tomu vyjádřila třeba farářka Martina Viktorie Kopecká v rozhovoru pro idnes.tv: „V tanečním postavení se díváte vzhůru k nebi a přitom stojíte pevně na zemi, takže tanec je cosi mezi nebem a zemí a je velmi povznášející.“

 

Matika Šoposká a Robin Ondráček– jive:

Herecké vlohy mohou být občas na škodu, tentokrát si jimi Marika u publika možná spíš pohoršila. Rádoby hravých gest bylo v tanci až příliš a působila poněkud teatrálně.

Co je to s tím Cinou?

Jan Cina byl v prvních kolech jasným favoritem soutěže. Jenže to vypadá, že na něj v pátém kole přišla krize, ze které se ani v šestém úplně nevyhrabal. Adriana Mašková mu sice postavila sambu přesně na tělo, ale jako by mu to zase nešlo od srdce. Porota se shodla na tom, že Cina je skvělý tanečník, ale je na něm vidět, že není ve své kůži. Tréma? Dopad neustálých změn, zaviněných koronavirem? Ani on sám na to neumí odpovědět. V rozhovoru s Terezou Kostkovou působil nejistě, přiznal, že po pátém večeru si připadal hrozně. A i když tvrdil, že pak ho neúspěch nakopl, aby ze sebe vydal další dávku sil, nějak se mu to nedalo úplně věřit. Ani ta jásavá žlutá košile mu nedodala výraz rozzářeného sluníčka. Hodně ale napravil charlestonem, kde mezi ostatími tanečníky nápadně vynikal. Tak snad si konečně spravil chuť a v příštím kole ho uvidíme v dobré náladě, která je při tanci velkým pomocníkem.

 

Jan Cina a Adriana Mašková - samba:

Verner a Černochová nezklamali, Navrátil znovu zabodoval

Tihle dva soutěžící jsou okouzlující vždy a nejtěžší standardní tanec slowfox jen dokázal, že mají tanec v nohách i v těle. Jak řekl při tréninku Tomáš Verner, když je hudba na čtyři doby a tanec na tři kroky, dá to člověku zabrat. Divákům dá určitě zabrat, až se mezi těmito dvěma páry budou muset rozhodnout, kdo se jim líbí víc. Zatím je to prostě 50 : 50, z hlediska poroty to možná není úplně bez chybiček, ale nám se na jejich tanec krásně dívá. S obtížnou slowfoxovou chorografií se kupodivu velmi statečně popasoval i Mirai Navrátil. V tomhle tanci se projeví, zda je tanečník schopný partnerku skutečně vést. Zkušená Lenka Nora Návorková si s tím při stavbě choreografie dobře poradila, a dokonce to vypadalo, že nemusí Miraiovi počítat kroky. Ten chlapec se nezdá, zpočátku byl neohrabaný jak lenochod, teď ale jako by se rozhodl, že ho tanec baví a chce se ho naučit. Navíc musí mít v útlém těle skrytou energii buldoka, v pátek večer přebíral Slavíka a v sobotu na něm slavení nebylo vůbec znát. A tak ten, kdo vypadal v prvním kole jako adept na rychlý odchod, stále tančí a my diváci se těšíme, jestli mu elán vydrží.

 

Mirai Navrátil a Lenka Nora Návorková - slowfox:

Křehkost vyhrála nad rozesmátostí

Ono je to těžké. Porovnávat husitskou farářku, dámu, jíž profese vede ke skromnosti, pokoře a tichému souznění, s hvězdou tenisových kurtů, zvyklou rvát se se soupeřkami, rozhodčími i publikem a toužit po vítězství, to vlastně nějak nejde. Andrea Sestini Hlaváčková je stále rozesmátá bojovnice. Osvědčila to i ve StarDance, když musela dvakrát vyměnit tanečníka. Co na tom, že oba partneři jsou z jedné rodiny, pro ni to znamenalo přizpůsobit se jinému stylu a vydržet. Samba s Jakubem Necpálem byla celkem vydařená, v latině se mohl vždy projevit Andrein temperament.

 

Andrea Sestini Hlaváčková a Jakub Necpál - samba:

 

Kupodivu to ale v očích diváků nestačilo na lehce rozkolísaný waltz Martiny Viktorie Kopecké. Jako by ty nesmělé kroky diváci nechtěli vidět, a naopak se jim líbí princeznovská křehkost, dlouhý krk a odvaha pro točené figury, kterou tanečnice v náruči Marka Dědíka tak tak ustojí do konce tance. Ale ustojí. A tak ji uvidíme i příště, zatímco Andrea Sestini Hlaváčková bude už jen přihlížet. Že by u nás bylo víc příznivců husitské církve, než tenisových fanoušků? Víme přece, že nejvíc hlasů se sbírá z těch, kdo mají k soutěžícím vztah jaksi osobní. Nevíme ovšem, jestli se ten vztah datuje z minulosti, nebo se vytvořil během sledování soutěžních večerů. Snad nám tedy Martina Viktorie ani v příštím kole nezakopne a neupadne a její líbezný úsměv nás bude provázet dál.

 

Martina Viktore Kopecká a Marek Dědík - waltz:

Charleston byl pecka večera

V šestém kole čekal soutěžící kromě individuálních tanců ještě jeden velmi nelehký úkol – nazkoušet skupinovou choreografii. Rozverný charleston se neuvěřitelně povedl. Z dávného tanečního mládí si velmi dobře pamatuji, že mrskat nohama a rukama stejně jako ostatní páry na scéně není nic snadného. Může se zdát, že se prostě trefujete do hudby, jenže stačí zapomenout krůček, půlobrat, zamávání rukama, a celá paráda se rozpadne. Všech šest párů to zvládlo na jedničku.

 

Charleston byl hravý, rychlý, plný nelehkých krokových variací. A jak řekla porota, chvílemi nebylo poznat, kdo je tady tanečník a kdo soutěžící. Tahle tečka za šestým večerem se prostě mimořádně povedla. Jak již bylo řečeno, zazářil Jan Cina, ale ostatní za ním nezůstali pozadu. Sdílená radost z tance jako by je všechny povzbudila k skvělému představení. Už se tedy těšme na příští sobotu, protože i sledováním tance si zlepšujeme náladu. Navíc si klidně můžete u televize vyzkoušet i párové držení a aspoň několik základních kroků, které si pamatujete z tanečních.

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková