Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Korektnost šla do kopru, nikdo ale nehopsal. Jak to letos vidí jediná porotkyně, která je milovaná? TV glosář Ely Novákové

18.10.2021
Korektnost šla do kopru, nikdo ale nehopsal. Jak to letos vidí jediná porotkyně, která je milovaná?  TV glosář Ely Novákové

Foto: Česká televize (stejně jako ostatní snímky v článku)

Popisek: Tatiana Drexler, několikanásobná mistryně Slovenska a semifinalistka mistrovství světa profesionálů, usedá v porotě od druhé řady StarDance v roce 2007 a bez ní už si tuto show ani neumíme představit

VIDEO Porotkyně Tatiana Drexler říká, že tanec dokáže člověku pomoct i z té nejhorší nálady. Pusťte si hudbu a podlehněte rytmu, skákejte, točte se, podupávejte a hned vám bude lépe, říká. Zbývá dodat - nebo si pusťe StarDance. Tenhle pořad je totiž pravidelné podzimní pohlazení.

Sobotní večer v znamení tance sledovalo jeden a půl milionu diváků. To, že je StarDance lídrem sledovanosti sobotních večerů, je ostatně v Čechách už takový podzimní zvyk. Decentní prostředí, nádherné kostýmy, vynikající hudební a vokální doprovod, zajímaví soutěžící, kteří se perou s tanečními kroky a choreografií, to vše nás prostě baví.

 

Marika Šoposká a Robin Ondráček:

A Tatiana Drexler k tomu dodává, že podle ní je popularita pořadu založena z velké části na moderátorské dvojici, protože Marek Eben a Tereza Kostková jsou prostě k sežrání. Když si tedy Marek Eben v několikaminutové nedělní rekapitulaci zažertoval, že v rámci inovace pořadu by mohli třeba vyměnit moderátory, Tereza Kostková se od srdce zasmála a televizní diváci u obrazovek sborově vykřikli: Nedej Bože!  

 

Tereza Černochová a Dominik Vodička:

Srovnávání nesrovnatelného

Co nás k StarDance i po patnácti letech pořád poutá? Ono je fajn sledovat sportovní turnaje, herce v jejich rolích, zajít si na koncert. Jenže tam každý dělá to, co umí, na co se léta připravuje a stále to piluje. Pak mu ale dáte úplně jiný úkol: naučit se za pár týdnů něco, v čem je mistr někdo jiný. Někdo chodil do tanečních, někdo vymetá plesy, někdo venkovské zábavy. Jenže mistrovský tanec je úplně jiná liga. Vypadá to lehce a křehce, ve skutečnosti je za finálním tancem na parketu pořádný kus dřiny. Nejeden z účinkujících minulých let nechal na tréninku a v soutěži hezkých pár kilo.

 

Pavel Trávníček a Veronika Lálová:

Letos tam máme vyšší váhové kategorie hned dvě. U Zdeňka Godly bych si troufla pochybovat, že při tanci přijde o své vydatné bříško, ale na plnoštíhlé Tereze Černochové je už po několika měsících pravidelných tréninků znát, že má tělo pěkně zpevněné a nese se parketem jako labuť. Jsou tu soutěžící, zvyklí na tréninkovou disciplínu – tenistka Andrea Sestini Hlaváčková a krasobruslař Tomáš Verner.

 

Andrea Sestini Hlaváčková a Michal Necpál:

Jsou tu herci, kteří vědí, jakou fyzičku vyžaduje odehrané divadelní představení. Je mezi nimi ovšem věková propast a je obdivuhodné, že sedmdesátník Pavel Trávníček se pustí do souboje s mladou generací v podání Mariky Šoposké a Jana Ciny.

 

Simona Babčáková a Martin Prágr:

Živelná Simona Babčáková a křehká a uzavřená farářka Matina Viktorie Kopecká – dvě báječné ženy dvou zcela odlišných kategorií. A k tomu nezávislácký muzikant Mirai Navrátil, u kterého bychom nejspíš ochotu podřídit se přísnému režimu tréninků moc nečekali – však se hned v úvodním medailonku přiznal, že chodí všude pozdě.

 

Martina Viktorie Kopecká a Marek Dědík:

Vhoďte to do jednoho hrnce a máte tu soutěž, v níž se poměřují osobnosti naprosto nepoměřitelné. Tanec je ale dokonale propojuje. Deset tanečních mistrů, jejich partnerů na několik měsíců života, z nich sedře kůži, abychom se my diváci mohli kochat ladností pohybů, někdy pousmát nad tím, že někdo je trošku dřevo, jindy tajit dech z toho, jak odvážné taneční figury dokážou tihle amatéři společenského tance nacvičit.

 

Zdeněk Godla aTereza Prucková:

První večer ovládli dva štíhlí muži

Herec Jan Cina a bývalý krasobruslař Tomáš Verner zvládli svá první vystoupení z pohledu poroty (a nejspíš i diváků) nejlépe. Stanou se ale opravdu miláčky publika? Tatiana Drexler se v rozhovoru pro ČT24 přiznala, že si vůbec neodváží tipovat, kdo bude v soutěži nejúspěšnější. V minulých letech se mnohokrát zmýlila, a tak už raději předem nic neodhaduje. Zároveň ovšem říká, že držení těla a způsob, jakým se člověk pohybuje, napovídají mnohé o tom, jaký je. A právě to často rozhoduje o tom, kdo se bude divákům líbit. Letos to budou mít hodně těžké, protože charisma nejrůznějšího druhu září ze všech deseti soutěžících.

 

Jan Cina a Adriana Mašková:

Když porotkyně okomentovala pohyb Tomáše Vernera jako až příliš elegantní pro sambu, vzpomněla jsem si, kolikrát se musel ve své krasobruslařské kariéře setkat s poznámkami, že je příliš sportovní a málo elegantní. Inu, vypiloval to k dokonalosti na jiném povrchu. A bylo to krásné, ať si kdo chce, co chce říká.

 

Tomáš Verner a Kristýna Coufalová:

Jan Cina předvedl množství svých talentů už v pořadu Tvoje tvář má známý hlas. V StarDance je tedy taková sázka na jistotu. Ale kdo ví - s každým tancem se karty znovu rozdávají a třeba už příště nás okouzlí něžná Martina Viktorie Kopecká, která sice při valčíku tak tak držela balanc, ale přesto v náruči svého tanečníka a v nádherných labutích šatech plula parketem statečně a s grácií. Všechno je před námi. Tak zase příští sobotu u StarDance! Ať nám hvězdy krásně tančí!

 

Mirai Navrátil a Lenka Nora Návorková:

Moderátoský kousek Marka Ebena

I mistr tesař se utne. Když se v přímém přenosu musí moderátor vypořádat s deseti minirozhovory, je to docela dřina. Jako vždy okouzlující Marek Eben se lehce zaškobrtl na povídání se Zdeňkem Godlou. Není divu, tenhle naturščik je ryzí upřímnost a na nějakou korektnost zvysoka kašle. Takže když Eben okomentoval jeho růžovou chacha košili, bez zábran se vyjádřil, že takovou ještě neměl, protože to by musel hrát homosexuála. Co na to říct a nešlápnout vedle?

 

Tereza Kostková a Marek Eben:

Marek Eben chvíli nevěděl, jestli správně je ano nebo ne, a zamotal se do toho tak, že nakonec prohlásil, že by byl nerad vyhozen z pořadu za to, že není dostatečně korektní. Odboural nejen porotce Richarda Genzera, ale taky celý sál. Inu, té koreknosti je prostě někdy až příliš v našich luzích a hájích, a tak se rádi nad ní aspoň občas úlevně zasmějeme. Aniž bychom se snad někomu posmívali, že. To přece slušný člověk nedělá, na to nepotřebuje normy a předpisy. Zvlášť když je vychovaný noblesou společenského tance v StarDance. 

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková