Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Praze chcípl pes, zato v Ulici se řádí. Historky z natáčení, soutěž i napínavá nápověda, co dál. TV glosář Ely Novákové

26.07.2021
V Praze chcípl pes, zato v Ulici se řádí. Historky z natáčení, soutěž i napínavá nápověda, co dál. TV glosář Ely Novákové

Foto: TV Nova (stejně jako ostatní snímky v článku, není-li uveden jiný zdroj)

Popisek: Veronika Čermák Macková a Petr Vacek v novém zábavném pořadu Expedice Ulice

Pokud vás unavilo sledovat na internetu rozmary počasí letošního léta nebo se toulat podivnou posmutnělou vylidněnou Prahou, přepněte se do virtuálního světa Ulice. Nejenže si na NovaGold můžete připomenout čtyři roky staré díly, ale hlavně na webu seriálu se pořád něco děje.

Neuvidíte sice přímo, co prožívají vaši oblíbení hrdinové během letních prázdnin, leccos ale vytušíte z upoutávek na podzimní díly. Pokud toužíte mít kus Ulice doma, zkuste najít chyby v soutěžním videu, a můžete vyhrát uliční termosku, hrnek, knihu receptů nejen od Henryho, novinku My z Ulice, a dokonce i poukaz na předplatné na Voyo. To poslední je pro příznivce nováckých seriálů určitě velký tahák – na Voyu totiž můžete vidět nejen staré díly, ale také být vždycky  o krok napřed, a blýsknout se tak před známými tím, že už víte, co oni se dozví až za týden. Navíc Nova se rozhodla Ordinaci v Růžové zahradě 2 definitivně přesunout pouze na stream, takže jestli nemůžete bez nekonečných doktorských a sestřičkovských peripetií žít, Voyo prostě mít musíte.

Podobnost čistě náhodná

Znám pracoviště, kde se Ordinace a Ulice probírají v pauzičkách mezi prací víc než koronavirové zpravodajství, a kdo není v obraze, ocitá se poněkud mimo kolektiv. On je ten náhradní svět totiž často jaksi zábavnější než ten reálný. už proto, že se nás samotných netýká, a můžeme klidně pomlouvat i obdivovat ty vymyšlené hrdiny, nikoho se tím nedotkneme, nikomu neublížíme. Varuji jen před srovnáváním seriálových příběhů s životy kolegů a kolegyň – ne nadarmo se u filmů i seriálů vždy píše, že jde o příběhy smyšlené a netýkají se žádných skutečných lidí. I když – co si budeme nalhávat, autoři se reálným životem samozřejmě inspirují a někdy nám podobnost čistě náhodná může připadat hodně známá.

Expedice Ulice

Počátkem léta se mezi bonusy na webu Ulice objevily scénky herců, kteří v seriálu představují linku ochrany životního prostředí. Tomáš Jordán je v tomto smyslu ostatně alter ego herce Petra Vacka, který často veřejně vystupuje jako bojovník za ekologii. Magda Procházková je veganka, sází stromy a všude chodí pěšky, zkrátka i postava Veroniky Čermák Mackové si upravila životní styl tak, aby byla co nejmenší zátěží pro život Země. Není divu, že právě oni dva se pustili do natáčení humorných scének Expedice Ulice na téma životního prostředí. Humor ovšem nasadili spíš ve stylu České sody než Ulice, takže se možná trochu minuli s publikem. Pokud se ale chcete zasmát a zároveň si nechat vtlouct do hlavy nějaký ten eko-klín, jejich dvě scénky si mezi letními bonusy narolujte.

 

Expedice Ulice

Seriálová Magda a Tomáš vám přiblíží v zábavných scénkách Expedice Ulice témata udržitelnosti a ekologie

Svoboda se oženil, Lumír má se ženami potíže

V jednom bunusu Ulice si herec Václav Svoboda alias Lumír Nykl lehce posteskl, že ho letos žádné volno nečeká. Seriál má sice měsíční prázdniny, divadla ale letos v létě dohánějí, co jim karanténa na jaře vzala, a tak o delší dovolené si mnoho herců může nechat leda zdát. Tajnůstkářsky v tu chvíli ale zatajil, že ho v létě čeká významná životní událost. Tu vyzradil až na svém facebookovém profilu v polovině července a přidal k ní i pár krásných fotografií. Po 23 letech společného života si totiž vzal svou partnerku Lenku a fotky dokazují, že jim společný život stále klape. Se svatbou  nespěchali, ale prý se teď vzali jen proto, aby když Václav onemocní, řekli Lence, co mu je. Že by jeden z pozitivních důsledků epidemie? Každopádně novopečená paní Svobodová si svůj svatební den užila, jako kdyby byla čerstvě zamilovaná nevěsta. Někdo má zkrátka v životě štěstí, že našel toho pravého a nic je nerozdělilo.

To Lumír sice životní lásku v Ukrajince Světlaně našel, musel si ji ale vzít dvakrát, aby uznal, že bez ní nemůže žít. Nakonec mu ji vzala nemilosrdná smrt. Jak to bude s nešťastným vdovcem s malým synem dál? V jeho životě stále figuruje Světlanina nerozlučná kamarádka Ingrid, dokonce se rozhodli letošní dovolenou strávit společně, jenže je opravdu letité přáteltví dobrý základ pro Lumírovo další manželství? Dovolenou si prý báječně užili, jestli mezi nimi ale přeskočila milostná jiskra, to zdaleka jisté není. Lumír to má se ženskými těžké, rázná maminka se mu pořád snaží řídit život a nejraději by ho s Ingrid oženila, ale Lumír už není poslušný maminčin chlapec a určitě udělá, co bude chtít on, ať si paní Nyklová lomí rukama, jak chce.

Na výstupy Jaroslavy Obermaierové v téhle roli se tedy určitě můžeme zase těšit, jsou vždycky kořením děje. Je tu ale další ženská na krku, se kterou Lumír vede a dál povede válku. Nová majitelka hospody Kateřina sice vypadá jako prima holka, kamarádila se ale s Květou, se kterou si Nyklovi užili své. A tahle minulost začíná vystrkovat drápky spolu s Kateřininou hodně umanutou představou, jak bude hospodu řídit. Lumírovi se to nelíbí, zkouší to po dobrém, ale s Katkou to tak asi nepůjde. Kdo bude mít nakonec navrch a jakou roli v tom sehraje vztah Katky a Evžena, to je další zatím neznámá kapitola v Lumírově životě.

 

Václav Svoboda

Václav Svoboda si svoji životní partnerku měl brát už loni, kvůli koronavirovým opatřením ale nakonec svatbu přesunuli na letošní léto a vzali se v sobotu 17. července; foto se svolením Václava Svobody

Bonusové drby

Tvůrci Ulice udržují diváky v napjatém očekávání tím, že jim každý týden servírují rozhovory mezi herci, v nichž se můžeme v náznacích dovědět nějaké ty drby o tom, jak postavy prožívají léto a co je čeká na podzim. Na drbech jsme byli s Vendulou Fialovou, Markétou Stehlíkovou nebo Bárou Mudrovou. Holky zpovídaly své kolegy a společně s nimi naznačili nejen jak bude s Nyklovými, ale také jak si bude Věrka rvát vlasy, protože se bude bát, že Herman v době Márovy nepřítomnosti získá srdce své kolegyně a kamarádky Karly. Nebo jak se z rodiny Vítka a Ivy vytratí pohoda, protože Vítek si neumí zjednat pořádek v práci, kde je terčen šikany ze strany šéfa. Právě bossing bude jedním z hlavních témat, která se budou v dohledné době v Ulici řešit. Šikana je totiž svinstvo a musí se s ní bojovat. Tvůrci Ulice by rádi postiženým trochu poradili, jak se s tímhle problémem vypořádat, aniž by utrpěli trvalou psychickou újmu. Ale držme si palce, ať to pro většinu z nás zůstane jen příběh z Ulice a naše vztahy s nadřízenými jsou přinejmenším korektní, když už ne ideální.

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková