Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Holky z červeného gauče na útěku přes rozpálené Tenerife. To je minisérie Sky Rojo, mladší sestřička Papírového domu. TV recenze Andrey Musilové

20.05.2021
Holky z červeného gauče na útěku přes rozpálené Tenerife. To je minisérie Sky Rojo, mladší sestřička Papírového domu. TV recenze Andrey Musilové

Foto: Netflix (stejně jako ostatní snímky v článku)

Popisek: Tři hlavní hrdinky docela povedené španělské minisérie

Podívaná, která vám nedá možnost nudit se ani dvě vteřiny, to je minisérie Netflixu v žánru latine pulp od tvůrců kultovního La Casa de Papel (Papírový dům). Pokud by byl slavný Papírový dům starší brácha, mladší sestřička Sky Rojo nezapře podobu aspoň co se týká třaskavých dialogů a zvratů, které s vaším mozkem udělají několik parakotoulů vpřed. Průměrná stopáž je okolo 25 minut, ideální večerníček pro dospělé na divoké sny.

Z klubu Las Novias prostitutky neodchází. A když už, tak jdou přes mrtvoly.

Prostitutky na útěku

O čem to je? Jednu noc se v pánském klubu Las Novias něco šeredně pokazí. Tři prostitutky Gina, Wendy a Coral nechtěně přizabijí šéfa a hlavního pasáka Romea. Není čas se převlékat, takže holky zběsile utíkají ve svém sexy ´dress code´ ukradeným autem po klikatých silnicích Tenerife. V patách jsou jim Romeovi pomocníci – bratři Moisés a Christian.

 

Romeo vládne klubu železnou rukou

Pomocí flashback scén se postupně dozvídáme o historii a motivaci jednotlivých postav. Každá z prostitutek má za sebou silný příběh, neslibujte si od toho ale žádné moralizování, ani výchovný příklad pro vaše děti. Osobní příběhy jen dotváří trojrozměrnost postav, a ano, i přes absurdní realitu platí, že si žádná z nich prostituci nevybrala jenom proto, že jde o hodně zábavy za hodně peněz.

Neberte drogy v bazénu a nevyhrožujte svým veterinářům

Přes všechny staré rány nás tvůrci Álex Pina a Esther Martínez Lobato nenechají napospas lítosti. Právě útěk z klubu a aktivní protiúder z trojice prostitutek vytváří silné postavy, které dovedou všechny své handicapy obrátit, když už ne ve svůj prospěch, tak aspoň pro pobavení diváků. Ať už se to týká drogových úletů Coral, nebo ošetření těhotné Giny veterinářem.

 

Hlavní hrdinky Gina, Wendy a Coral 

Zatímco v ženských postavách se tvůrci vyřádili do poslední třpytky na podprsence, na ty mužské už moc invence nezbylo. Romeo nám jako majitel klubu podává v každém dílu zasvěcený výklad o tom, co mají muži rádi a proč je Španělsko kuplířská velmoc, a přitom přehrává až běda. Moisés je postava ušitá speciálně pro dámskou část publika, bohužel jde aspoň v první sérii jen o líbivý obal vycpaný vatou. Christian tu slouží v roli mladšího a zmateného bratra hlavně pro rozvinutí absurdních zápletek.

Ani jeden kritický komentář si nedovolím ke kameře, která je skvělá jako celý strhující vizuál seriálu. Některé scény vypadají jako živé barevné obrazy, dokonale se propojuje s fantastickým soundtrackem.

 

Bratři Moisés a Christian jsou uprchlým prostitutkám na stopě. Herce Miguela Ángela Silvestreho (Moisés) mohou diváci znát ze seriálu 30 stříbrných, který nedávno vysílala HBO 

Panebože, proč? Právě proto, abychom zůstali natěšení na další sérii

První čtyři díly jsou jako surfování na vlně ztřeštěnosti a černého humoru, další polovina trošku klopýtá ve snaze povinně vytvořit v každém dílu zápletku, ze které si sedneme na zadek. Škoda, neubírá to jen uvěřitelnosti postav, ale shazuje celý příběh, který si pod sebou na konci série uřízne větev obzvlášť nelogickým a těžko představitelným způsobem. No jo, my víme, že je to jen kvůli tomu, abychom se mohli těšit na další sérii, kterou Netflix odstartuje v červenci (a já si ji rozhodně pustím). Skvělý tah, k prázdninové pohodě se akční jízda, černý humor a fantastické lokace hodí nejvíc.

 

Vložil: Andrea Musilová