Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Ulici se střídá hostinská, Ordinace stříhá metr, v Sestřičkách je epidemie nevěry a Slunečná? Všechny válcuje. TV glosář Ely Novákové

30.04.2021
V Ulici se střídá hostinská, Ordinace stříhá metr, v Sestřičkách je epidemie nevěry a Slunečná? Všechny válcuje. TV glosář Ely Novákové

Foto: TV Nova

Popisek: Ordinace v Růžové zahradě 2 definitivně končí. Již nám dopřála seriálovou svatbu, Běla Valšíková a Eda Valšík se vzali podruhé (a je jasné, že tentokrát zůstanou spolu, dokud je smrt nerozdělí; konec konců, i herci, Zlata Adamovská a Petr Štěpánek, jsou manželé)

Máme tady květen, měsíc lásky a barevných zahrad, ale také předzvěst konce další seriálové sezóny. A s ním i konec jednoho z legendárních seriálů Novy, Ordinace v Růžové zahradě 2. Mezitím se ovšem rozjel nový seriál z nemocničního prostředí, Anatomie života. Do něj před pár týdny vplula herečka Vanda Hybnerová. Je to její první role v bílém plášti, zato další setkání s dlouholetým hereckým partnerem z Ulice Jiřím Štréblem.

Tentokrát bude ovšem jejich vztah jiný – jsou bývalí manželé a moc se vzájemně nemusí. „Co zatím o nové postavě vím, je jen to, že je to pěkná mrcha,“ líčí představitelka lékařky, která hodně negativně pomíchá vztahy mezi doktory i sestřičkami na traumatologii. „Vlastně nevím, proč je tak negativní, čekám na scénáře dalších dílů, abych se o ní dověděla víc,“ prozrazuje Vanda Hybnerová, jak málo se mohou herci v nekonečných seriálech připravit na to, co mají hrát. Charaktery postav se totiž vyvíjejí mimo jiné podle toho, jak reagují diváci a důležité samozřejmě je i to, kolik času mohou herci natáčení věnovat a jak se casting mění kvůli někdy i nečekaným odchodům některého z nich. Dlouholeté manželství Hybnerové a Štrébla v Ulici a jasné profily jejich postav jsou tak spíš výjimka.

 

Do Anatomie života nastoupila Vanda Hybnerová, foto TV Nova

Jinak si ale Hybnerová natáčení Anatomie života pochvaluje: „Je to jiné než Ulice, kam se chodí do ateliérů jako do Kolbenky. Tady se točí v reálném prostředí, v denním světle, je to trochu víc filmové.“ Divácky se ovšem Anatomie života zatím moc nechytá, první ohlasy byly velmi špatné a moc se to nepohnulo kupředu ani po 16 dílech. Konkurence Slunečné je v úterních večerech mocná a neslaný nemastný rozjezd nového seriálu tomu nepřidal. A tak se objevily dokonce spekulace o tom, že Nova dá přednost osvědčené Ordinaci a její ohlášený konec oddálí. Jenže herci se už pochopitelně poohlížejí jinde, což by pro úvahy nad pokračováním seriálu mohl být zásadní problém.

 

Jiří Štrébl v Anatomii života, foto TV Nova

Heluš odchází, nová hostinská nastupuje

Zatímco rozporuplná potvora Heluš na obrazovkách v Ordinaci stále bojuje svou válku po boku nýmanda Boba, její představitelka Martina Randová už natáčí v ateliérech Ulice. Od 7. května ji budeme vídat jako novou majitelku uliční hospody Kateřinu Dubovskou. Pro herečku je to velká a také vítaná změna. „Je to nejen kompletní proměna image, ale především ohromná proměna charakteru. Kateřina je na rozdíl od Heluš rozumná, sympatická a zdravě sebevědomá ženská. Nesmírně se na tu roli těším,“ říká o nové herecké výzvě. „Kateřina zamířila do Ulice kvůli svému velkému snu. Vždycky si přála mít restauraci a penzion, a toto přání se jí právě teď splnilo,“ komentuje Kateřinin vstup do seriálu sama herečka.

 

Martina Randová jako Kateřina, Rudolf Hrušínský jako Pešek a Martin Finger jako Evžen v seriálu Ulice. Foto TV Nova

A jaký byl přestup z jedněch ateliérů v Hostivaři do druhých? „Měla jsem ohromnou trému. Navíc jsem první obrazy natáčela s panem Hrušínským, takže jsem nechtěla udělat jedinou chybu. Velmi si pana Hrušínského vážím, a neměla jsem v plánu mu to zkazit. Oba ateliéry jsou od sebe, co by kamenem dohodil. Když jedu do Ulice, a míjím ateliéry Ordinace, tak nezapomenu zamávat. Jsem za roli Heluš nesmírně vděčná, a také za přátele, které mi tato role do života přinesla. V Ordinaci panovala opravdu rodinná atmosféra, a já jsem šťastná, že na Ulici se cítím stejně tak krásně. Takže teď mám ty seriálové rodiny rovnou dvě,“ komentuje svůj seriálový přesun Martina.

Slunečná a Polda jsou tahouny Primy, Sestřičky se ale nedají

Ustálené schéma Primy nabízí v pravidelných dávkách romantickou komedii, nemocniční seriál i krimi. Můžete si klidně o Slunečné myslet, že je to červená knihovna, seriál se ale trefil do rozpoložení diváků excelentně. Není tedy divu, že ač byl původně plánován na dva roky, zatím se jeho ukončení nechystá.

 

Eva Josefíková se se Slunečnou loučí (na snímku s Marošem Kramárem). Foto FTV Prima

Na podzim nás například čeká rozloučení s Evou Josefíkovou alias Denisou. Herečka svou poslední klapku odehrála už v těchto dnech, protože koncem května čeká miminko. Mateřské povinnosti si lehce vyzkoušela už při natáčení. Její Denisa dala najevo, že matkou na plný úvazek být nehodlá a od sotva šestinedělní Haničky už si smlouvá koncerty na léto. Jak na tom bude Eva Josefíková s dalším natáčením, to ještě neví ani ona sama. Díly, které teď dotočila, uvidíme na podzim a jestli budou nějaké další, to se teprve uvidí. Každopádně je tím prozrazeno, že Slunečná bude na podzim pokračovat.

 

Sabina Laurinová dostala rolí Mery Černé v primáckých Sestřičkách (a předtím Modrém kódu) patrně největší televizní příležitost ve svém životě. Foto FTV Prima

To velmi populární Polda se s námi tento týden rozloučí, vystřídá ho Vojta Kotek jako Einstein, poněkud praštěný geniální fyzik a matematik, který pomáhá policii řešit zapeklité případy. Směs humoru a krimi se na Primě osvědčila, uvidíme, jestli Einstein udrží Poldou nastavenou laťku. Ostatně, další řada Poldy je už v očekávání.

 

Saša Rašilov (Michal Tomášek) a Marek Němec (David Hofbauer) jsou dva vrcholy milostného trojúhelníku, který v Sestřičkách řeší Mery. Foto FTV Prima

Za oběma lídry divácky lehce pokulhávají Sestřičky, ale drží se i tak statečně. A protože atmosféra v nich houstne, řeší se nejen vztahový trojúhelník Mery i svérázné případy policistky na penzi major Hartmanové, milovníci Sestřiček se svého seriálu určitě nevzdají. Kdo by nechtěl vědět, jak to dopadne s Mery, Michalem a Davidem a také s Lukášem a krásně protivnou Sašou? Alespoň něco se určitě vyřeší v červnovém završení sezóny. Možná se dočkáme i nějaké seriálové svatby, což bývá taková hezká tečka před letní pauzou.

 

Vložil: Ela Nováková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace