Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vystřelí znovu stará bambitka loupežníka Karaby? Natáčí se pokračování oblíbené pohádky. TV glosář Ely Novákové

19.04.2021
Vystřelí znovu stará bambitka loupežníka Karaby? Natáčí se pokračování oblíbené pohádky. TV glosář Ely Novákové

Foto: Fairytale production

Popisek: Jakub (Tomáš Klus) a Anička (Kamila Janovičová) za deset let trošičku zestárli, zmoudřeli a mají ještě starosti navíc. Pokračování jejich pohádkového příběhu bude především o rodině.

FOTO / VIDEO Před deseti lety uvedla Česká televize o Vánocích pohádku Tajemství staré bambitky. Od té doby ji vysílala již osmnáctkrát a pokaždé s velkým úspěchem. Nyní se tvůrčí tým vrátil na plac, znovu povolal hereckou sestavu a chystá se diváky potěšit velkoryseji pojatou výpravou, protože Tajemství staré bambitky 2 je v koprodukci České televize a Fairytale Production, s.r.o., natáčeno pro kina.

V prvním dílu pohádky se vše točilo kolem poněkud nemotorného prince Jakuba, loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky a dvou proradných rádců Ference a Lorence. Loupežník byl napraven, (z)rádci potrestáni a vyhnáni a Jakub s Aničkou slavili svatbu, odhodláni vládnout mírumilovně a spravedlivě. Jakpak to s nimi vypadá po deseti letech?

 

Natáčení začalo:

Zlo vystrkuje růžky a musí být znovu potrestáno

Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá, a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku?

Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily. „Tajemství staré bambitky patří k nejúspěšnějším a divácky nejoblíbenějším pohádkám České televize. Za uplynulých deset let byla vysílána na obrazovkách ČT osmnáctkrát, téměř vždy v hlavním vysílacím čase a pokaždé s výbornou sledovaností. Druhý díl využívá většinu postav, známých z prvního dílu, a představuje některé nové, věřím, že divácky velmi atraktivní figury. Pracuje s podobným typem humoru, ale neparazituje na úspěchu originálu. Snaží se ho inteligentně rozvíjet dál. Co se stane s mladým párem, když kouzlo zamilovanosti pomine? Co se stane s chlapem, který zůstane v chalupě sám? A obecně co dělat, když máte dojem, že se vám smůla lepí na paty? Byl bych moc rád, kdyby i druhý díl zůstal stejně chytrý a stejně hravý jako díl první,“ říká kreativní producent Jaroslav Sedláček.

 

Vetchý Bečková

Obávaný loupežník Karaba (Ondřej Vetchý) jako děda s vnučkou Johankou (Valentýna Bečková)

Pohádka má být hezká, veselá a zpěvavá

Režie druhého dílu Tajemství staré bambitky se opět ujal Ivo Macharáček. Na svém přístupu k pohádkovému filmu nehodlá nic měnit, proč také, když model byl úspěšný. „Myslím, že pohádka byla v klasickém českém pohádkovém střihu, je v ní humor, hezké písničky, je milá, s morálním poučením, které ale není nijak prvoplánové a vtíravé. To vše dohromady tvoří mix, po kterém vám zůstává hezký pocit,“ vidí důvody dlouhodobé obliby 'Bambitky' režisér a dává si závazek: „Budeme se tentokrát snažit o to samé. Prostě, aby se u ní všichni bavili, měli na konci hezký pocit a věřili, že život opravdu může být lepší a záleží na každém z nás. Vím, jsem velký idealista,“ dodává s úsměvem.

„Pokračování Bambitky bude opět tou nejklasičtější pohádkou, která nestojí na vizuálních efektech, ale na příběhu, lásce, napětí a samozřejmě v ní bude opět řada krásných písniček, které tentokrát složil Václav Noid Bárta. Měla by to zároveň být 'větší podívaná', oproti prvnímu dílu teď točíme pohádku pro filmové plátno. Pohádka bude mít mnohem větší výpravu s novými kostýmy, novými reáliemi na zámcích Jindřichův Hradec a Mníšek pod Brdy. A navíc jsme příběh obohatili o další postavy,“ prozradil Ivo Macharáček.

 

Natáčení songu s Tomášem Klusem:

Staří známí i noví hrdinové

Svou roli v Bambitce si zopakují Ondřej Vetchý jako Karaba, Tomáš Klus a Kamila Janovičová jako Jakub a Anička, tentokrát už v královských rolích, a Miroslav Vladyka s Jiřím Lábusem v postavách zlotřilých rádců Ference a Lorence. Znovu uvidíme i Petra Štěpánka jako kuchaře Frita nebo generála Otmara Brancuzského. „Těším se na setkání s partou kolem původní Bambitky a slibuju, že si ty noční rozhovory tentokrát budu pamatovat, protože jsme o deset let moudřejší. A těším se dvojnásob, protože tentokrát se točí u nás, v Mníšku pod Brdy,“ říká Tomáš Klus.

Nové postavy vytvářejí Veronika Khek Kubařová jako královna Julie, Valentýna Bečková, která si zahraje malou princeznu Johanku, Markéta Plánková se objeví jako Juliina komorná Hermína. Novou posilou je také Václav Noid Bárta, který si nejen zahraje podkoního Václava, ale postará se také o hudbu a písničky.

 

Macharáček Khek Kubařová

Režisér Ivo Macharáček a královna 'ze sousedství' Veronika Khek Kubařová

„Herci s radostí přijali výzvu zúčastnit se druhého dílu. Myslím, že sami měli pocit, že udělali skvělou a smysluplnou práci, a věří, že má smysl v tom pokračovat. Nové postavy pak byla radost obsazovat. Pohádky jsou i mezi herci velmi oblíbené a titul Tajemství staré bambitky také, proto si myslím, že jak Veronika Khek Kubařová, Markéta Plánková, tak i Václav Noid Bárta byli nabídkou potěšeni a na spolupráci se hned od první schůzky těšili. Mám z toho také velkou radost, protože pro mě je důležité, aby všichni, kdo se na filmu podílejí, dělali svoji práci s radostí a se stejným cílem - udělat hezkou, milou, klasickou pohádku. Film je prostě týmová práce,“ říká režisér Ivo Macharáček.

 

Lábus Vladyka

Rádcové Lorenc (Jiří Lábus) a Ferenc (Miroslav Vladyka) sice byli vyhnáni, přesto už zase kují pikle a dumají, jak nalíčit Karabovi past

Natáčení Tajemství staré bambitky 2 bude probíhat v dubnu a květnu v prostředí krásných zámků v Mníšku pod Brdy a Jindřichově Hradci, štáb se vrátí také na lokace ve skanzenech v Kouřimi a Přerově nad Labem, kde se točily některé scény původní pohádky. V kinech by pohádka měla mít premiéru 9. prosince 2021, tedy přesně v tom správném čase, kdy je milo místo předvánočního shonu zajít s dětmi (nebo klidně i bez nich) do kina na pohádku. Doufejme, že návštěva kina bude už zase běžnou a oblíbenou zábavou, nikoli pouhým snem a pohádkou.

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace