Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kam zmizela culíkatá a potrhlá divoška Abby? Neunesla dál šikanu a fyzické napadání? Sobota Pavla Přeučila

17.04.2021
Kam zmizela culíkatá a potrhlá divoška Abby? Neunesla dál šikanu a fyzické napadání? Sobota Pavla Přeučila

Foto: CBS (stejně jako ostatní snímky v článku, není-li uveden jiný)

Popisek: Námořní vyšetřovací služba bez potrhlé Abby? To si sotva diváci dokážou představit. A přece...

FOTO / VIDEO Myslím, že je málo televizních diváků, zejména mezi skalními příznivci seriálů, kteří by neznali Námořní vyšetřovací službu (NCIS). Je to bezesporu jeden z nejdéle vysílaných seriálů, který se dočkal i dalších odnoží, a od roku 2003, kdy byla odvysílána první epizoda, viděli diváci už 18 sezón s více než čtyřmi stovkami epizod. Jednou z výrazných a také nejoblíbenějších postav je forenzní specialistka Abigail 'Abby' Sciuto (Pauley Perrette), kolem níž se vynořila po jejím náhlém odchodu spousta spekulací. Proč vlastně Abby seriál opustila?

Téměř dvacet let vysílání se musí nezbytně na hereckém obsazení podepsat. V NCIS se za tu dobu vystřídaly stovky herců, ať už v menších či větších rolích, ale parta hlavních představitelů zůstávala po celou dobu téměř ve stejném složení. Speciální tým agentů, vyšetřující zločiny, které se staly v armádě, vede zvláštní agent Leroy Jethro Gibbs (Mark Harmon). Vedle Gibbse tvoří tým dále zvláštní agenti Anthony 'Tony' DiNozza (Michael Weatherly), Timothy McGee (Sean Murray), agentka Ziva Davidová (Cote de Pablo), která nahradila Caitlin 'Kate' Toddovou (Sasha Alexander) a později za ni nastoupila analytička NSA Eleanor 'Ellie' Bishop (Emily Wickersham) a samozřejmě forenzní specialistka Abby Sciuto.

 

NCIS

Nejsledovanější seriál na světě

Původní seriál NCIS dosáhl mezi diváky takové popularity, že se stal jednou z výrazných franšíz stanice CBS. Dokonce se uvádí, že NCIS je nejsledovanějším televizním seriálem na planetě a jen v Americe přitáhne každý týden k televizním obrazovkám na 15 milionů diváků. Uváděn je také ve více než 200 zemích po celém světě. V roce 2009 se k němu přidal seriál NCIS: Los Angeles a v roce 2014 seriál NCIS: New Orleans. Nicméně ani jeden z nich nedosáhl takové popularity jako ten původní. Posledně jmenovaný se dočkal pouze sedmi sezón a CBS oznámila jeho zrušení. Poslední epizoda seriálu se má odvysílat v květnu 2021. Nicméně CBS vzápětí oznámila, že jej nahradí zcela nový spinoff NCIS: Havaj. I když i tyto odnože si získaly přízeň spousty diváků, popularity původního seriálu se jim dosáhnout nepodařilo.

 

Harmon nahradil Harrisona Forda

Asi největší podíl na tom má parta hlavních představitelů v čele s oblíbeným hezounem Markem Harmonem v roli agenta Gibbse. Ostatně právě on měl při obsazování titulní role drsného agenta namále. Producent a scenárista Don Bellisario si totiž myslel, že je pro roli drsňáka příliš hezký. V rozhovoru pro Entertainment Weekly z roku 2006 to osvětlil slovy, že „Harmon je hezký kluk a má v sobě příliš mnoho ze sexuálního symbolu, než aby dokázal ztvárnit drsného chlapa“, kterého si představoval jako šéfa celého vyšetřovacího týmu. Harmon se k roli pak dostal vlastně díky tomu, že ji odmítl Harrison Ford, kterému byla původně nabídnuta. Ten se na filmovém plátně i na obrazovkách proháněl dostatečně dlouho jako pořádný drsňák a v té době zažíval tak trochu nezájem o svoji osobu, takže se předpokládalo, že roli přijme. Ford ale nabídku odmítl, a tak role připadla Harmonovi.

 

Harmon

Mark Harmon připadal Donu Bellisariovi pro postavu drsňáka moc sexy. Naštěstí nejslavnější dobrodruh Harrison Ford už se šesti křížky na krku o účast v nekonečném seriálu nestál

Konec Abby byl náhlý

O tom, že se se v zákulisí seriálu odehrávají tichá dramata, svědčily už odchody a výměny několika postav a největší poprask vzbudil v roce 2018 odchod jedné z hlavních hvězd, Pauley Perrette. Její nepředvídatelná a někdy trochu potrhlá laborantka ve forenzním oddělení Abby Sciuto, v bílém plášti a s nezbytnými culíky, si za patnáct sezón získala miliony fanoušků na celém světě. Perrette se naposledy objevila v poslední epizodě patnácté sezóny, nesoucí příznačný název Schůzka s osudem. Po jejím odvysílání zveřejnila Perrette jen několik vágních tweetů, naznačujících, že důvod jejího odchodu vůbec nebyl příjemný. Asi o rok později se stala na sociálních médiích trochu sdílnější a prozradila pravý důvod, proč NCIS opustila.

 

Abby a Jethro Gibbs v roce 2003

Abby a Jethro Gibbs v roce 2003

Útočný pes nebyl jedinou příčinou

Bylo to prý zejména kvůli hlavní hvězdě seriálu Marku Harmonovi. 7. června 2019 Perrette tweetla, že se do NCIS nikdy nevrátí, protože z něj měla strach. „Mám z toho noční můry,“ napsala. „Stalo se to mému parťákovi a já jsem bojovala jako čert, aby se to už neopakovalo! Chránila jsem své kolegy. A pak jsem byla fyzicky napadena, když jsem řekla už dost! Ztratila jsem práci,“ doplnila poté. Bylo to považováno za narážku na incident, který se odehrál během natáčení, kdy prý Mark Harmon přivedl na scénu svého psa, který pak pokousal jednoho z Perrettiných kolegů.

Harmon údajně i poté trval na přítomnosti svého psa při natáčení a Perrette mu to vyčetla, čímž se její, prý už tak napjatý vztah s Harmonem zhoršil. Některé zprávy uvádějí, že plánovala odchod už před incidentem, protože se svěřovala přátelům, že byla dlouho umlčována, šikanována, a dokonce fyzicky napadána. Jedním z důkazů napjatých vztahů mělo být i to, že ke konci svého působení v seriálu se s Harmonem neobjevovali ve společných scénách, přestože jejich postavy měly hodně blízký vztah, podobný vztahu otce a dcery.

 

Harmon Perrette

Před kamerou téměř rodinný vztah Pauley s Markem Harmonem, v zákulicí bylo ale všechno jinak

Odchod do důchodu se nekonal

Není jasné, jak a zda to, co se stalo v NCIS, stále ovlivňuje Perrette v její herecké profesi, protože se o problémech nezmínila od roku 2019, a dokonce odmítla diskutovat o tomto tématu v nedávném rozhovoru, ale rozhodně si to na ní zpočátku vybralo svou daň. Každopádně to ale nezničilo její lásku k herectví. V loňském roce se vrátila do televize CBS v komediálním seriálu Broke, kde hrála svobodnou matku Jackie. Přestože byl seriál po odvysílání třinácti epizod zrušen a byl to víceméně propadák, Perrette to vzala rozumně a řekla, že ji seriál Broke „uzdravil“.

Původně si prý myslela, že s herectvím nadobro skončí. „Všem jsem oznámila, že jsem v důchodu. Sedím si na gauči se svými psy a popíjím pivo,“ uvedla v jednom rozhovoru. Dlouho to ale netrvalo a v roce 2019 produkovala krátký film s názvem Německý král, a pak se s chutí vrhla do natáčení Broke.

 

Zaníceně se věnuje i charitě

Její postava je diametrálně odlišná od Abby Sciuto v NCIS, a to nejen protože bílý plášť, martensky a své culíky nadobro opustila a vyměnila je za trička, ale naplno v Broke uplatnila své komediální nadání. Tomu dala sice občas průchod i v seriálu NCIS, ale bylo to spíš jen v krátkých záblescích. Málo se ví, že Perrette také často podporuje charitativní organizace. Každý rok se v den svých narozenin (27. března) obrací na své příznivce, aby obdarovali některou z charitativních organizací. Pracovala pro Červený kříž, často se zaměřuje na charity pro zvířata a také se podílela na projektu Habitat for Humanity, zaměřeném na výstavbu domovů a komunitního zázemí pro potřebné. Na počest své dosud nejslavnější role v NCIS založila stipendijní fond pro forenzní vědy Pauley Perrette. Jeho cílem je získat mladé lidi pro tyto vědy a pomoci jim v cestě k tomuto povolání.

 

Pavel Přeučil

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace