Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Míchejte cement s Ivou Kubelkovou, kdo chce bydlení snů, musí přiložit ruku k dílu. TV glosář Ely Novákové

12.02.2021
Míchejte cement s Ivou Kubelkovou, kdo chce bydlení snů, musí přiložit ruku k dílu. TV glosář Ely Novákové

Foto: Facebook (stejně jako snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Postav si sen: celá parta tvůrců na selfie moderátorky Ivy Kubelkové

Pořad Jak se staví sen doznal na TV Prima už několik proměn, princip je ale pořád stejný. Pokud jste ochotní dát v plen svůj byt či dům, můžete se dočkat jeho úžasné modernizace. V posledních sériích se pomáhalo lidem, kteří prožívají nelehký osud s nemocí, úmrtím živitele rodiny a podobně. Nyní se vše změní, majitelé budou muset sami přiložit ruku k dílu, aby proměna jejich bydlení proběhla v ještě závratnějším tempu.

Máte byt nebo dům ve stavu hodném rekonstrukce, nemáte na ni prostředky a nevíte, jak do toho? Televize Prima probouzí v lidech chuť to zvládnout a poskytuje jim inspiraci, jak na to. V neposlední řadě pak těm, kdo jsou ochotni nechat svou nemovitost natočit a ukázat celému národu, zajistí sponzorující banka na provedené práce finanční prostředky. 

Smutné osudy, veselé konce

Nedávno odvysílané řady přinášely příběhy rodin, jejichž příběhy braly za srdce. Sama moderátorka Iva Kubelková se pravidelně dojímala na osudy rodin, kde se bojuje s těžkou nemocí, matek s několika dětmi a nepatrným příjmem, lidí, kteří žijí v příbytcích na úrovni dávných nouzových kolonií. Všude tam se našel někdo, kdo do pořadu obyvatele takového devastovaného bydlení přihlásil a přál jim, aby konečně mohli žít v pohodlí, v teple a sem tam i v kousku komfortu. Designéři a řemeslníci, kteří na proměnách bydlení pracují, jsou nejen sehraná parta, ale také lidé empatičtí, schopní posoudit konkrétní životní situaci obyvatel rekonstruované nemovitosti. Tak vznikají rekonstrukce na míru, dětské pokoje, seniorské bydlení i dokonale využitý prostor minipříbytků pro početnou rodinu. Finále, kdy obyvatelé obdivují, jak se za týden jejich útulek změnil v krásný byt, přináší divákům nejen možnost nahlédnout, jak a za jaké peníze je možno si vylepšit vlastní bydlení, ale také moment přívětivé přejícnosti vůči potřebným.

 

Představuji vám staronovou designerskou dvojici z pořadu Postav si sen. Zuzku už znáte a Viktor je nováček, jde jim to naprosto skvěle a vy se už na jaře můžete těšit na nové díly. Z názvu už je jasné, že letošní sérii našich proměn bydlení jsme pojali trochu jinak, ale nebojte pořád pomáháme, co nám síly stačí a do toho vám ukážeme, že si v dnešní době ještě lidé dokáží pomáhat navzájem, píše moderátorka Iva Kubelková

Risknete to?

Zdá se, že přihlášek do pořadu by mělo být nepočítaně, ale ono to zase tak jednoduché není. Musíte si uvědomit, že se po vás bude chtít, abyste zveřejnili svůj život. To není pro každého úplně lákavé. Navíc se vzdáváte možnosti si bydlení udělat podle svého, bude vám prostě rekonstruováno podle profesionálních vizí designérů. Za pouhý týden, kdy vy nejste přítomni, naprostá většina starého přijde pryč a v bytě se vám objeví změněné prostory, moderní nábytek i doplňky. Pokud jste tedy zamilovaní do svých stávajících kousků nábytku, váziček a tapet, budete je s největší pravděpodobností muset oplakat. Z obou důvodů tak ten zástup přihlášek není zase tak nekonečný. Zejména další řada pořadu, kde se mnohé změní, je tak pro skutečně odvážné uchazeče o bydlení snů.

 

Je to dřina, ale výsledek stojí zato

Nová řada, nový název i přístup

Dokážete si představit, že proměníte bydlení za pouhý den a půl? Designéři na TV Prima to ve spolupráci s účastníky pořadu musí stihnout. Postav si sen! navazuje na oblíbený pořad Jak se staví sen. Bude ho opět moderovat Iva Kubelková, a kromě známých designérů se nám představí šest nových tváří. Designéři budou mít na proměnu pouhých 36 hodin. Během tohoto šibeničního termínu se musí odstranit starý nábytek, vymalovat stěny, umístit nové vybavení, zkrátka udělat veškeré práce. Je jasné, že tady odpadnou větší přestavby, ty se prostě stihnout nedají. Přesto je obdivuhodné, co se dá stihnout, když máte profesionálně připravený návrh a k dispozici sehranou partu řemeslníků. Do proměn se tentokrát zapojí sami účastníci pořadu. Zatímco v Jak se staví sen rodiny předaly designérům klíče a odjely na dovolenou, aby pak přišly do úplně proměněného domova, tentokrát budou muset přiložit ruku k dílu. Designéři je povedou, pomohou jim, aby se vše stihlo. Takže pozor – žádné flákání vás nečeká. Budete muset namazat svaly a pomáhat s nošením nábytku, jestli jste nikdy nemalovali, tentokrát se to naučíte a nejspíš vás po těch 36 hodinách budou pěkně bolet záda.

 

Jedna z nových designérek je Veronika Heroldová

Co Čech, to údržbář

V našich krajích je šikovných rukou dost a dost. Jsme po generace zvyklí si spoustu věcí v domácnosti i na chatách a chalupách udělat sami. K dispozici je nepřeberné množství návodné hobby literatury, dnes i internetových minifilmečků, kde je postup prací přesně znázorněn. V tomto duchu bude tedy veden i pořad Postav si sen!, odborníci v něm budou vysvětlovat, jak se co dělá a ten, kdo do pořadu přihlásí svůj byt, to pod jejich vedením bude provádět. Princip jinak zůstává stejný, váš byt se promění v tom duchu, který navrhnou zkušení designéři a sponzor pořadu celou proměnu zafinancuje. Možná se přitom i rozčílíte, protože ne všechno bude podle vašich představ. Nejspíš to v tom kalupu ale nestihnete, den a půl totiž strávíte v montérkách a nestačíte se ani rozkoukat a bude hotovo. Možná se do montérek převlékne i Iva Kubelková a bude vám pomáhat. To je pak zejména pro mužské účastníky jistě pěkný bonus. Takže hurá do toho, první díly uvidíte již koncem února a do dalších se můžete na Primě přihlásit!

 

Vložil: Ela Nováková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace