Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

I rodinné Vánoce se mohou zvrtnout v pořádné drama. Šťastný konec za každou cenu nečekejte. TV glosář Ely Novákové

25.12.2020
I rodinné Vánoce se mohou zvrtnout v pořádné drama. Šťastný konec za každou cenu nečekejte. TV glosář Ely Novákové

Autor: Netflix (stejně jako ostatní snímky v článku)

Popisek: Norská herečka Ida Elise Broch v minisérii Vánoce u našich

Jestli máte dost repríz pohádek a romantických filmů a celé to „za každou cebu dobrý konec“ vám už leze krkem, pusťe si některou z netflixových miniseriálových novinek. I v nich se děje točí kolem Vánoc. Však to zná každý z nás – konec roku se všemi těmi svátky, to je pořádná nálož emocí, a tím pádem i námětů na rodinné příběhy smutné i veselé.

Neprovdaná třicátnice se chystá prožít Vánoce se svou početnou rodinou a ví moc dobře, co ji čeká. Už pár let je to stejné, během večera dostane asi tak desetkrát otázku, jestli je pořád sama, kdy se bude vdávat nebo si alespoň pořídí dítě. Ono je to stejné v Praze jako v Oslu, maminky, babičky a tetičky si prostě pokoj nedají. Johanne toho má už dost, a tak se rozhodne, že letos to bude jiné, rodině někoho představí za každou cenu. Na to, aby někoho sehnala, má přece celých 24 adventních dní, a když se do toho žena činu vloží, někdo se přece najít musí.

 

Vánoce u našich

Každoročně se opakující rodinný 'pranýř' je jen pro hodně silné povahy. Není divu, že Johanne udělá téměř cokoli, jen aby se mu konečně vyhnula.

Jsou tu přece nejrůznější seznamky, schůzky naslepo, kamarádi kamarádek a jejich partnerů. Jenže pak je tu ještě stará láska Jonas, který se do bláznivého randění vždycky nějak připlete. Když už ne osobně, tak aspoň ve vzpomínkách. Úspěšná zdravotní sestřička, oblíbená kamarádka, veselá společnice má prostě jen jednu velkou smůlu – na toho pravého už jednou narazila a žádný další se mu nevyrovná. Ještěže je tu podobně potrefený tatínek, který je po odchodu od maminky také pořád na neúspěšném lovu.

Do týdne se seznámím, do roka se vdám

Dvě šestidílné řady norského seriálu nepřinášejí nijak objevné téma, půlhodinové díly ale odsypávají ve svižném tempu a přinášejí tolik hořce veselých situací, které umožní se zasmát nad života během nejen singlům, ale i jejich blízkým, kteří je dotěrnými otázkami pravidelně bombardují.

 

Vánoce u našich

Sbalit během adventu chlapa a předhodit ho jako vytouženou kořist příbuzným, to přece nemůže být takový problém. Nebo ano?

Seriál stojí a padá s hereckým výkonem Idy Elise Broch, kolem níž se točí vír epizodních postav. Broch se proslavila na evropské úrovni ve filmu Mladí rebelové z roku 2008, od té doby natáčí celkem pravidelně každý rok jeden film. Seriál Vánoce u našich ji ovšem přiblížil celosvětovému publiku mnohem víc, než všechny filmy dohromady, a diváci se již v tuto chvíli těší na pokračování tohoto seriálu.

Španělské sestry od války po milénium

Psala se čtyřicátá léta minulého století, všude kolem zuřila válka a dotek její krutosti pocítily i María, Adela a Isabel, tři sestry žijící na odlehlé horské usedlosti. Když se u nich objevila záhadná Esther, dívka na útěku, rozhodly se ji schovat. Netušily, že tím přilákají nejen zlo války, ale také odhalí kořeny rodinného tajemství, které je bude provázet celým životem. Třídílná minisérie Třikrát Vánoce představuje čtveřici žen ve třech etapách života – v dětství, v dospělosti a ve stáří. Dramatická akční první epizoda nás vtáhne do děje, další dvě pak už jen plují na vlnách minulosti a rozehrávají vztahové komorní drama.

 

Třikrát Vánoce

Čtyři ženy, troje vánoční svátky a tři různé životní etapy

To dává velkou příležitost španělským hereckým hvězdám. Victoria Abril, Angela Molina, Veronica Forquè, Charo Lopez a v neposlední řadě Alicia Borrachero v roli matky představují charakterově zcela různé ženské typy, které ještě každá sama za sebe procházejí velkou proměnou během života. Tahle minisérie ve vás možná vyvolá trochu zmatku, pokud nebudete děj sledovat pozorně, může se vám stát, že nebudete vědět, která z žen je která v další epizodě. Pokud ale budete pozornými diváky, atmosféra domu s tajemstvím, kam se sestry třikrát za život vracejí ve vánočním čase, vás rozhodně nenechá chladnými.

 

Třikrát Vánoce

Návraty do minulosti trošku potrápí s orientací, která z žen je vlastně která

Severní moře je chladné a zadumané

Pojďme se sejít o Vánocích. V domě na mořském pobřeží na severu Německa. Rodina by měla zase jednou být pohromadě. Jenže v téhle rodině přežívají temná tajemství. Tři generace žen se znovu setkávají, protože všechny prožívají hlubokou emocionální krizi. Kdy jindy by měla vyvrcholit vzájemnou konfrontací než o Vánocích. Je čas oživit zbytky vzpomínek na vzájemný vztah matky a dcery, i když odhalení mohou být velmi nepříjemná. Pořád je to lepší, než v sobě všechno dusit, ničit život sobě i svému partnerovi.

 

Vánoční tajemství

Z vánoční návštěvy se nečekaně stane pootevřená brána do minulosti

Eva, Vivi a Sonja rozšifrují během těchto vánočních svátků, proč se jim životy nedaří. Nečekaně explozivní vyvrcholení napínavé záhady přináší katarzi hrdinkám i divákům. Ženské hrdinky této minisérie představují německé charakterní herečky Corrina Harfouch, Christiane Paul a Svenja Jung. Nečekejte limonádový příběh typu Rosamunde Pilcher Stories. V tomto seriálu je moře chladné a vztahy rozhodně neřídí bezpodmínečná láska. Konečné řešení přináší dojemný zážitek nejen hrdinkám, ale i divákům.

 

Vánoční tajemství

Překvapivý host změní ducha Vánoc, vynořují se pochybnosti o Evině zdravotním stavu a objevuje se napínavá záhada, která vede k pátrání na březích moře s výbušným koncem

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace