Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji (nejen) od pana Lovčího z Plas

Rozhovory na okraji (nejen) od pana Lovčího z Plas

Zpovídaným je vždy někdo zajímavý a inspirativní, jenž ale... nežije v metropoli

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rodina byla na prvním místě. Všechno má ale své meze

28.11.2020
Rodina byla na prvním místě. Všechno má ale své meze

Autor: Nikki Crips

Popisek: Cole_Martina

Silná, bezohledná osobnost, na kterou vůbec nikdo nemá? Nevěřte na duchy, svoje slabé místo má úplně každá. Stačí jen ho najít. Napínavou detektivku z prostředí londýnského podsvětí vydalo nakladatelství Domino.

Diana Davisová stála v čele rodinného byznysu od smrti svého muže, nechvalně proslulého bankovního lupiče. Umí se velmi dobře pohybovat v mužském světě a budí respekt, takže si na ni nikdo nedovolí. Její syn Angus má zločin v krvi. Nějaký čas musel řídit noční kluby na Marbelle, aby si vysloužil matčinu plnou důvěru. Stalo se – a nyní je plnohodnotným členem rodinného byznysu.

 

Bez lítosti

 

Společně s Angusovým vstupem začíná v londýnském podsvětí nová éra, v níž strach a hrůza dostávají zcela nové rozměry. Ale i všeobecně obávaný Angus má slabé místo: svou ženu Lornu a své tři děti. A právě ty mu uštědří nejtvrdší lekci jeho života. V tomhle byznysu totiž nemůžete brát ohledy na nikoho. Ani na rodinu. V určitých chvílích musíte jednat bez lítosti.

Autor: Martina Cole
Žánr:
detektivka
Nakladatelství:
Domino

Ukázka z knihy:

„Ježíšikriste, mami, podle toho, jak jančíš, by každej myslel, že jsem úplnej debil.“
Diana Davisová si povzdechla a navzdory okolnostem se pokusila zachovat klid. Svého chlapce zbožňovala, ale taky viděla, že v branži se má ještě co učit. Angus byl přesvědčený, že meč je mocnější než pero. A potřeboval pochopit, že pustit se do rvačky a vymlátit si reputaci pěstmi dovede každý – to je to nejsnadnější. Nože, kladiva nebo pistole se lekne každá nula! Těžší už je získat si pověst u lidí, kteří něco znamenají.
„No, Angusi, občas jsi pěknej debil, o tom žádná.“ Zapálila si cigaretu, dlouze z ní potáhla, aby si uklidnila nervy, a pak důrazně dodala: „Když se budeš chtít do něčeho pustit, nejdřív to probereš se mnou. Přes to nejede vlak, rozumíš? Jen abys věděl, synku, naštval jsi člověka, který by právě teď mohl přinést velké peníze do mého podniku. Mého, ne tvého!“ Otráveně potřásla hlavou. „Ještě toho trochu! S mužskými musím bojovat každej den. Nechci se hádat i s tebou. Ale jestli budeš takhle pokračovat, tak mi nic jiného nezbyde.“
Angus Davis věděl, že jeho matka má pravdu. Ve svých devatenácti byl pořád ještě moc mladý na to, aby ho brali vážně, a někdy to prostě nedomyslel a pletl se do věcí, na které nestačil. Vždycky to ale dělal ze správného důvodu – aby pomohl mámě. Ne že by Diana Davisová nějakou pomoc potřebovala. Uměla si podat většinu mužů, s nimiž měla co do činění. A že jich bylo. Samí drsní chlapi, kteří ji respektovali a rádi pracovali s ní nebo pro ni.
Angus už chápal, že svým jednáním nevědomky podryl její autoritu. Měl o čem přemýšlet. Dráždilo ho ale, že jejich lidi ho vnímají jen jako matčin doplněk, ne jako muže stojícího na vlastních nohou.
„A určitě tomu nepomáhá, že si s jeho synem nemůžete přijít na jméno!“
Angus věděl, kdy mlčet, a tohle byla jedna z těch chvil. Dannymu Caveovi dal parádní nakládačku, když oba seděli ve věznici pro mladistvé a čekali na slyšení o kauci. O morálních zásadách jeho matky nesměl pochybovat nikdo, a už vůbec ne taková srágora jako Danny Cave. Angus tušil, že jeho matka ví přesně, co tehdy zaznělo a proč k celé věci došlo – koneckonců věděl, že jí neunikne nikdy nic. Jeho táta o ní říkával, že je pokaždé vzhůru ještě dřív, než ostatním zazvoní budík.
Na rozdíl od matky Angus neměl v povaze nastavovat druhou tvář. Jednou z Dianiných nejsilnějších stránek byla schopnost nevěnovat pozornost ničemu, co by ji odvádělo od jejího cíle. Dokázala spolknout cokoli, pokud si byla jistá, že se jí to vyplatí, a navíc věděla, že lidem se většinou uleví, když jim něco projde, a to se mohlo někdy hodit. Angus věděl, že je to dobrá taktika, že nejlepší cestou je často ta nejtěžší; v tomhle případě zavřít pusu a soustředit se na výsledek.
Sám ale takhle neuvažoval. Diana to od něj očekávala, ale její syn měl „poraženeckou povahu“, čímž chtěla říct, že vždycky dojede na svou prchlivost. Ne ale dokud bude u kormidla ona. Jeho výbušnost si nemohla dovolit a jeho nejnovější kousek jí vážně nadzvedl mandle.
Angus na jedné straně věděl, že zašel moc daleko. V jádru měl ale stejně pořád pocit, že se zachoval správně. Vždyť koneckonců šlo o jeho matku. Nenakrknul se jen tak pro nic za nic. A bylo jedno, že Diana se o sebe dokáže postarat sama. Tohle bylo jiné. Jednalo se o rodinu. O vlastní krev. A Danny Cave si neviděl do huby – to uznal dokonce i jeho otec…

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace