Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji (nejen) od pana Lovčího z Plas

Rozhovory na okraji (nejen) od pana Lovčího z Plas

Zpovídaným je vždy někdo zajímavý a inspirativní, jenž ale... nežije v metropoli

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

To, že těm okolo nerozumíte, ještě neznamená, že jsou idioti

28.11.2020
To, že těm okolo nerozumíte, ještě neznamená, že jsou idioti

Autor: jellypages.com

Popisek: Thomas Erikson

Máte někdy pocit, že vůbec nechápete chování a reakce lidí kolem vás? Naučte se, jak s nimi vycházet a dohodnout se v klidu. Vtipného průvodce komunikací s šéfy, kolegy, přáteli či příbuznými vydalo nakladatelství cPress.

Máte někdy pocit, že vůbec nechápete chování a reakce lidí kolem vás? Jak je možné, že s některými se dá snadno dohodnout, zatímco jiní jsou už od pohledu potížisti? Švédský bestseller, kterého se ve světě prodalo už přes milion výtisků, popisuje čtyři základní typy chování, které ovlivňují způsob komunikace a vnímání lidí navzájem.

Červení jsou dominantní a panovační, Žlutí jsou vstřícní optimisté, Zelení uvolnění a přátelští, Modří jsou obdařeni analytickým myšlením a přesností. Autor vám s humorem a nadhledem vysvětlí, jak jednotlivé typy rozpoznat a díky tomu pak s nimi i bezproblémově komunikovat.

 

V obklíčení idiotů

 

Autorova průlomová metoda změní váš pohled na lidi kolem vás i na vás samotné a umožní vám lépe pochopit, proč se někteří lidé chovají tak, jak se chovají. Prostě – po přečtení této knihy už dokážete vyjít téměř s každým.

Thomas Erikson je specialista na komunikaci a lidské chování, o čemž napsal několik populárně naučných publikací. V češtině vyjde také jeho další kniha V obklíčení blbých šéfů. Více o tomto autorovi naleznete v angličtině https://thomaserikson.com/en/about-thomas-erikson/.

Autor: Thomas Erikson
Žánr:
psychologie pro každého
Nakladatelství:
cPress

Ukázka z knihy:

Stresové faktory a zloději energie. A co to vlastně je, ten stres?
Hněv je jedna věc. Stres je druhá. Někdy je jedno důsledkem druhého, ale ne vždycky. Někteří lidé se zlobí, protože jsou ve stresu, jiní jsou ve stresu, protože je něco rozzlobilo. Když mluvíme o stresu, často tím máme na mysli pocit, že máme moc práce a máme na ni málo času. Není dost času, abychom všechno stihli v práci a zároveň si mohli například zajít do tělocvičny, sejít se s přáteli, být s rodinou a věnovat se nejrůznějším odpočinkovým aktivitám.
Je důležité si vyjasnit, že pocit stresu, v jehož důsledku jsme dlouhodobě nespokojení, často vzniká z jiných důvodů než jen pro nedostatek času. Pokud cítíte tlak a máte vysoká očekávání v tom smyslu, co chcete dokázat a jací chcete být, můžete se dostat do stresu, i když vás čas ve skutečnosti nijak netlačí.
Tlak, nároky a očekávání vytvářejí stres a mohou například vést k tomu, že se cítíte skleslí, ztrácíte energii a akceschopnost, špatně spíte nebo vás začne někde něco bolet. Jednoduše řečeno, pocit stresu vzniká, když jsou na nás kladeny větší nároky a očekávání, než s jakými se dokážeme vyrovnat.

Různí lidé reagují na stres různě: To je ale překvapení!
Ale teď vážně. Každý z nás reaguje na stres jinak. Různí lidé mohou prožívat stejnou událost různým způsobem. Dokonce jeden a tentýž člověk může prožívat podobné události v různé době odlišně. Na to, jak budeme jednat a reagovat, bude mít vliv například to, co máme za sebou a jak se zrovna cítíme.
Jste-li odpočinutí a cítíte se dobře, můžete klidně prožívat náročný pracovní týden jako výzvu, přestože toho máte hodně. Pokud jste ale unavení a cítíte se sklesle, může pro vás stejný týden být něco děsného a vyčerpávajícího.
Jaký vliv na stres má váš komunikační styl? Jednoduše řečeno, o tom, jaký máte práh stresu, tedy kolik stresu snesete, nevypovídá nic. Může ale něco napovědět o tom, co vás stresuje a jak budete pravděpodobně na stres reagovat. Už jsem se zmínil o hnacích silách, tedy o tom, co mě motivuje, abych každé ráno vstal z postele, vyrazil do práce a o něco se vůbec snažil. Tato kniha se touto dimenzí v podstatě nezabývá, ale není samozřejmě těžké přijít na to, že do stresu se dostáváme, když cítíme, že vynakládáme příliš mnoho času na zcela nesprávné věci.
Jakmile přijdete na to, jaké jsou ty nejdůležitější stresové faktory ve vašem životě, můžete si pohlídat, abyste se do této pasti zbytečně nedostávali. Pokud jste manažer, který má zodpovědnost za určitý počet lidí, a znáte jejich profily chování, těm největším nástrahám se můžete vyhnout. Většině stresu se dá vyhnout, když víte jak. A můžete udržet produktivitu celé skupiny.
Já vám teď nabídnu pár stručných fakt, která se vám mohou hodit. Zamyslete se nad tím, jak na tom v tuto chvíli zrovna jste. Ujasněte si, že stres je často zlodějem energie. Nelze popřít, že nejlépe pracujeme, když pociťujeme určitou míru harmonie.
Následující kapitola je napsána s jistou dávkou ironie a vyzývám vás, abyste ji také tak četli…

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace