Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Od zdi ke zdi, televizní ‘drbnu‘ zachraňovala jediná stálice. Až teď se snad blýská na lepší časy. TV glosář Ely Novákové

26.10.2020
Od zdi ke zdi, televizní ‘drbnu‘ zachraňovala jediná stálice. Až teď se snad blýská na lepší časy.  TV glosář Ely Novákové

Foto: Instagram (stejně jako snímky v textu)

Popisek: Na kolegyně prozatím neměla Laďka Něrgešová štěstí, jen se některá zjevila, už ji odveleli jinam. Teď už se snad moderátorský tým Showtime konečně ustálí.

Biatlonistka jako moderátorka? Proč ne. Když to vyšlo s atletem Romanem Šebrlem, proč nevsadit i na temperamentní zrzku, řekli si asi na Primě. A tak z průvodu kandidátek vybrali jako třetí moderátorku zpravodajského formátu o světě celebrit (tedy drbů) Showtime držitelku Světového poháru a olympijskou medailistku v biatlonu Gabrielu Koukalovou.

Od startu CNN – Prima News prochází Showtime – tečka za hlavními zprávami – poměrně nelehkým vývojem. Diváci jako by si ne a ne zvyknout na pokračovatele oblíbeného TopStaru, a tak přichází autorský tým se stále novými pokusy, jak široké publikum znovu nalákat. Teď, když Eva Perkausová byla odvelena zpět do hlavní zpravodajské relace, přišel čas nasadit páky největší – nové moderátorské tváře.

 

Koukalová Showtime

Třetí do 'party', biatlonistka Gabriela Koukalová

Pořad osamělé profesionálky

Laďka Něrgešová se pro moderování společenských formátů zřejmě narodila. Projevilo se to už v době, kdy napřed s Ondřejem Brzobohatým, a poté s Petrem Holíkem uváděla velkou show Česko hledá SuperStar. Její pohotovost, smysl pro gradaci moderátorských vstupů a pro správně umístěný vtip se vedle obou kolegů postupně rozjel naplno a udělal z ní tahouna pořadu. Laďka je živel a působí až neuvěřitelně přirozeně i jako moderátorka původně TopStaru a nyní Showtime. Pálí ze sebe věty jako kulomet a přitom je jí dokonale rozumět každé slovo. Po dlouhou dobu se vedle ní ve zprávách ze společnosti střídají nejrůznější osobnosti, skutečný moderátorský profík tu ale je jen ona. Schopností střelit vtipem po osobnostech i událostech a zachovat si přitom vkus, nepitvořit se a nepřehrávat, prostě jen suše uvádět a komentovat si získala velkou přízeň diváků. Není tedy divu, že i když v Showtime znovu dochází ke střídání, Laďka Něrgešová si svou pozici uhájila a zůstává.

 

Něrgešová

Laďka Něrgešová zůstávala v Showtime jako jediná stálice

Krása a elegance

V případě Ivy Kubelkové vsadila Prima opět na jistotu. Diváci si ji zamilovali jako průvodkyni pořadem Jak se staví sen, v němž radostně jásá nad každou proměnou příbytku a upřímně se dojímá osudy lidí, jimž se díky tomuto pořadu podařilo pomoci k lepšímu bydlení. Má ale také zkušenost z moderování TopStar Magazínu, takže nabídku do Showtime přijala okamžitě. „Moderování tohoto pořadu je pro mě takovou třešničkou na dortu. A třešničku na dortu má každý rád, takže jsem neváhala dlouho a na nabídku kývla. V dnešní době je navíc každá práce v televizi v něčem velká jistota, takže jsem s tím nedělala žádný fóry,“ prohlásila pro oficiální instagramový účet Showtime. A protože jako bývalá modelka je zvyklá nedělat fóry ani s tím, co jí návrháři obléknou, a Prima v jejím případě využívá její schopnosti modely nosit, zaujala Iva Kubelková po vstupu do pořadu hlavně atraktivními šaty.

 

Iva Kubelková

Dlouholeté moderátorské zkušenosti, elegance a jistota z přehlídkových mol – Iva Kubelková je prostě sázka na jistotu

Jak je to s mini a uměřeností

Šaty Něrgešové a Perkausové byly diváky často kritizovány, zaznívaly hlasy, že jsou obě dámy, jinak velice sexy a přitažlivé, oblékány jako „obstarožní padesátnice“. „CNN je velká značka, která si mimo jiné hlídá i image moderátorů. A tady jsou zkrátka jasně daná pravidla, se kterými nehnete. Čili minišaty a jiné vyzývavé oděvy a doplňky nejsou žádané. Což je logické,“ hájila se tehdy Něrgešová. Iva Kubelková ovšem vplouvá na obrazovku hned v minišatech, zdůrazňujících její stálé krásná ňadra, hned v dlouhé róbě s prostřihem, který v nákroku odhalí nožku vysoko nad koleno. Kde se vzala taková změna? Těžko říct, sama Iva to neřeší a okomentovala to jen tím, že návrháři vybírali modely tak, aby byly vidět její dlouhé nohy. Máme tu tedy takovou malou módní přehlídku s jedinou modelkou na mole, a jak to tak bývá, někteří diváci róby oceňují, jiným se hrubě nelíbí. V každém případě ale zaujala, i když její moderování pořadu je mnohem krotší, než jsme zvyklí od Něrgešové i Perkausové. Dává mu ale noblesu a eleganci, na kterou se hezky dívá a vyvolává v divácích pozitivní pocity – to totiž Iva Kubelková umí.

 

Iva Kubelková

Dokud nevstoupila do hry Iva, byly krátké sukně v Showtime tabu

Co čekat od zrzavé tetované biatlonistky?

Štíhlá postava, záplava krásných vlasů a fotogenická tvář – to Gabrielu Koukalovou pro Showtime určitě předurčuje. A samozřejmě i to, že je sama celebritou, kolem které se toho napsalo a natočilo spoustu nejen v souvislosti se sportovními úspěchy. Její střídavé ohlašování a dementování návratu ke sportu, kontroverzní autobiografie a naposledy mediálně propíraný rozvod z ní udělaly oblíbenou tvář bulváru. Teď se stane tou, která komentuje jiné celebrity.

„Nabídku na moderování beru jako obrovskou šanci a příležitost. Velmi si toho vážím a na práci se obrovsky těším. Jsem cílevědomý člověk, chci se učit nové věci, posouvat se a poznávat sama sebe i po jiných stránkách. Výzvy přijímám tak, jak přicházejí, a snažím se do nich jít naplno. To platí i o moderování,“ říká Gábina a odhaluje pozadí, jak nápad na moderování televizního magazínu o životě slavných vznikl. „Z pořadu Showtime mě oslovili, když jsem se účastnila natáčení seriálu Sestřičky. Začala jsem se smát. No, kafe dělám dobrý, to klidně můžu... Z nabídky na moderování jsem byla překvapená. Snažím se ale hodně spoléhat na vlastní intuici – a cítila jsem, že je to správný krok. Ani jsem si to nerozmýšlela a kývla.“

Byla zvyklá tvrdě trénovat, teď se neméně houževnatě učí pohybovat před kamerou, mluvit, ale i nosit pro ni neobvyklý make up, účesy a šaty. Do Showtime nastoupí už 1. listopadu, její velký krok se tedy blíží. Prima jí teď dělá v Showtime velké promo. Iva Kubelková oceňuje, jak pilně se její nová kolegyně učí pro ni zcela nové profesi, a věří, že díky tomu bude úspěšná. Jakou roli jí tvůrci pořadu přiřknou, zatím ale nikdo neprozradil. Ani to, co říkají imagemakeři ze CNN na Gábininy potetované ruce.

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková