Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

S exmanželem na place. Pro Danu Batulkovou je Slunečná prokletá. TV glosář Ely Novákové

25.09.2020
S exmanželem na place. Pro Danu Batulkovou je Slunečná prokletá. TV glosář Ely Novákové

Foto: FTV Prima (stejně jako v článku)

Popisek: Dana Batulková (vpravo) jako Lída s Týnou, kterou hraje Eva Burešová

Její postava Lída Vacková, manželka starosty, je hrabivá mrcha. Ze všeho nejvíc jí leží v žaludku Týna, která se odmítla provdat za Lídina syna. Ještě ke všemu teď Týna chodí s milionářem. Lída intrikuje, kudy chodí, ale k Týninu statku a léčivé vodě ne a ne se dostat. Dana Batulková zas ne a ne si tuhle roli v klidu užít, pořád se jí něco staví do cesty.

Oba věděli, do čeho jdou, ale možná to dobře neuvážili. David Prachař a Dana Batulková se totiž prý ani dvacet let po rozvodu neumějí potkávat v klidu. Prachař před lety vyměnil Batulkovou za mladší herečku Lindu Rybovou, se kterou se setkal v divadle, rozvod nebyl rozhodně klidný a Batulková zřejmě patří k ženám, které neodpouštějí. Alespoň tak vykresluje jejich nynější vztah bulvár. Což je vždy nutné brát s rezervou, že. A tak, i když v seriálu hrají bývalé milence, při natáčení údajně moc pohodově nepůsobí. „Prachař se s Batulkovou nebaví. Když stoji vedle sebe, je cítit, že se opravdu nemusí. Nechápu proč, mají spolu děti a je to dvacet let od rozchodu, už by to mohli skousnout," řekl jeden z kameramanů dle webu sip.denik.cz. Ještěže role Lídy herečce předepisuje být na bývalého milence protivná. Jde jí to tedy vážně ´od srdce´?

 

 

Zleva David Prachař, Tereza Brodská (ve Slunečné hrají manžele), Zdeněk Pohlreich, který hraje sám sebe, Dana Batulková a Ondřej Pavelka, Danin seriálový manžel

Kolaps po vstupu do Slunečné

Před pár lety se Dana Batulková stala hvězdou tanečního parketu v pořadu StarDance. O generaci mladší Jan Onder se ukázal jako náročný, ale také úspěšný učitel tance a herečku dovedl nejen k vítězství v soutěži, ale také k lásce k tanci. Čas od času se spolu stále objevují na plesech jako taneční pár. A právě před velkým THE plesem v Olomouci v únoru letošního roku Batulková ulehla s vysokými horečkami. Místo do Olomouce jela do nemocnice na kapačky, následovala silná antibiotika. Náročné natáčení seriálu, tanec, zkoušení v divadle – na dvaašedesátiletou herečku toho prostě bylo moc.

„Právě nyní zkoušíme s Danou v divadle Kalich novou hru. V poslední době si hodně stěžovala, že si toho nabrala moc a že je velice vyčerpaná,“ prozradila tehdy na kolegyni Denisa Pfauserová. Asi tak odhalila příčinu hereččina zdravotního kolapsu. „Přeju Daně samozřejmě brzké uzdravení,“ dodala Denisa. Batulková se ale příliš léčit nemohla. Její delší setrvání na lůžku by totiž znamenalo ohrožení natáčení seriálu Slunečná. „Ano, paní Batulková má antibiotika, ale natáčecí plán dodržuje. Nelze jinak,“ vyjádřil se koncem února mluvčí TV Prima Josef Ducký.

 

Častým Daniným parťákem ve Slunečné je Václav Knop v roli jejího tchána

Čertíka z krabičky zpomalil koronavirus

Mladistvě působící blondýnka měla štěstí v neštěstí, že krátce po jejím kolapsu přišla karanténa kvůli koronaviru, divadla nehrála a natáčení se zastavilo. Sama si v té době přiznala, že to někdy s aktivitou přehání: „Moje dny jsou hodně naplněné, někdy až moc. Když před sebou vidím takový hustě poskládaný den, ne vždy se mi do něj chce. Ale večer jsem šťastná, že jsem to zvládla. Ty dny člověk musí prostě přežít,“ svěřila se v době karantény herečka, která neodpočívá ani doma, protože jí to dům a zahrada nedovolí. Pandemie jí ale zpřeházela život i priority. „Mamka už měsíc nikde nehraje, což jsem doposud nikdy nezažila. V životě by si takhle dlouhé volno nedopřála a já jsem ráda, protože jsem o ni už dlouho měla strach. Mamka je prostě jak čertík z krabičky, pořád něco dělá a nezná únavu,“ řekla Blesku v dubnu její dcera Mariana, která nucené volno trávila u maminky v domě.

 

Dana Batulková před pár dny v botanické zahradě v Praze

Znovu v karanténě

Na podzim se natáčení Slunečné po pauze zase ustálilo, jenže to vypadá, že ne na dlouho. Tvůrci Slunečné musí neustále čelit novým výzvám. Před třemi týdny na place Ondřeje Pavelku kousla včela do jazyka a musel být převezen do nemocnice a také opět odpadla Dana Batulková. Potkala se s někým infekčním, byla ´vytrasována´ a na dva týdny jí byla nařízena karanténa. Pro produkci její výpadek znamenal nutnost přeskládat natáčení. „Dana Batulková je v karanténě. Natáčení to samozřejmě ovlivnilo, ale určitě nezastavilo. Scenáristé přeložili její scény o dva týdny a mezitím samozřejmě zbytek štábu i herci jednou naplno,“ prozradil před časem Šípu nejmenovaný zdroj. Nyní je již vše v pořádku a Dana Batulková, spolu s dalšími herečkami ze Slunečné, slavnostně otevřela nový, moderní, a především bezbariérový vstup do Trojské botanické zahrady…

 

Další bitka s Týnou...

Když se spolu holky poperou

V reálu karanténa, v seriálu úraz hlavy. Lída Vacková si dlouho říkala o ránu, a nakonec na ni došlo. Do lihovaru k Vackům přijde kontrola. Ukáže se, že Štěpán ulil líh. Hrozí jim pokuta a zabavení veškerého majetku. Lída Vacková si ale myslí, že je udala Týna, protože si stále nemůžou přijít na jméno. Lída tak vtrhne do hospody a pustí se do Týny bez zbytečných servítek. „Bylo to vtipné natáčení, protože poprvé se Týna vzepjala a nenechala se od Lídy mlátit. Do téhle chvíle jí pokaždé ustoupila. Teď se jí ale poprvé postavila a dopadlo to, jak to dopadlo,“ přibližuje děj Eva Burešová, která přiznává, že při natáčení této fackovací scény zažila velkou zábavu. „Lída upadla a rozbila si hlavu. Sice to vypadá nebezpečně, ale my jsme se u toho s Danou Batulkovou dost nasmály. Měly jsme k ruce kaskadéra, který nám pomáhal vymýšlet chvaty a hmaty. Nakonec jsme přes sebe ječely a začaly se prát jako holky ve školce. Bylo to vtipné. Kluci seděli jen kolem stolu, koukali se na nás a dostávali záchvaty smíchu. Doufám, že to ve finále bude vypadat vážněji, než jak to působilo, když jsme to točily,“ usmívá se herečka, která současně přiznává, že celkově vypjaté scény nemá moc ráda. „Když točím takovéto scény, mám pak tendenci se všem kolegům omlouvat. Teď to ale bylo fajn. Smích předčil omluvy.“

 

Vložil: Ela Nováková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace