Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Těhotenství může přijít i hodně draho. Kdy si může hvězda pořídit miminko? TV glosář Ely Novákové

30.08.2020
Těhotenství může přijít i hodně draho. Kdy si může hvězda pořídit miminko? TV glosář Ely Novákové

Foto: FTV Prima (stejně jako ostatní snímky v článku)

Popisek: Kvůli těhotenství Veroniky Arichtevy sáhla produkce seriálu Slunečná k střídání během děje ve stylu 'škatulata, hejbejte se'. U nás je novinkou, pro fanoušky amerických nekonečných seriálů ale nic neobvyklého.

Ještě jako Veronika Nová podepsala smlouvu na roli v retro seriálu První republika. Záhy se stala manželkou režiséra Bisera Aricheva, to jí ale nepomohlo vykroutit se z kliček smlouvy, která jí zakazovala otěhotnět. Jakou klauzuli má ve smlouvě na Slunečnou, neprozradila, tentokrát ale rozhodly nečekané okolnosti vyšší moci – koronaviru.

První republika a role Magdaleny Škvorové Veroniku proslavila. Elegance i divokost krásky z bohaté rodiny jí moc slušela, byla to pro ni role, šitá na míru. Přišla tedy i nabídka na druhou řadu a s ní úskalí čerstvé novomanželky. Smlouva obsahovala i formulku, že krásná herečka nesmí počít miminko. Tím by se totiž zkomplikovalo natáčení. „Ano, je to pravda. Nesmím podle smlouvy během natáčení otěhotnět, čekala by mě pokuta, ale zatím nevím, jak by byla velká,“ prozradila tehdy. „Rodinu bych chtěla já i manžel, ale nejdřív po natočení druhé řady,“ svěřila se tehdy. Dítě ale nepřišlo ani po natočení řady třetí a nechalo na sebe čekat až do docela jiného seriálu.

 

Arichteva Kramár

Během natáčení posledních epizod už se kostymérky při výběru vhodného maskovacího oblečení trošku zapotily, přesto ale hodně pozorným divákům Veroničino bříško možná neuniklo

Těhotná? To by asi nešlo

Ve Slunečné vyfasovala Arichteva roli, pro niž se typově zřejmě narodila. Zase jedna temperamentní, emancipovaná a rázná kráska. Jako milenka milionářského synka a prací posedlého podnikatele Janka se cítí svou pozicí naprosto jistá. Je jí jasné, že Janka do chomoutu jen tak nedostane, vlastně o to ale ani nestojí. Vyhovuje jí být jeho stálicí v posteli i na večírcích, zároveň si ale užívat svobody, kdykoliv se jí zachce. Jenže Janek se zamiluje do Týny a krásná Denisa dostane kopačky. Truchlit by ale pro tuhle mladou dámu bylo potupné. Té sluší jedině pořádná pomsta. Denisa to pojme ve velkém stylu – když nebude Janek, bude jeho světem protřelý milionářský tatínek. Že má John milenek na každém prstě deset? To je jen malá překážka, stárnoucí seladon je pro Denisu skvělá kořist a ona ví, jak se na takové líčí pasti.

Veronika Arichtěva už své těhotenství zjevně odkládat nechtěla. Chvíli to vypadalo, že se stihne dotočit, než jí bude vidět bříško, pak ale přišel koronavirus a vše řádně pomotal. Můžeme se tedy jen dohadovat, jestli produkce s počínajícím těhotenstvím herečky počítala a hodlala nechat Denisu s Johnem otěhotnět, aby pomsta na Jankovi byla dokonána v podobě nečekaného nevlastního sourozence, nebo se prostě svět o těhotenství v průběhu vůbec neměl dozvědět. S příchodem karantény to ale šlo rychle.

 

Arichteva Josefíková

Předávačka v kostymérně

Blesková předávačka

Tvůrci seriálu museli přijít s radikálním řešením, protože postavu Denisy chtěli v ději zanechat. S tím byla produkce obeznámena dostatečně dopředu, ale s čím nepočítala, bylo zpoždění v natáčení, které způsobila opatření kvůli pandemii koronaviru. Ateliéry se na dva měsíce zavřely, natáčení stálo, a těhotenské břicho se zvětšovalo tak, že už nešlo zakrývat. Do toho měla Arichteva kvůli svému stavu z pandemie obavy. Takže dotočila, co bylo nezbytné, a rozloučila se. „Opravdu jsem chtěla točit dál, ale vzhledem ke svému stavu se musím rozloučit. Dítě je důležitější a já jsem se rozhodla být zodpovědná, a i kvůli tomu všemu, co se v posledních měsících kolem nás děje, zbytečně neriskovat svoje zdraví. Děkuju celý partě! Ráda bych řekla, že vás budu sledovat, ale tuším, že od září budu sledovat jinou love story,“ přiznala při odchodu.

Svou Denisu předala, a to doslova, kolegyni Evě Josefíkové. V kostymérně Slunečné si pod rouškou a se smíchem předaly nejen kostýmy, ale i pár cenných rad. „Tohle by šlo, to by ti mohlo být. No, mně to slušelo víc, ale už se do toho nevejdu. Dobře, Evi, jsou tvoje,“ vyndávala se smíchem Arichteva své kusy oblečení a ukazovala je nové Denise. „Myslím, že to půjde… Vezmi si, prosím tě, Denisu, a hlavně, hlavně si pamatuj, ať z ní není hodná holka! Já jsem na tom dost pracovala,“ pošťuchovala ji herečka.

 

Denisa1

S jednou Denisou (Veronika Arichteva) seriálový John (Maroš Kramár) večer usínal...

Výměna v posteli

Herečky se v seriálu vystřídají doslova v postelové scéně. Veronika večer vedle Johna usne a Eva se po jeho boku ráno probudí. Zdá se vám to trochu divoké? Schválně zkuste sledovat, jak moc vám Denisa bude po ránu připadat jiná než večer. Pro Evu Josefíkovou to bylo snad nejrychlejší angažmá v seriálu. Všechno se upeklo prakticky za pár hodin, kdy jí zavolali tvůrci a roli jí nabídli. „Byla to rychlovka. Než jsem na to kývla, bylo pro mě důležité, abych předtím mluvila s Verčou. Chtěla jsem, aby o tom věděla a všechno bylo v pořádku,“ prozrazuje Eva, jak se do seriálu dostala. Jakmile kývla, vše se rozjelo a nastoupila prakticky hned. Oblékla se do kostýmů po Veronice a naskočila do vlaku Slunečná rovnýma nohama. „Půlka štábu je ze seriálu Modrý kód, kde jsem hrála, takže to bylo fajn. Znala jsem lidi, měla jsem tam kamarády, tak ten nástup byl super.“

 

Denisa2

...a vedle druhé (Eva Josefíková) se ráno probudil

Dnes už má Eva Josefíková za sebou několik týdnů natáčení a je vidět, že se zařadila rychle a bez problémů. Taky nic neponechala náhodě a na pár dílů, kde hrála Veronika Arichteva, se podívala. Diváci se na ni můžou těšit od 39. dílu. O tom, jak budou fanoušci reagovat na její ztvárnění Denisy, zatím herečka nepřemýšlí, ale je zvědavá. Jediné, co stihla zaznamenat, bylo to, že ji fanoušci Slunečné ze začátku vyslýchali, zda do seriálu opravdu nastoupí. „Nemohla jsem o tom mluvit, tak jsem nic neříkala,“ usmívá se Eva Josefíková, která zatím netuší, jak dlouho v seriálu zůstane a jak dlouho ten štafetový kolík za Veroniku Arichtevu ponese. „Necháme se překvapit.“

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace