Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Provdá se mrcha Sylva ze Slunečné za miliony? Pomůže jí nový účes? TV glosář Ely Novákové

24.08.2020
Provdá se mrcha Sylva ze Slunečné za miliony? Pomůže jí nový účes? TV glosář Ely Novákové

Foto: Facebook

Popisek: Malý zázrak z rukou optika. Podobné obroučky nosí v reálu i Bářina 'sestra' Eva Burešová a díky nim si jsou s Bárou Jánovou podobnější. Třeba si toho všimnou i tvůrci seriálu.

Obě holky Popelkovy si nejspíš každý den před spaním notují Já bych se tak ráda vdávala, každá si ale svého prince na bílém koni vysnila jinak. Mrcha Sylva se netají tím, že peníze jsou pro ni na prvním místě.

V nových dílech seriálu tak začne přehodnocovat rozhodnutí vykopnout ze svého života Vildu. Ono se totiž ukáže, že ten zdánlivě nuzácký řidič je nejen majitelem prosperujícího pivovaru, ale v novém podniku Janka Linharta se z něj stává i docela schopný obchodník. A tak Sylva znovu líčí na tomto poli, i když pořád platí i plán provdat se za starostova syna Štěpána a rozjet na Slunečné výdělečný podnik. Seriál Slunečná se svou koncepcí netají tím, že jsme na území, kde láska prostě musí zvítězit. Sylva už za své pletichaření párkrát dostala přes prsty a diváci to vidí moc rádi. Kam až to ale povede a jestli autoři dají i ukázkové potvoře šanci, aby promluvilo její ledové srdce, to se hned tak nedovíme, vždyť máme před sebou celou novou sezónu seriálu. Zatím tedy můžeme sledovat, jak role Sylvy Popelkové mění život herečky Barbory Jánové. Její popularita se rozjela a ona se před svými fanoušky s ničím netají.

 

Slunečná

Jakpak dopadne zamilovaný Vilda (Lukáš Langmajer)? Vybere si peněz lačná Sylva nakonec raději chuďase než prince? Zvlášť když to vlastně chuďas není; foto FTP Prima

Nejsem anorektička, ale chodím na terapie

Bára je extrémně štíhlá, mnohá žena jí postavu tiše závidí. A některé i nahlas. Od mládí tak čelila podivné šikaně – pro její hubenost si ji dobírali a prohlašovali ji za anorektičku. To ale rezolutně popírá. „Už odmalička mě trápila moje váha. Neustále mi někdo říká, jak jsem hubená. Ale já mám zrcadlo. Zrcadla jsou všude. To, jak vypadáme, řešíme snad úplně všichni, a kdo ne, tak lže. Hubená jsem vždycky byla, jsem a budu,“ říká Jánová s tím, že jako mladší ji to hodně trápilo.

Maminku prý dokonce prosila, aby ji poslala na 'vykrmovací tábor'. „Chtěla jsem přibrat, ale nešlo to. Nejsem nemocná a jídlo miluju. Mám to zčásti genetické,“ vysvětlila herečka, zapřísáhlá veganka. Asi to není jediný důvod, proč Bára chodí na terapie, o těch dalších ale nemluví, i když se na Instagramu svěřuje s tím, jak jí tahle pomoc prospívá.

 

Slunečná

Když se holky Popelkovy nehádají, tak jim to spolu sluší, a dokonce vypadají jako svorné sestry. Každá má ale úplně jinou představu o budoucnosti, štěstí a důvodech k radosti; foto FTV Prima

Stromy pro život

Její život na Instagramu je hodně zajímavý. Ničím se netají a často za to slízne negativní ohlas. Nedávno tak vyhlásila výzvu, že chce do svých narozenin, tedy do 18. srpna, získat sto tisíc followerů. Důvod prý ohlásí právě až v den narozenin. Hned se stihla smršť – prý závidí úspěšnější Evě Burešové (Týna Popelková), chce být populární za každou cenu atd. Nakonec se ukázalo, že tuto výzvu dala proto, že se zapojuje do celosvětové kampaně za výsadbu stromů a chtěla by, aby každý její fanoušek vysadil jeden strom – sto tisíc fanoušků = sto tisíc stromů. To je jistě úctyhodné, nic to ale nemění na tom, že sama přiznává, že ta honba za followery, kteří nevěděli předem, o co jde, jí spíš ublížila. Zkrátka asi někdy rychleji zveřejňuje na Instagramu, než přemýšlí. To nic nemění na tom, že její láska k přírodě a úcta ke stromům celého světa si pochvalu určitě zaslouží.

 

Jánová Bára

Na svém Instagramu Bára napsala: „Výzva 100k followerů je prvním krokem k mému, prozatím tajnému snu. Slíbila jsem první nápovědu. Viz foto. Bude to náročná, dobrodružná cesta, radostná i starostná. Bude to velký a náročný. Bude to vyžadovat trpělivost, toleranci, ochotu vzdělávat se a dělat kompromisy. Bude to jako manželství. Na celý život. Bude to láska. Sdílením mi pomůžete úspěšně dokončit tento první krok - získat 100k followerů, se kterými budu moct jít dál. Ale už teď děkuji za podporu všem, kteří již sdíleli, nebo kteří jen fandí. Děkuju vlastně všem, i těm, co nepodporují. Učí mě to jít dál za svým snem. Neleknout se, necuknout a vydržet. Díky, protože přesně tuhle schopnost budu potřebovat nejvíc.“ Vzápětí se poučila, že je lepší napsat vše hned polopatě.

Nové tetování, nová ofinka

Kérek má Bára po těle hodně a čas od času si pořídí další. Nijak nahodile – každá čárka na jejím těle má svůj význam. Nad lopatkou si třeba nechala vytetovat molekulu serotoninu, tedy hormonu štěstí. Molekula uvnitř skrývá oko a nad ním je malá planetka. „To oko uvnitř je symbol reinkarnace. Věřím, že oči jsou duší samotnou a bereme si ji s sebou do každého života. Proto máme u některých lidí pocit, že je známe už dlouho, přestože je vidíme poprvé v životě,“ svěřila se Bára. „Kousek nad tím mám i malou planetku, protože miluju astrofyziku,“ popsala herečka, která od mládí miluje také Harryho Pottera. Za uchem má proto relikvie smrti.

 

Jánová Bára

Malý princ ji provází odmalička a nyní už doslova na každém kroku; foto Instagram

Další dvě tetování skrývá pod ňadry. „Pod tím levým je to číslo čtyřicet dva podle knihy Stopařův průvodce po Galaxii. Je to odpověď na otázku života, vesmíru a vůbec. Mám to číslo ráda, takže je i pod tím pravým, ale v binárním kódu,“ naznačila, co může vidět jen její přítel Vítek, se kterým je sedm měsíců a nyní si spolu chystají nové bydlení.

Střapatý diblík

Když začala točit Slunečnou, nechala si na lýtko vytetovat ryby, zvané manty. „Říká se jim mořští motýli, ale mě spíš přijdou jako taková mořská hlídka, co dává pozor na menší mořské tvory.“ Na začátek druhé sezóny Slunečné se rozmáchla ve velkém – na záda si dala vytetovat velkého Malého prince. „Malý princ mě provází životem odmalička. Utíkám k němu, když jsem nemocná, je mi smutno, nebo chci jen chvíli přemýšlet a snít. Vždycky mě obejme, ať se děje cokoli. Je to láska,“ svěřila se opět veřejně na Instagramu.

 

Jánová Bára

Nový účes Báru hodně změnil, vypadá mladší a méně urputná; foto Instagram

Jednu opravdu viditelnou změnu uvidíme v seriálu, až dojde na aktuálně natáčené díly. Bára změnila účes, z chladné krásky s dlouhými vlasy a vysokým čelem se stal diblík s ofinkou a střapatým účesem pod uši. Produkce o této změně samozřejmě věděla, a nejspíš bude tedy souviset i s nějakou tou proměnou Sylvy Popelkové. Nechme se překvapit, co to s tou mrchou udělá.

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace