Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nyklová je naživu, svatba na spadnutí. Ulice už zase žije naplno. TV glosář Ely Novákové

17.08.2020
Nyklová je naživu, svatba na spadnutí. Ulice už zase žije naplno. TV glosář Ely Novákové

Foto: Facebook (stejně jako ostatní snímky v článku)

Popisek: Jaroslava Obermeierová a Václav Svoboda coby Vilma Nyklová a její syn Lumír v seriálu Ulice

Čtyřměsíční pauza věrné přátele seriálu Ulice pěkně našponovala. Korona sem, korona tam, co všechno se za tu dobu obyvatelům Peškova domu a okolí mohlo stát! A my to nevíme! Nebojte, už ode dneška se seriál znovu rozjede. A tvůrci vás o ty čtyři měsíce neochudí – ve zkratce se dozvíte všechno, co se od Velikonoc hrdinům stalo. Do 'reálného' času se pak pomalu dostaneme během podzimních měsíců.

Rychlý náhled do toho, co  do novácké Ulice přinesla pandemie, nabídla produkce ve dvou speciálních dílech, odvysílaných 22. dubna a 1. května.  Veronika těžce onemocněla, Patrik o ni intenzivně pečoval, ale vysloužil si tím jen to, že se svou lahvičkou dezinfekce lezl na nervy i Filipovi. Kašle také Franta, což mu hatí plány školní i milostné. Bedřich s Milošem po návratu z Německa musí do společné karantény – pro Bédu dva týdny hrůzy. Vendule se hroutí podnikání v bistru, a ještě ke všemu ji někdo udá, že při vydávání jídel přes okénko neměla roušku. Jojo, byly to krušné a hektické týdny. Teď už se ale všechno zase vrací do normálu, takže staré příběhy mohou pokračovat, vesele i smutně.

 

Ulice

I s hrdiny populární Ulice karanténa pořádně zamávala

Tereza Bebarová propekla roli Světlany

Diváci mají Světlanu Nyklovou rádi, a tak se herečce podařilo dvakrát porodit a znovu se do Ulice vrátit. Tentokrát to ale vypadá na definitivní utrum. Produkce nerozdýchala, že Bebarová přijala roli moderátorky už v druhé řadě úspěšného pořadu České televize Peče celá země. Nevěra se holt neodpouští, a tak se Světlana sice urychleně vrátí z Málkova, když to vyžaduje nečekaná situace v rodině Nyklových, pak ale ze seriálu navždy zmizí. Jak dopadne plánované představení v domově seniorů, které s vervou a plánem na pomstu radnici režíruje drbna Nyklová? To ještě nevíme, zato její představitelka Jaroslava Obermaierová se po dlouhé dovolené cítí prý výborně a na další díly seriálu se moc těší. Vitální herečka přečkala zlomenou nohu, bolesti zad i potíže se žaludkem. Společnost jí teď dělá hlavně nový parťák – čivava Vašík. „Plány mi teď trošku určuje pejsek, který je u nás nový a bohužel si nemůže zvyknout na syna, takže se snažíme, aby si zvykl. Do mě už je zamilovaný, já do něj taky, ale se synem si k sobě cestu teprve hledají," prozradila v rozhovoru pro Sedmičku. Než si prý zvykne, bude ho brát všude s sebou, protože je na ní hodně závislý.

 

Ulice Blanarovičová

Yvetta Blanarovičová věnovala přípravě na svoji postavu spoustu času a chování pacientky, trpící Alzheimerovou chorobou, poctivě nastudovala

Yvetta Blanarovičová se pere s Alzheimerem

Už několikáté nepodařené parnertství prožívá v Ulici Tomáš Jordán v podání Petra Vacka. Útlocitný  ekolog a milovník brouků má na ženy prostě smůlu. Když už to vypadá, že našel tu pravou, a těší se, jak ji s sebou vezme na výlet do Paříže, dozvídá se krutou pravdu – Zdenka Procházková trpí Alzheimerovou nemocí. Je celkem jasné, že Yvetta Blanarovičová v seriálu dlouho nepobude, svou roli ale přijala s nadšením a věnuje jí kompletní péči. Přibrala sedm kilo, protože role mimo jiné znamená, že bude muset postupně hubnout. „Moje role se jmenuje Zdeňka, je to maminka Magdy Procházkové, kterou hraje Veronika Čermák Macková. Zdeňka trpí vážnou nemocí, má Alzheimera. Přichází plíživě a zpočátku se projevuje nenápadně, člověk si ji zprvu ani neuvědomuje, ale nabírá na síle. Zdeňku diváci poznají na konci prvního stadia, kdy jí postupně vypadává paměť,” prozradila o své postavě herečka, která přípravu opravdu nepodcenila. „Navštívila jsem několikrát specializované zařízení, kde se starají o pacienty s Alzheimerem, a měla jsem možnost hovořit s přednostou kliniky, popsal mi, jak se choroba projevuje. Mohla jsem mluvit také s příbuznými. To je pro mě důležité, protože jsou schopni mi popsat chování nemocných lépe než oni sami,” svěřila se herečka s tím, že se ptala, jak se poprali s tím verdiktem lékařů a jak prožívají jednotlivá stadia nemoci.

 

Ulice

Veronika a Patrik spolu randí už docela dlouho, byť s menší přestávkou. K sexu zatím ale nedošlo. Veronika nechce nic uspěchat, protože je stále vdaná, navíc svatbu měla v kostele, kde svému muži slíbila mimo jiné i věrnost. Přestože od ní Martin odešel už před rokem kvůli Šárce, Veronika se zatím na intimní sblížení s jiným mužem necítila. Patrikovi ale stojí za to počkat. Je si jistý, že je ta pravá.

Dosti smutku, je čas i na lásku a hned dvě svatby

Hned na začátku sezóny si krásná a křehká Rozina bere svého exotického vyvoleného Victora. Víc než svatba dcery ale Martina a Veroniku zaměstnávají jejich vlastní nové vztahy. Mají Šárka a Patrik šanci, když mezi exmanželi to zjevně stále není uzavřená záležitost? Přípravy na svatbu Karly a Máry vezme do svých rukou iniciativní Věrka, takže o humorné okamžiky bude postaráno. Otíka čeká další bitva s jeho studenty. Na škole už začne jít do tuhého... Jana se snaží před Pečenkou utajit fakt, že je jeho dcerou, jenže už příští týden Pečenka pozná v hospodě Dianu a konfrontuje ji. Trable s láskou zažijí – každý po svém – sourozenci Franta a Ema. Navíc Danův narozeninový dárek pro Emu v podobě hada, jenž se odplazí neznámo kam, docela zamíchá vztahy v rodině. Veselo bude nejen u Bedřicha Lišky, ale i u Anči. „Tato sezona bude opravdu nabitá. Obzvlášť pro Aničku, kterou po všech vztahových peripetiích konečně potká štěstí. Na to se moc těším,“ prozradila Ljuba Krbová.

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková