Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bohdalka je prostě nezmar. Nejenže hravě zvládla cestování za Zlatou maskou, ale teď se za pěkný honorář rekreuje v Řecku. TV glosář Ely Novákové

07.08.2020
Bohdalka je prostě nezmar. Nejenže hravě zvládla cestování za Zlatou maskou, ale teď se za pěkný honorář rekreuje v Řecku. TV glosář Ely Novákové

Foto: FTV Prima (stejně jako ostatní snímky v článku)

Popisek: Jiřina Bohdalová coby detektiv v nové pěvecké show celebrit Zlatá maska

Novou velkolepou pěveckou soutěž Zlatá maska chtěla televize Prima nasadit už před prázdninami, jenže virus se podepsal i na této produkci. Uvidíme ji tedy až pro zahájení nové sezóny v září.

O co vlastně ve Zlaté masce půjde? Bude to taková Tvoje tvář má známý hlas naruby. Dvanáct velmi známých osobností (napůl z Česka a ze Slovenska) se nebude převlékat za jiné známé osobnosti, ale budou zpívat v roztodivných až bláznivých kostýmech před porotou, tvořenou čtyřmi detektivy (na střídačku Jakub Prachař, Jiřina Bohdalová, Libor Bouček, Marta Jandová, Andrea Verešová a další).

 

Zlatá maska

Zlatá maska sice slibuje skvělou zábavu pro dospěláky, scéna ale mnohem víc připomíná ranní televizní studio pro předškoláky nebo pouťové divadélko

Kdo se skrývá pod maskou?

V každém dílu jedna z celebrit vypadne, detektivové budou hádat, o koho jde, než dojde k odhalení. Jeden soutěžící si tak svou masku ponese celou soutěží. Základním principem tedy bylo utajit identitu jednotlivých soutěžících. Kdo se skrývá pod maskami, věděl při natáčení prý jeden jediný člověk a ani generální ředitel Primy netušil, kdo byl angažován.

Protože formát je česko-slovenská koprodukce, muselo se natáčení přesunout na neutrální půdu, účinkující tedy pendlovali mezi domovem a Budapeští. Soutěžící předtím, než se obléknou do masek na vystoupení, nosí speciální černé 'uniformy' a kšilty, které je zahalí a nic neprozradí. Nesmějí s nikým mluvit, aby je neprozradil ani hlas. Je tedy nemožné odhalit sebemenší maličkost před samotnou show.

 

Zlatá maska

Bububu, už se bojíte? Kostýmy jsou sice pečlivě zpracované do posledního detailu, tvůrci ale jakoby se inspirovali v někdejší továrně na plyšáky Hamiro Příbram. Chudák celebritka, která se v modelu bubáka bude v záři reflektorů potit.

Bohdalka kývla kamarádu Prachařovi

Jiřina Bohdalová je pro každou legraci, tentokrát si ale trochu zavařila. Přece jen cestovat dva týdny na trase Praha – Budapešť bylo pro osmaosmdesátiletou dámu hodně namáhavé. Když byl  Jakub Prachař hostem v bývalé talkshow Marty Jandové, popisoval, jak se s ní skamarádil. Posílá pro ni taxi a dohazuje jí kšefty. Na jeho doporučení například zastoupila Dianu Mórovou v soutěži Česko-Slovensko má talent a dvakrát byla v jeho týmu v pořadu Máme rádi Česko. Také Zlatá maska byl Jakubův nápad. „Ona na to přistoupila a já jsem se potom trochu bál, aby mi pak neřekla, že jsem opravdu blb, že jsem ji do toho uvrtal,“ prozradil. Nakonec si ji ale nemohl vynachválit. „Je úžasné, v jaké je Jiřinka kondici. Kdykoli k ní jedu, vidím jen mladou, krásnou holku. Akorát v jiném těle. Ale ta mentalita je prostě dokonalá. Já v jejím věku zaprvé budu mrtev, a kdybych byl v jejím věku naživu, tak budu minimálně dementní,“ přiznal Jakub s humorem sobě vlastním.

Bohdalová si ale přece jen trochu postěžovala: „Přijala jsem to původně s tím, že to bude v Bratislavě. Tam tu trasu velmi dobře znám i vozem, kdežto Budapešť je podstatně dál, a je to tedy unavující,“ přiznala v rozhovoru pro Blesk. Do maďarské metropole se dostávala různými způsoby. „Lítala jsem, jednou jsem jela autem s Liborem Boučkem. Ale je to opravdu strašně únavné,“ svěřila se. „Budu ráda, až to bude u konce a bude březen. Budu na chalupě. Nic jsem nevzala a já si skutečně odpočinu.“

To se odehrálo během únorového natáčení a Jiřinka už zase stihla nabrat síly. Ostatně honorář za dva týdny činil údajně 350 tisíc, a to už za nějakou tu námahu herečce, která se nikdy netajila tím, že peníze má ráda, určitě stálo. Rekreování na chalupě tak v těchto dnech vyměnila za dovolenou v Řecku.

 

Jakub Prachař_Zlatá maska

Bohdalku do nové show 'uvrtal' kamarád David Prachař, kterého prý během náročných cest až do maďarské Budapešti notně proklínala

Masky bláznivé, ale dokonale ušité

V roli jednoho z detektivů, kteří hádají, kdo se skrývá pod neuvěřitelnými zvířecími maskami, se Jiřina Bohdalová dobře bavila, ale také ji to pěkně rozčílilo. „Nic jsem neuhodla! Já miluju soutěže, jsem hravá, ale tohle mne dohání k zuřivosti!“ prozradila s bojovně zaťatou pěstičkou, když neuhodla soutěžící pod maskami zajíce a pandy. „Rozhodně je ale nač koukat, ty masky jsou nádherně vyrobené. Atmosféra byla jako při římských zápasech, lidi řvali a my taky. Určitě to bude podívaná pro celou rodinu!“ dodala. 

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková