Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

První klapka Sestřiček. Míša Tomešová byla pošťačkou Stelly Zázvorkové, Ivan Vodochodský marně chytal druhý dech. TV glosář Ely Novákové

27.07.2020
První klapka Sestřiček. Míša Tomešová byla pošťačkou Stelly Zázvorkové, Ivan Vodochodský marně chytal druhý dech. TV glosář Ely Novákové

Foto: FTV Prima (stejně jako ostatní snímky v článku)

Popisek: Natáčení zahájil kreativní producent Ivan Vodochodský přímo v dekoraci seriálové Nemocnice Rubava zakrojením třípatrového, šestnáctikilového dortu a slavnostním přípitkem

Od konce srpna se rozjedou naplno všechny oblíbené seriály. Prima nasazuje novinky, ale hlavně osvědčené páky – Slunečnou a Modrý kód. Druhý seriál se chystá překvapit novou úpravou a sází hlavně na příběhy půvabných žen v bílém a modrém. Revitalizuje se tedy i název – čekají nás Sestřičky Modrý kód.

První den natáčení vzpomínali herci na své první klapky. Zatímco David Gránský si ten velký den prostě nevybavil a mlžil zdatně o tom, jak je první klapka vždycky zvláštní zážitek, hned dvakrát se objevilo jméno Stelly Zázvorkové. Báječná usměvavá představitelka maminek a bodrých českých žen byla pro začátečníky zřejmě postrach.

 

Gránský

Lamač dívčích srdcí David Gránský alias doktor Maty Bojan si prý už na svoji první klapku nevzpomíná. Získá konečně definitivně se svou pohlednou tváří a dojemným životním příběhem srdce intelektuálky z bufetu, nebo o ni bude muset dál bojovat s Prokopem Hlinkou?

První klapky se Stellinkou

Ivan Vodochodský prožil své první natáčení v seriálu Druhý dech a první klapku právě se Stellinkou. Byl z toho tak nervózní, že několikrát zkazil záběr. Režisér Hynek Bočan už toho měl dost, na Vodochodského se přísně obrátil s dotazem, cože je vlastně zač. „No, já jsem tady nějaký kuchař...“ koktal herec. Dostalo se mu už jen zoufalého režisérského odmávnutí rukou a povzdechu: „Kuchař... co se dá dělat...“.

 

Tomešová

Michaela Tomešová coby čerstvá absolventka 'zdrávky' Barča vletí na obrazovku jako velká voda. Na první díl nového seriálu se můžeme těšit v sobotu 29. srpna v hlavním večerním vysílacím čase.

To Michaela Tomešová zvládla první klapku bez problémů. Bylo jí šest let, natáčeli se Bakaláři a věřte – nevěřte, nesla dopis Stelle Zázvorkové a pronášela při tom legendární štěkařskou větu: Paní, nesu vám psaní. Klasičtější začátek herecké kariéry asi neexistuje.

 

Tomešová Halouzková

Pro devatenáctiletou Natálii Halouzkovou (vpravo) je postava Katky Kinské první větší seriálovou zkušeností. Naštěstí bude mít neustále po boku potrhlou kamarádku Michaelu Tomešovou coby Barču.

Víc emoce než nemoce

Modrý kód měl mít původně 80 dílů, nakonec jich bylo natočeno 264 za tři roky. V každém z nich se řešilo hned několik případů úrazů, záchvatů, náhlých kolapsů i ataků chronických onemocnění. Co naplat, pomalu se autoři začínali opakovat. Ono sice hořet může stokrát jinak, popálený a přidušený je ale člověk pořád stejně. Zkrátka diagnóz jsou tisíce, ne každá je ale vhodná pro akční epizodu seriálu. A natočit záběry z operačního sálu tak, aby se při nich dělo něco, co diváka zaujme, nejde donekonečna jinak, spíš je to pořád stejné.

 

Gondíková Vaněk

K rozehrání vztahových propletenců je třeba víc postav, a tak se můžeme těšit mimo jiné i na Adélu Gondíkovou s Petrem Vaňkem a jejich seriálovou rodinkou

Navíc – co si budeme povídat – našince už začalo dávno víc zajímat, jak to bude s Mery a jejími láskami, jak dopadne potvora Libuška a který z mladých doktorů nakonec získá srdce bufetářky-intelektuálky. A jedním hlasem si diváci žádají návrat arogantního, leč přitažlivého autistického lékaře Davida Hofbauera. Od začátku nové seriálové sezóny tu tedy máme spin-off seriál Sestřičky – Modrý kód. Dál budeme nahlížet pod pokličku dění na urgentu v Rubavě, mnohem víc pozornosti bude ale věnováno vztahovým peripetiím zdejšího personálu.

 

Lauirinová Němec

S chlapy to má půvabná vrchní sestra Mery (Sabina Laurinová) těžké. Na scénu se totiž vrátí nedolatelný David Hofbauer (Marek Němec), a tak ji ve vztazích čeká doslova horská dráha.

Léčit se samozřejmě bude,  co jiného by také skvělý tým, vedený šarmantním primářem v podání Jiřího Štěpničky, měl na práci, ale v centru pozornosti se ocitne soukromí Sabiny Laurinové alias vrchní sestry Mery. Protože, jak říká americká romantická komedie, něco na té Ma(e)ry je. „Byla jsem ráda, když tvůrci přišli s myšlenkou Modrý kód občerstvit a vlít mu novou krev do žil, díky čemuž se z něj teď stává nový seriál. Osvěžení přišlo v pravou chvíli. Myslím si, že téma seriálu, které se točilo kolem pacientů a jejich diagnóz, se naplnilo a uzavřelo a přišel čas na rozehrání životů postav, které si lidé oblíbili, a nových tváří, které rozšíří příběh. Pro mě to byla motivace pokračovat,“ okomentovla oživení v sále sama hlavní představitelka.

 

Laurinová Rašilov

Dokáže Mery odolat Davidovu svéráznému přístupu k životu a lásce a zapluje konečně do idylické zátoky s doktorem Michalem Tomáškem (Saša Rašilov)? A je to s takovým nenapravitelným dobrodruhem vůbec možné?

Ano, dočkáme se i návratu Davida Hofbauera. Mery si nevybírá jednoduché chlapy. Zvítězí v jejím srdci nervově labilní vědecká kapacita v podání Marka Němce, nebo to bude divoch, toužící po dobrodružných misích, Michal Tomášek, skvěle hraný Sašou Rašilovem? Na to si pár dílů počkáme...

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace