Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Sabina Remundová vychovává cizí dítě. Jak s rodinou zamávají ´kukačky´ v hnízdě? TV glosář Ely Novákové

17.07.2020
Sabina Remundová vychovává cizí dítě. Jak s rodinou zamávají ´kukačky´ v hnízdě? TV glosář Ely Novákové

Foto: ČT (stejně jako ostatní snímky v článku)

Popisek: Kukačky. Sabina Remundová, její muž v podání Davida Novotného a ´nejkrásnější dárek´. V tuto chvíli ještě netuší, že není jejich...

FOTO Během léta dokončuje Česká televize nový seriál z tvůrčí dílny autorů Vyprávěj a První republika. Kukačky přinášejí příběh ryze současný, zato mnohem zamotanější, než byly retro seriály předchozí. Zkuste si představit, že jste láskyplnými rodiči dítěte, které už se pomalu chystá do školy, a najednou zjistíte, že není vaše...

Výměna dětí v porodnici je sice vzácný případ selhání zdravotnického systému, nicméně stát se to může. V roce 2006 došlo k výměně holčiček v třebíčské porodnici. Když se po roce díky testům DNA, které si nechal udělat jeden z tatínků, protože podezíral manželku z nevěry, na záměnu přišlo, byla toho plná média. Dokonce se tehdy tvrdilo, že takových případů může být nečekaně hodně, extrémně vzácné je spíš to, že se na to vůbec přijde. Tak hrozné to ale není, pořád je mnohem víc případů, kdy je nejistý jen tatínek. 

Ani matka nemusí být jistá

Kuriozního příběhu se nyní chopila Česká televize. Seriál Kukačky posouvá ale čas o kus dál, protože přece jen návrat ročního dítěte do pravé rodiny byl v třebíčském případě jistě snazší, než když je dětem už šest let. Autor námětu Jan Coufal si možnosti zápletek vysloveně užíval: „Situace, kdy šest let vychováváte cizí dítě, nemůžete nechat jen tak lusknutím prstu zmizet. Těch způsobů, jak se k tomu postavit, je celá řada. U žádného se ale nedá říct, že je vyloženě správný, nebo špatný. Nejvíc mě na námětu baví různorodost, kdy nic není černobílé.“

 

Šťastný táta David Novotný 

Vše začíná tím, že manželé z malého města v podání Sabiny Remundové a Davida Novotného při banálním lékařském vyšetření zjišťují, že jejich šestiletý syn není jejich. „Jakmile jsem dostala scénář, řekla jsem si, že to je role pro mě. Po sérii záporných a přísnějších postav jsem ráda za tuto nabídku. Moje Olga má v sobě jadrnost a laskavost. Právě tento pozitivní přístup v kombinaci s událostí, která ji potká, je pro herce ideální příležitostí, jak propojit drama s humorem,“ říká Remundová. Diváci se mohou těšit na její herecký výkon, protože Sabina herecky zraje a schopnost zobrazit ženu plnou života, zvládající drsné situace s humorem, tak, jak to umí její matka Iva Janžurová, je stále věrohodnější.

 

´Kukačky´se seznamují 

Žádné zjednodušení neexistuje

Do příběhu následně vstupuje další rodičovský pár ztvárněný Martou Dancingerovou a Markem Adamczykem. „Hraju tatínka, který zjistí, že nevychovává své dítě. Zároveň se snaží skloubit kariéru ambiciózního architekta s rodičovskou funkcí. Podobnou situaci člověk kolem sebe často nevidí, proto je těžké si představit, jak by na to reagoval. Na začátku jsem měl pocit, že řešení je jednoznačné a člověk se musí rozhodnout tak, nebo tak. Žádný konsenzus ale neexistuje,“ popisuje herec. Ano, ať tak nebo tak, vždycky bude někde něco špatně. A nebozí zúčastnění se musí hodně snažit, aby ze sebe vydolovali schopnost komunikovat a sblížit se s lidmi, na které by dřív ani nepomysleli. Příběh tedy nabízí mnoho možností a žádné definitivní řešení. Proto se v seriálu Kukačky nic neopakuje, drama letí dál a lidí kolem dvou malých kluků přibývá. Každý z nich má právo na vlastní názor, postoj, řešení. Které ale bude to pravé?

 

Druhá rodina s ´kukačkou´, v podání Marty Dancingerové a Marka Adamczyka

„Látka má neuvěřitelný potenciál podívat se blíž na vztahy. Téma zasáhne lidi v emocionální rovině. Proto pro mě byla velká výzva najít herce, kteří budou mezi sebou fungovat. Ať už se jedná o vztah partnerský nebo pozici protagonisty a antagonisty. Námět jen rozehrává široké spektrum možností a mikropříběhů,“ říká režisér Biser Arichtev.

 

 A setkání obou rodin...

V dalších rolích se představí Jiří Štrébl, Veronika Freimanová, Michal Isteník, Jitka Čadek Čvančarová, Štěpán Benoni nebo Petr Kostka. Seriál se natáčí v Klánovicích a na Slapech, během tohoto léta bude dokončen a na obrazovkách se objeví v příštím roce.

 

Vložil: Ela Nováková