Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Týden končí, nánanana, týden končí, víkend začínááá. ČT se rozhodla podporovat místní turistický ruch. TV glosář Ely Novákové

10.07.2020
Týden končí, nánanana, týden končí, víkend začínááá. ČT se rozhodla podporovat místní turistický ruch. TV glosář Ely Novákové

Foto: Facebook (stejně jako v článku)

Popisek: Český Krumlov, místo, kde pobývá celý den ČT tento pátek

Zpravodajství České televize bude po celé léto každý pátek pobývat v některém turisticky zajímavém regionu. V jeho centru je vždy připraven atraktivní celodenní program, kromě toho ale budou reportéři přinášet aktuální informace o tom, jak život běží i bez davů zahraničních turistů. Tento pátek je cílem Český Krumlov.

Vyražme s Českou televizí na víkendy po naší krásné zemi. My Češi přece umíme překonat nelehká období s heslem ´všechno zlé je pro něco dobré´.  Toho dobrého je i v těchto dnech hodně. Léto sice nešetří deštivými dny, ty ale přinášejí úlevu vyschlé přírodě a přejí pěším túrám, které v tropických vedrech příjemné nejsou. Ani v nejatraktivnějších destinacích se nebudete prodírat davy. Vyšlápnete si na Sněžku či Říp bez stresu, projdete si Český Krumlov nebo Slavonice a bez problémů poobědváte v některé místní restauraci, kde se pro vás vždycky najde místo. Dokonce i na Karlštejně a na Hluboké nebudete stát dlouhou frontu na prohlídku. Mnoho letních festivalů a velkých akcí sice bylo zrušeno, vynahradit si to ale můžete právě třeba pátečními zábavnými dny s Českou televizí.

 

Projekt ČT odkazuje na známý normalizační hit... 

Českem tam a zpět

„Podobně jako jsme pomohli dětem a jejich rodičům s učením, osamělým seniorům v době izolace nebo pořadatelům kulturních akcí projektem Česká tleská, chceme nyní pomoci i regionům a podpořit cestovní ruch. Každý prázdninový pátek vyjedeme s celodenním programem za diváky. Z vybraných míst po celé republice budeme živě vstupovat do vysílání. Ukážeme zajímavá místa, známé i méně známé turistické cíle a kulturní památky,“ říká generální ředitel ČT Petr Dvořák a doplňuje: „Diváci České televize znají Česko z pohledu filmařů, díky našim seriálům, filmům, dokumentům a cestopisům. Po republice také pravidelně cestujeme s předvolebním vysíláním. Projektem Českem tam a zpět jim chceme přinést další, nový pohled na vybrané lokality a možnost je zase o něco lépe poznat. A třeba je naším vysíláním nalákat k návštěvě.“

 

Krumlov od řeky, takhle ho znají vodáci

Vysílání prostoupí celodenní program zpravodajské Čtyřiadvacítky – počínaje Studiem 6, přes živě moderovanou část Událostí v regionech z daného místa, až po výběr toho nejlepšího ve večerní 90´ ČT24. Zpravodajci nás neprovádějí jen po památkách, ale poukazují i na hlavní problémy a projekty ve vytipovaných destinacích a na území celých krajů – odpovídají na otázky, jak se jindy zaplněná místa vypořádávají s menším počtem zahraničních turistů, jaký je o ně zájem mezi tuzemskými cestovateli, představují nejzajímavější místa k návštěvě, dávají tipy na víkendové výlety a zároveň poskytují divákům základní informace – např. o podobě dopravní infrastruktury v místě, možnostech parkování, cenách v hotelech a restauracích apod.

 

A takhle ti, co si chtějí užít i noční život 

Čechy, Morava, Slezsko, všude je u nás hezko

Letní páteční putování s Českou televizí začalo 3. července v Karlových Varech, dnes zavítáme do Českého Krumlova. Na podiu na náměstí Svornosti se můžete těšit na profesionální taneční hvězdy StarDance, zazpíváte si s Majdou písničky nejen z Kouzelné školky nebo si prověříte vědomosti během vědecké show science centra Techmania. Těšit se můžete i na setkání s cukrářem Josefem Maršálkem z pořadu Peče celá země a na závěr uslyšíte koncert skupiny Vesna. A chybět nebude ani vodní show na Vltavě za účasti českých sportovců a tváří z České televize. Moderuje Barbora Černošková z ČT sport. Na pódiu se objeví mimo jiné i režisér Jiří Strach a herec Jiří Dvořák, kteří zavzpomínají nanatáčení Anděla Páně 2.

 

Pohádkové město...

Vstup na celodenní program je volný, přijít můžete kdykoliv od 10 do 19 hodin. V dalších týdnech pak s ČT navštívíme Ostravu, Ještěd, Mikulov, České Švýcarsko, Rožnov pod Radhoštěm, Litomyšl a Telč.

 

Vložil: Ela Nováková