Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Cesta kolem světa aneb ´Jeden prů*er za druhým´. Kvůli filmu se tvůrci zhádali jak psi, nakonec… TV glosář Ely Novákové

08.06.2020
Cesta kolem světa aneb ´Jeden prů*er za druhým´. Kvůli filmu se tvůrci zhádali jak psi, nakonec… TV glosář Ely Novákové

Foto: Facebook

Popisek: Ondřej Sokol a Lukáš Pavlásek v seriálu Cesta kolem světa. Tyhle dva prostě nic nezastaví.

FOTO / VIDEO Letos toho asi moc nenacestujeme, i když se hranice pomalu otvírají. Ono těch obav a nejistoty, jak to vypadá jinde, jestli se dostaneme na pláž nebo do muzea, zůstává ještě dost, a tak většina z nás bude brouzdat po krásách Čech, Moravy a Slezska. Bez exotických zážitků nás ale nenechá televize Prima Cool, nachystala premiéry hned tří netradičních cestovatelských seriálů. Jeden z nich už má za sebou dokonce vysílací aféru.

Na Coolu nečekejte průvodce po známých místech a památkách. Dokumentární seriály z dalekých zemí zde vznikají z iniciativy lidí, kteří dají dohromady dobrou partu a vydají se po vlastní ose, kamkoliv je srdce táhne. Kdo se tedy chce něco dovědět nejen o tom, jak takové individuální cestování vypadá a jaké slasti i strasti může přinést, ale především podívat se do míst, kam cestovní kanceláře většinou nejezdí, a zprostředkovaně se zúčastnit i setkání s nejrůznějšími ´domorodci´, pro toho jsou Cool dokumenty báječným zážitkem. Možná i vás inspirují k tomu, abyste na příští výlet vzali s sebou kameru a po návratu si dali práci se sestříháním natočeného materiálu a namluvením vzpomínkového komentáře.

 

Čundr v Africe

Pepa s Pavlem jsou dokonalým příkladem toho, že na to, abyste dojeli vlastním autem z Čech až do Ghany, nepotřebujete ovládat žádný cizí jazyk. Čundr v Africe zachycuje všechny strasti, radosti i bizarní situace, které se připletly do cesty partě cestovatelů a filmařů při jejich expedici vlastním autem z ČR napříč Afrikou; foto cundrvafrice.cz

Latinská Amerika a Afrika

Někdo na kole, někdo s motorem pod kapotou, někdo pěšky s báglem na zádech – cestovat se dá různě. Letos nabídne Prima Cool motoexpedici Latinskou Amerikou Do pryč z tadyma a vandrování po černém kontinentu v seriálu Čundr v Africe. Skutečnou seriálovou lahůdku pak přinese na konci prázdnin putování s hereckými hvězdami Ondřejem Sokolem a Lukášem Pavláskem. Ti se spolu s režisérem Danem Svátkem a kameramanem Jakubem Šimůnkem vypravili v produkci IS Zlín na cestu kolem světa za 80 dní.

 

Cesta kolem svěza - seriál:

Cesta kolem světa s Ondřejem Sokolem a Lukášem Pavláskem, to je: 1. Dubaj - velbloudí závody, 2. Thajsko - Muay Thai, 3. Tokyo - největší bizarnosti, 4. Kyoto - opět císařem, 5. Filipíny - velikonoční dobrodružství, 6. Austrálie - Darwin a Kakadu Park, 7. Bali - motocyklové závody, 8. Švýcarsko - lyžařem v Zermattu, 9. Kuba - socialistická exotika, 10. Hollywood - hvězdy na Chodníku slávy, 11. Las Vegas - aspoň jednou vyhrát..., 12. Maledivy - ráj na konec

Komici na cestách

Očekávat od Sokola s Pavláskem seriózní cestovatelský pořad by bylo omylné. Vždyť i jejich inspirátoři z románu Julese Verna se na cestu vydali spíš za dobrodružstvím a sprintovali, aby dostáli plánovanému času, jehož splnění bylo předmětem vysoké sázky. Herci tedy ve dvanácti dílech seriálu proletí Spojené arabské emiráty, Thajsko, Katar, Japonsko, Filipíny, Austrálii, Bali, východní i západní pobřeží Spojených států, Mexiko, Kolumbii, Švýcarsko a Maledivy. „Na cestách neustále docházelo k nějakým problémům a situacím, jež často byly přímo dobrodružné, až akční. Je přímo neuvěřitelné, že to ti dva, myslím Ondřeje a Lukáše, a také vlastně celý štáb, ve zdraví přežili,“ hodnotí producent IS Produkce Martin Gazda. Ve dvacetiminutových dílech přesto uvidíte nečekaně mnoho z navštívených zemí. Je to sice letem světem, ale rozhodně je to cestování zábavné.

 

Cesta kolem světa

When in Mexico... aneb Když herci objeví rekvizity; foto Facebook

Film jako bláznivá reklama na seriál

Nejspíš právě proto, že bláznivých zážitků, při nichž herci i štáb byli často na útěku před všemi a před vším, rozhodl se Martin Gazda sestřihat z natočeného materiálu celovečerní film. Měl být dokonce uveden v kinech, nakonec se ale kvůli koronavirové krizi ocitl pouze na internetu. Popravdě řečeno, je to lepší – materiál to není úplně biografový, spíš působí jako rychlokvašná reklama na seriál. I když na to je zase moc dlouhý. Kvůli tomuto filmu došlo dokonce ke sporu mezi herci, režisérem a producentem. Tvůrci se bránili, že film byl sestřihán z mimoděk natočených záběrů, k jejichž uveřejnění nedali souhlas, a celé to působí, jako kdyby byli celou dobu v rauši.

 

Cesta kolem světa:

Kvůli epidemii koronaviru se film Cesta kolem světa s podtitulem Nejšílenější cesta všech dob přesunul z kin na internet. Sokola a Pavláska totiž opravdu nic zastaví.

Soud nebude

S uvedením filmu Cesta kolem světa s podtitulem Jeden průser za druhým nesouhlasil hlavně režisér cestopisu Dan Svátek. „Nevylučujeme, že se budeme bránit soudně. S podobou filmu nesouhlasíme. Nechceme, především tedy herci, aby se zveřejnily záběry, které nikdo neměl vidět,“ reagoval Svátek ještě před březnovou internetovou premiérou. Nakonec se ale všechno uklidnilo a Svátek pro iDnes vše komentoval smířlivě: „Jsme v jistém sporu, tedy my tvůrci, herci a koproducent, ale už se to uklidňuje, máme teď všichni docela jiné starosti. Online startu již nezabráníme, tak ať si o tom každý udělá obrázek sám. Ten film je šílenství, úplný úlet. Ale třeba to v téhle době někomu zvedne náladu a bude rád, že může cestovat alespoň virtuálně.“

V srpnu na Coolu uvidíme rozhodně to lepší, co během necelých čtyř měsíců v roce 2018 štáb na cestách natočil, a zjistíme, že k cestování lze přistupovat i s humorem a o velké zážitky nás to nijak neochudí.

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace