Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Od dinosaurů po královnu detektivky. Podpořme nové knihy. Čtyři nepřehlédnutelné novinky

30.04.2020
Od dinosaurů po královnu detektivky. Podpořme nové knihy. Čtyři nepřehlédnutelné novinky

Foto: Pixabay

Popisek: Knihy, ilustrační foto

Kniha plná her a nápadů, ale také detektivka pro děti, to je novinka s názvem Staň se detektivem. Druhá zaujme také spíše mladší čtenáře, zvláště milovníky dinosaurů. Titul Objevujeme dinosaury. Další dvě novinky mají zcela odlišné téma. Jedná se o Hitlera a Habsburky a Agathu Christie. Životopis, který čerpá ze soukromých archivů.

Devět nevyřešených případů - tajemná porucha parníku, vyměněný obraz, pokažené cirkusové číslo nebo krádež v laboratoři. To jsou jen některé z mnoha zapeklitých záhad, které čekají na odvážného detektiva. Mladí detektivové budou v knize Staň se detektivem sledovat stopy, shromažďovat důkazy, a to s cílem dopadnout pachatele. Nejdříve si přečíst svědectví, ohlédnout místo činu a porovnat důkazy. „Po splnění všech úkolů zjistíš, jak to všechno bylo. A kdyby ne, nic se neděje: na konci knihy najdeš řešení.“ Kniha od Ángelse Navarra vychází v nakladatelství Fragment.

Druhá kniha - Objevujeme dinosaury - je určena všem čtenářům, které pobláznili dinosauři. O vašich oblíbencích přinese všechny možné podrobnosti. Na jejích stránkách znovu ožijí alespoň někteří z těchto prehistorických tvorů, kteří před miliony let vládli Zemi, ale pak je evoluce nechala zmizet. A víte, jak k tomu došlo? Každá stránka knihy je nabitá aktuálními informacemi o podobě i způsobu života těchto úžasných druhohorních plazů. Zároveň jsou různé údaje o těchto prehistorických tvorech porovnávány se současnými živočichy, aby čtenáři mohli lépe pochopit, jak dinosauři vypadali, čím se živili, jak se rozmnožovali a jak se chovali. Pestrý a velmi zajímavý titul přináší Bambook.

Hitler a Habsburkové. Tato kniha od Jamese M. Longa vychází v nakladatelství Slovart a čtenářům přináší svědectví o tom, proč chtěl nacistický vůdce zničit rakouskou královskou rodinu. Kniha poodhaluje nejen to, proč si Adolf Hitler vybral děti zavražděného arcivévody Františka Ferdinanda a z jeho synů udělal první dva Rakušany deportované do koncentračního tábora v Dachau, ale zabývá se také odvahou, s jakou se mu snažila královská rodina vzdorovat. V mládí strávil Adolf Hitler pět let ve Vídni, kde se jeho posedlost císařským rodem Habsburků stala katalyzátorem jeho pomsty vůči zaniklé říši, mrtvému arcivévodovi a jeho sirotkům. Nenávist nasměrovala nacistického vůdce na cestu moci a nepřímo vedla k tragédii druhé světové války a holocaustu.

Poslední knižní novinkou, na kterou bychom chtěli upozornit, je Životopis Agathy Christie od Janet Morganové. Z důvěry, kterou jí Agathina dcera Rosalind projevila, vyplynul i exkluzivní přístup k Agathiným zápisníkům, korespondenci a dalším písemnostem, stejně jako rozhovory s početnými Agathinými příbuznými, přáteli a spolupracovníky. Výsledkem je obsáhlá a důkladná kniha, která se opírá především o citáty a svědectví jak samotné Agathy Christie, tak i těch, kteří k ní měli blízko. Čtenářům nabízí nové úhly pohledu na autorčinu osobnost, práci, rodinu, názory, zkušenosti – a možná dokonce i na ono pověstné jedenáctidenní zmizení.  Kniha vyšla v Británii poprvé v roce 1984 a poté opakovaně znovu, naposledy v nově doplněné edici roku 2017. Nakladatelství Slovart se prvním českým vydáním této biografie připojuje k oslavám 130. výročí narození Agathy Christie.

Vložil: Zdeněk Svoboda

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace