Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Žhavá reality show sice navozuje sexuální dusno, ale ukazuje jen líně se vlekoucí povalování v posteli... Premiéry Pavla Přeučila

23.04.2020
Žhavá reality show sice navozuje sexuální dusno, ale ukazuje jen líně se vlekoucí povalování v posteli... Premiéry Pavla Přeučila

Autor: Netflix (stejně jako ostatní snímky v článku)

Popisek: Mladí, krásní a nažhavení... Stačí to na osm dílů?

FOTO Nejsem žádným příznivcem takových reality show, jejichž základní myšlenka spočívá v tom, že určitou skupinu lidí zavřou kamsi do izolace a sledují jejich reakce, co dělají, jak se baví, řeší úkoly, hádají se, nenávidí, případně milují. Nicméně, jak říká jedno přísloví, nouze, v mém případě spíše nuda, naučila i Dalibora housti a já neodolal svůdným reklamám Netflixu na údajně nejžhavější reality show v historii a podíval jsem se na jeho v současné době nejpopulárnější pořad. Ten nese název Too hot to Handle, což by se dalo volně přeložit jako Příliš horké na dotek. Výsledek? Neměl jsem to dělat!

Premiéru měla tahle událost na Netflixu před pár dny, ale fakt jsem se měl podívat raději na českou klasiku typu Troškova filmu Slunce, seno, erotika, kde bych se alespoň chvílemi trochu bavil a zasmál. Proč? Protože tahle veleúspěšná reality show, která prý láme rekordy ve sledovanosti, může podle mne lámat rekordy leda tak na stupnici uhozenosti. Nejvíc mne při sledování pobavily nadšené reakce některých diváků na Twitteru, kteří obdivují hluboký filozofický a lidský podtext show, která se prý snaží probudit v samolibých a sobeckých jedincích, jejichž životním cílem je jedině sex, i hlubší lidské city a sounáležitost.

 

Kde jinde než v tropickém ráji... V zimním Laponsku by se sexuální abstinence dodržovala snáze 

O co vlastně jde?

Na úžasný exotický ostrov v podobě tropického ráje je umístěno deset jedinců, pět velmi atraktivních žen a pět stejně atraktivních mužů, všichni bez závazků, kteří už v prvních 12 hodinách vytvoří páry. Umělá inteligence Lana v podobě jakéhosi kuželu, připomínajícího zvlhčovač vzduchu, je naladí sdělením, že pokud svůj měsíční pobyt zvládnou, čeká je odměna ve výši 100 000 dolarů, což je v přepočtu nějakých dva a půl milionu korun. Hned vzápětí je však zpraží oznámením, že to má jednu podmínku: nesmí mít po celou dobu pobytu na ostrově žádný sexuální kontakt, vyloučeny jsou i polibky. Každé porušení pravidel pak má za následek snížení odměny. O kolik, to zatím účastníci show nevědí.

Parta sexuálních predátorů

Pro pochopení celé myšlenky show je podstatné vědět, že účastníci jsou nejen sexuálně přitažliví, ale byli vybrání i proto, že mají problémy se stálými vztahy, nechtějí hlubší závazky a jsou doslova posedlí snahou mít na svém kontě sexuálních úspěchů co nejvíce zářezů. Žádný ze samců na ostrově ani žádná z přitažlivých koček nemá ambice mít nějaké silnější emocionální spojení. Zkrátka sexuální predátoři každým coulem. Na rozdíl od podobných reality show, jako byl například pověstný Love Island, Survivor a další, tu není úkolem jednotlivých účastníků krvežíznivý boj o přežití a vyšachovaní soupeřů, ale cílem je prý dospět společnou disciplínou k vzájemnému emocionálnímu spojení.

 

A co dělají celé dny? No, copak byste mysleli?

V hlavní roli jsou pudy

Po shlédnutí první epizody show mi dají mnozí za pravdu, že většině diváků vůbec nebude vadit, pokud se vzápětí podívají na epizodu osmou a poslední, aby zjistili, kdo vyhraje. Se značným sebezapřením jsem absolvoval všechny epizody a mohu vám říci, že jste o nic nepřišli. V jednotlivých epizodách se páry vzájemně osahávají, sem tam někdo uletí a dojde k polibku, po němž následuje trest v podobě peněžní pokuty.

Osobně nechápu smysl tohoto netflixáckého úletu, v kterém se sice díváte na pohledné tváře i postavy, ale zároveň vidíte jejich sobeckost a neuvěřitelnou prostoduchost. Všichni se snaží vypadat dobře, ženy se neustále zkrášlují líčením, ale co je to platné, většinou z toho téměř všichni vycházejí kapánek jako primitivové, jimž jde jen o to, dostat svůj protějšek do postele a oblafnout přitom onen hlídací AI kužel, který se vší prudérností všechno sleduje. Ostatně ona americká prudérnost, čím dál častější i v současné kinematografii, se tu projevuje na celé čáře. Diváci, očekávající slibované sexuální dusno a dokonce nějaké ty odhalené scény, budou nejspíše zklamáni. I když se po celých osm epizod můžete kochat urostlými těly v plavkách, nic víc neuvidíte.

 

Alkohol nesmí chybět, je to známý ´odbourávač´ zábran

Sexuální abstinence? A proč?

Pokud bych se měl zastavit u dialogů účastníků této reality show, musím se zdržet ostřejších výrazů, ale na větší duchaplnosti jen stěží někde narazíte. Tihle lidé fakt nezajímá nic jiného než sex, nedokážou se spolu bavit o normálním životě, o svých radostech, zájmech či strastech. Zároveň je pro mne nepochopitelný jejich přístup k zadání celé show. Od začátku je jim jasné, že mohou slušně zbohatnout a stačí k tomu maličkost. U pánů udržet zapnutý poklopec a u dívek udržet nohy u sebe. Měsíc sexuální abstinence pro dva a půl milionu by snad neměl být takový problém. Přes to všechno se někteří z nich předhánějí v tom, kdo zadaná pravidla víc poruší a dělají vyložené naschvály. Navíc vůbec nevědí, AI Lana jim to totiž do poslední chvíle neprozradí, zda onu příjemnou sumičku vyhraje jeden z nich, nebo pár, anebo bude rozdělena mezi nejúspěšnější účastníky.

Je to fakt reality show?

Celkově na mne celá show působí jako líně a nekonečně se vlekoucí povalování v posteli, okořeněné spoustou dvojsmyslných narážek, letmých i dotěrnějších doteků a neuvěřitelně hloupoučkých dialogů. Tvůrci pořadu se samozřejmě snažili účastníkům pobyt co nejvíce ztížit a navodit jim ono kýžené sexuální dusno. Mají k dispozici dostatek alkoholu, romantické prostředí, nádhernou přírodu a dostává se jim všeho, co hrdlo ráčí. Sem tam dostanou i nějaký ten jednoduchý úkol, jehož cílem je probudit v nich ony žádoucí emoce.

 

Selfish, neboli sobecký...

Nebudu vám prozrazovat, zda během celé reality show dojde k napjatě očekávanému otevření poklopce a následnému roztažení dívčích nožiček, na to si počkejte sami. Na Twitteru jsem četl vyjádření jednoho z diváků, že je to originální a zcela realistická show, protože prý neexistuje způsob, jak udržet od sebe hordu nadržených singlů, i když je v sázce báječných 100 000 dolarů. Dovolím si o tom zapochybovat, protože lidé se přece jenom kapánek liší od zvířat i tím, že dokážou ovládat své základní pudy a zejména, když před sebou mají vidinu pořádného balíku. A to je i jeden z důvodů, proč pochybuji o tom, že je tato show skutečně reality.

Nepovedený výchovný seminář

Pokud ale máte rádi krásnou přírodu, roztomilá zvířátka v podobě všudypřítomných leguánů, hezké holky a urostlé chlapíky, je tahle reality show právě pro vás. Její smysl jsem sice nepochopil, protože nikdo ze zúčastněných jaksi neví, do čeho se to vlastně přihlásil a následně jsou příšerně šokováni danými pravidly hry. No, nakonec i to bývá smyslem podobných reality show, aby to všechno vypadalo alespoň na pohled skutečně. I když jeden z párů vychází nakonec, na rozdíl od ostatních, celkem sympaticky a uvažuje o dlouhodobějším vztahu, nemyslím si, že u těch ostatních došlo k nějakému posunu v jejich myšlení. Celé mi to připadalo spíše jako výchovný seminář pro padlé dívky a chlapce. I když se ona umělá inteligence snažila, seč mohla, aby z nich udělala empatické a emočně zralejší lidi, příliš se jí to nepodařilo

 

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace