Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Na té brutální vraždě něco nesedí. A vzápětí přibývá podezřelých stejně rychle jako počet obětí

22.04.2020
Na té brutální vraždě něco nesedí. A vzápětí přibývá podezřelých stejně rychle jako počet obětí

Foto: repro/youtube.com

Popisek: Lisa Jackson

Policistka Pescoliová je sice právě na mateřské, přesto se zaplete do vyšetřování. Osmý případ detektivního dua Pescoliová & Alvarezová, nazvaný Ochotná zemřít, vydalo nakladatelství Domino.

Místo činu je stejnou měrou záhadné jako děsivé. Doktor Paul Latham a jeho manželka Brindel jsou nalezeni mrtví, každý ve své oddělené ložnici luxusního domu v San Francisku. Nikde není ani stopy po vloupání, ale přesto je zjevné, že pachatel nezavraždil náhodně zvolené oběti. Když se policistka Regan Pescoliová dozví o násilné smrti své sestry, cítí smutek a provinilost. Neměla s Brindel nijak blízký vztah a téměř ani nezná svou dospívající neteř Ivy, tajnůstkářskou dívku, která se náhle objeví u dveří jejího domu.

Ochotná zemřít

Pescoliová je sice na mateřské dovolené, ale pod tlakem výjimečných okolností se zaplete do vyšetřování, na němž se shodou okolností podílí její parťačka Selena Alvarezová. Podezřelých přibývá a stejně rychle stoupá i počet obětí. Pescoliové se zmocní mrazivý strach. Zpočátku si namlouvá, že ten pocit způsobují hormony a vyčerpání z raného mateřství, ale pak případ nabere děsivý zvrat. Její nejbližší i ona sama jsou vystaveni na milost a nemilost zabijáka, který udělá cokoli, jen aby ji viděl trpět.

Autor: Lisa Jackson
Žánr:
detektivka
Nakladatelství:
Domino

Ukázka z knihy:

Brindel se chtěla rozvést.
Oprava: potřebovala se rozvést.
S Paulem Lathamem... přesněji doktorem Paulem Lathamem. Vždycky se tak označoval.
Hajzl, který se opájí vlastní důležitostí.
Zadívala se z okna v koupelně do temné noci, světla města vypadala jen jako dírky od špendlíků, dokonce i odsud se otevíral dechberoucí výhled, a ona byla připravena se všeho vzdát. Ale Paul pochopitelně neodejde bez boje. Ne snad, že by šlo o ni nebo o lásku. Připadalo jí to tak směšné, že se té myšlence nahlas zasmála a upila ze své druhé – nebo snad už třetí? – sklenky vína. Koho to zajímá? Vyprázdnila ji až do dna, zvažovala, zda si nenalije další, ale pak si to rozmyslela a postavila skleničku na mramorový stolek. Pokud mezi ní a Paulem někdy vůbec byla láska, tak možná před nějakými dvaceti lety, a od té doby se stále scvrkávala, až odumřela docela. Představovala si ji jako žížalu na rozpáleném chodníku. Zůstala jen tvrdá slupka jejich manželství, slupka bez srdce. Ne, důvod, proč s ní Paul bude bojovat, je, že zkrátka není typem muže, který umí prohrávat. Ani v životě, ani v manželství, ani v práci – a obzvlášť ne s ní.
Zavrtěla hlavou. Jak byla bláhová! Měla jisté podezření vcelku brzy poté, co se vdala, a několik let po svatbě se potvrdilo, že od ní manžel očekává jen to, aby mu vychovávala jeho dva syny Macona a Setha. Což také udělala. Oba byli nechutně podobní svému otci.
Pečlivě se odličovala, naštvaně si drhla pleť, ale i přesto si všimla několika sveřepě vytrvalých vrásek, které volaly po pořádné dávce botoxu. Po odlíčení si vmasírovala do obličeje krém a nakonec si vykartáčovala vlasy do vysokého lesku. Poslední dobou měly světlejší barvu, než byl jejich přirozený odstín. Nechávala si udělat melír, aby zakryla sebemenší náznak šedin, a volila nejmodernější možný účes, takže jí obličej rámovaly dokonale upravené, stupňovitě sestříhané vlasy s delšími prameny až po ramena.
Pohlédla do skříně a viděla nekonečné police s botami – na různě vysokých podpatcích, lodičky, páskové boty, sportovní běžecké, zkrátka pro každou příležitost jedny. Skvěly se na odlehčených, mírně nakloněných poličkách v úhledných řadách. Jedny jako druhé stály pěkný balík.
Jak si mohla myslet, že obuv v ceně několika tisíc dolarů stojí za to, aby tak dlouho vydržela v tomto nenaplněném manželském svazku? Kromě bot měla v prostorné šatně podobně nekonečné tyče s řadami ramínek a na nich šaty, kalhoty, kostýmky, svetry, všechno možné a všechno pochopitelně značkové a drahé, pečlivě pověšené, nejdražší róby v ochranných igelitových obalech. Také kabelky. Koutkem oka zahlédla bílé šaty, které na sobě měla ve svatební den – tedy v den své druhé svatby, pokud to někdo počítal – a viděla záblesk perliček, jimiž byly pošité, vzor francouzské krajky. V duchu se jen otřásla, protože si vzpomněla, jak v nich měla dojem, že její život konečně nabral správný, slibný směr, když kráčela uličkou v kostele k pohlednému úspěšnému ženichovi. Navzdory jeho občasným výbuchům vzteku v době, kdy byli zasnoubeni, potřebě ovládat druhé i varování sester byla odhodlaná spojit svůj život i život své maličké dcerky s tímto člověkem a začít s ním znovu, jinak a „dokonale“.
Netušila, jak hrozně se mýlí…

Vložil: Adina Janovská