Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Wonder Woman chytila koronavirus. Letní sezóna je v háji, bortí se i naděje, že blockbustery půjdou alespoň do streamu. Sobota Pavla Přeučila

28.03.2020
Wonder Woman chytila koronavirus. Letní sezóna je v háji, bortí se i naděje, že blockbustery půjdou alespoň do streamu. Sobota Pavla Přeučila

Autor: Warner Bros (ostatní snímky v článku pochází od filmových distributorů)

Popisek: Gal Gadot jako božská komiksová superhrdinka v netrpělivě očekávaném pokračování akčňáku Wonder Woman 1984

FOTO/VIDEO Ještě před pár dny se spekulovalo, že blockbuster Wonder Woman 1984, jehož premiéra byla naplánována na 5. června 2020, se objeví ve streamu, ale to podle nejnovějších zpráv padlo. Podobně se spekulovalo například i o velkofilmu Black Widow, novém Top Gunu nebo o filmu Artemis Fowl. Šéfové velkých společností ale nyní řekli zásadní NE. Zkrátka tyto filmy byly určeny na velká plátna, a tak to prý také zůstane. Jednoduše to zdůvodnil Toby Emmerich, šéf skupiny Warner Bros Pictures, když oznámil posunutí premiéry Wonder Woman 2 na 14. srpna. „Když jsme natáčeli Wonder Woman 1984 , bylo to s jasným záměrem, aby byl film uveden na velkých plátnech. Doufáme, že svět bude do té doby bezpečnějším a zdravějším místem."

K podobným prohlášením přistoupili i šéfové dalších filmových společností, takže letošní léto se budeme muset obejít bez filmových premiér. Nicméně studia jako Universal, Disney a další nevylučují, že řada filmů, jejichž premiéry už byly na léto ohlášeny, se ve streamu objeví. Rozhodně to prý ale nebudou trháky první kategorie, jejichž výroba spolykala miliony dolarů. Podle toho, co nyní Amerika zažívá, se zdá, že epidemie koronaviru ji zasáhne mnohem tvrději, než se předpokládalo, a filmový průmysl se holt bude muset přizpůsobit. Dokonce i prezident Trump, který zpočátku dopady epidemie zlehčoval, nyní připouští, že změna životního stylu, která se projevuje ve všech oblastech, může trvat až do července nebo srpna.

 

Jak dlouho si budeme muset počkat třeba na Ghostbusters: Afterlife, není prozatím jasné

Co propadne sítem do streamu?

Ve velkých filmových studiích nyní horečně prosívají veškerou novou filmovou tvorbu a vypadá to, že oním pomyslným sítem moc filmů do streamu nepropadne. Studia to zdůvodňují zejména obrovsky zvýšenou aktivitou pirátů, kteří okamžitě filmy, které se objeví ve streamu, stahují ve velkém a tvůrcům utíkají velké peníze. Existuje ale i spousta dalších důvodů, proč se studia zdráhají vypustit filmy do streamu. Takové platformy, jako Disney + nebo Apple TV+, nezasahují ještě dostatečně všechna teritoria a kromě toho musí brát v úvahu všechny vedlejší příjmy, plynoucí z kinopremiér filmových trháků. Ty se pochopitelně nespoléhají jen na příjem ze vstupného, ale i na to, že fanoušci si ve velkém kupují nejrůznější zboží a předměty, jako trička, figurky, plakáty, klíčenky atd., spojené s filmem. To je takzvaný filmový merchandising a i tady se točí velké peníze.

 

Peter Rabbit 2

Podobně je na tom roztomilý králíček Petr (Peter Rabbit 2)...

Nolan by svůj film klidně pustil i do telefonů

V podobné situaci jako Wonder Woman 2 jsou například i filmy Ghostbusters: Afterlife, Tenet, Jungle Cruise, Morbius, Peter Rabbit 2, Scooby-Doo, Soul, Top Gun: Maverick, In the Heights a spousta dalších, od kterých se očekávají velké kasovní úspěchy. Mezi tvůrci jsou ale výjimky, jako například režisér Christopher Nolan, jehož očekávané špionážní drama Tenet potká stejný osud, tedy posunutí jeho červencové premiéry. Nolan, který má za sebou takové filmy jako Počátek, Interstellar, Dunkerk nebo sérii filmů o Batmanovi, se nechal slyšet, že by mu Tenet ve streamu nevadil. „Prosím, zapomeňte na promítání mého filmu na velkých plátnech IMAX. Prostě ho uvolněte, ať si ho klidně lidé užijí, třeba i na svých iPhonech,“ vyzval šéfy Warner Bros.

 

...či nejnovější příběh dalšího miláčka ze stáje animáků Scooby-Doo

Možná si počkáme i rok

To, že se situace s pandemií Covid-19 vyřeší už do srpna, je velmi optimistický předpoklad. Filmová studia jsou totiž z větší části závislá mimo amerického trhu na příjmech ze zahraničí. Nestačí jen přísun peněz z amerických pokladen, ale rozhodující je celý svět, každá ze zemí, které jsou a ještě hodně dlouho budou v karanténě. Ani v samotných Spojených státech to nebude jednoduché. Každý ze států USA má svůj vlastní přístup ke koronaviru. Někteří guvernéři považují koronavirus za vážné nebezpečí a jiní své voliče zvou na společné párty. Navíc by studia přišla o ony vedlejší příjmy z merchandisingu, který frčí i u lidí, kteří film ani neviděli. V mnoha případech onen doprovodný sortiment kupují i rodiče na naléhání svých dětí. Už dnes je jasné, že dokud nebude volně dostupná vakcína proti koronaviru, což se dá očekávat nejdříve za rok, posunou se i premiéry, připravované třeba na podzim tohoto roku, až na rok 2021. Proto je také otázkou, zda se nejočekávanější trhák, Wonder Woman 1984, objeví v kinech opravdu už 14. srpna.

 

Nolan Hoytema

Režisér Christopher Nolan (vlevo) s kameramanem Hoyte Van Hoytemou během natáčení akčního thrilleru Tenet

Wonder Woman bojuje s novým padouchem

Pro všechny fanoušky, smutnící, že tuhle zatraceně divokou bojovnici hned tak neuvidí ani v kině ani na obrazovce, jsem ale posbíral pár zajímavostí, které jim alespoň trochu ulehčí čekání. Pochybuji, že by někdo z nich neviděl nejnovější trailer na film, ale určitě se nic nestane, když pár těch podrobností prozradím. V pokračování bude Wonder Woman čelit novému nepříteli, jímž bude tajemný Gepard, či spíše vzteklá gepardice, jíž ve filmu představuje Kristen Wiig. Ta se věnovala hlavně dabingu různých animáků, ale objevila se i v řadě filmů, především komedií. V nové Wonder Woman se vrátí i magnát Maxwell Lord (Pedro Pascal), nebo Chris Pine jako Steve Trevor, a režie se znovu ujala Patty Jenkins.

 

 

Premiéru Wonder Woman 1984 mají diváci slíbenou 14. srpna. Otázkou je, co na to koronavirus

Bude i zmrtvýchvstání hrdiny

Wonder Woman 1984 se odehrává ve zbrusu novém prostředí. Během první světové války se potýkala s nepřáteli v Evropě, v Anglii, Německu a v Belgii. Je zajímavé, že američtí diváci si stěžovali, co má co ryze americká komiksová hrdinka zachraňovat nějaké Evropany, když je jí nejvíce zapotřebí v Americe. V pokračování tak bude Wonder Woman zachraňovat celý svět a samozřejmě i Ameriku. Film se odehrává během studené války, což je v dnešní době, kdy se některé její aspekty vracejí, dost aktuální. Tvůrci vrátili do děje i postavu Steva Trevora, kterého jsme měli za mrtvého. Určitě si pamatujete, jak se obětoval na konci prvního filmu, aby zabránil šíření jedovatého plynu doktora Poisona. Podle Patty Jenkins půjde tentokrát i o velký milostný příběh. Znamená to, že v něm sehraje hlavní roli právě Steve Trevor, nebo někdo úplně jiný? To je otázka, na kterou odpoví až samotný film.

 

Wonder Woman

Tentokrát bude Wonder Woman konečně zachraňovat Američany. Koneckonců co je jim do nějakých Evropanů?

Nová Wonder Woman beze zbraní?

Po zhlédnutí traileru na novou Wonder Woman byli mnozí fanoušci překvapeni, že Gal Gadot, hrající hlavní hrdinku, postrádá své zbraně, jako meč a kouzelný štít, a používá jen své zázračné zlaté laso. Jak Gal Gadot prozradila, bylo to na výslovné přání režisérky Patty Jenkins, která požadovala odstranění zbraní z filmu. „Wonder Woman nepotřebuje takové zbraně,“ řekla Gadot. „Měli jsme v úmyslu vypustit meč, protože tahle zbraň působí velmi agresivně. Pokud máte meč, znamená to, že jej musíte použít. A to jsme nechtěli. Navíc jsme došli i k názoru, že nezbytný není ani štít. Wonder Woman je bohyní, může bojovat jen za pomoci svého lasa, je super silná a má zázračné schopnosti. Stačí jí rukavice, laso a má svou čelenku. To stačí.“

 

Jenkins, Gadot

Režisérka Patty Jenkins trvala na odstranění zbraní z filmu. Bohyně je přece nepotřebuje

Hvězda s armádním výcvikem

Gal Gadot (35) je vůbec zajímavá osobnost. Tahle izraelská herečka a modelka se objevila například ve filmech Liga spravedlnosti, Batman versus Superman nebo Rychle a zběsile. Má za sebou kariéru Miss Izrael a má dokonce i své české předky. Dva roky sloužila i v izraelské armádě jako trenérka bojových umění, což se jí dokonale hodilo i v roli Wonder Woman. Ostatně bojovému výcviku se věnovala i v přípravě na tuto roli, pilně trénovala kung-fu, kickbox, capoeiru či šerm. Není bez zajímavosti, že filmovému publiku zpočátku ve své roli Wonder Woman příliš nesedla. Vytýkalo se jí, že je příliš hubená, nemá žádná prsa ani zadek. V populární izraelské televizní show na to reagovala docela s humorem: „Představuji Wonder Woman nového světa. Prsa… kdokoli si je může koupit za 9000 šekelů a všechno je v pořádku. Mimochodem, Wonder Woman je Amazonka, a pokud chceme být historicky přesní, Amazonky vlastně měly jen jedno prso, ale to by pro mne už bylo dost problematické.“

 

Gadot

Se dvěma chlapy by si Gal Gadot jistě poradila i ve skutečnosti. Koneckonců na to má výcvik

Je Gadot podhodnocená?

Dost se v médiích propíral její honorář za roli Wonder Woman, který měl být podle neoficiálních zdrojů nějakých 300 000 dolarů. Poukazovaly na to zejména různé ženské organizace, které to srovnávaly například s honorářem Henryho Cavilla, který za svou roli Supermana ve filmu Muž z oceli vydělal prý 14 milionů dolarů. Pokud je to tak, je rozdíl v odměňování mužských a ženských herců a hereček více než zřejmý. Pokud vezmeme v potaz fakt, že film Wonder Woman je označován za nejlepší film DC Universe a Muž z oceli za jeden z největších propadáků, je to dost absurdní. Ale Gal Gadot rozhodně není žádná chudinka. Její manžel je pěkně zazobaný izraelský realitní magnát a společně vlastnili například luxusní hotel v Tel Avivu, který pak prodali ruskému miliardáři Romanu Abramovičovi za 26 milionů dolarů. Nemalé příjmy pak jdou Gadot i z bonusů. Většina herců má totiž ve smlouvách mimo honoráře i určité bonusy, plynoucí z reklam, merchandisových předmětů, různých turné atd.

 

Gal Gadot s manželem, izraelským realitním magnátem Jaronem Varsano. Foto Instagram

Bude Wonder Woman 3?

Dnes už je víceméně jasné, že ano. Patty Jenkins prý už má o dalším pokračování jasnou představu a pilně se prý pracuje i na scénáři. Kam nás „trojka“ zavede, to je zatím ve hvězdách. Na stole je prý i spin-off Wonder Woman a jedná se i o seriálu, který by nás měl zavést na ostrov Amazonek, na Themysciru, a to dávno před dějem samotných filmů. To může být docela zajímavé, protože ona bájná Themyscira se má nacházet někde v Bermudském trojúhelníku, žijí tam pouze ženy Amazonky, obdařené nadlidskými schopnostmi a nesmrtelností. Mimochodem, jde o přísně lesbickou společnost, v které nemají muži co dělat a nehrají žádnou roli. Tak uvidíme a budeme se těšit.

 

Pavel Přeučil

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace