Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Učitelka se dala na striptýz a přišla o práci. Až budou krávy lítat a ČT nebude používat hloupý product placement…

29.11.2019
Učitelka se dala na striptýz a přišla o práci. Až budou krávy lítat a ČT nebude používat hloupý product placement…

Autor: ČT (stejně jako další fota v článku)

Popisek: Eva Hacurová v prvním dílu série Terezy Kopáčové ´Jak si nepodělat život´

Podařený počin, pohodové koukání, klobouk dolů před výkonem herečky, která toho hodně opravdu ukázala. Podobně nadšené reakce sklízí od neděle úvodní díl nové televizní série České televize ´Jak si nepodělat život´. Její součástí jsou čtyři příběhy ze současnosti, vyprávějící o lidech, kteří se rozhodli bojovat se svým handicapem i za cenu různých šrámů či dokonce ztráty zaměstnání.

A právě to je případ učitelky základní školy Běty. Mezi svými žáčky je sice velmi oblíbená, přesto, že je očividně při těle. Shodou okolností se ocitne v taneční škole pro burlesky, kde si její lektorka všimne, že má tato korpulentní kráska docela slušný talent. Nacvičí s ní senzační taneční číslo, navlékne ji do sexy kostýmů a vyprovokuje ji k prvnímu veřejnému vystoupení, na němž se svlékne před nadšeným publikem. Když se ovšem video dostane k otci jednoho žáka, jenž sám trpí komplexem ze svého těla, ve škole propukne skandál. Běta i její matka, ředitelka, se ocitnou pod velkým tlakem, a tak se kající se hříšnice nakonec rozhodne dát výpověď.

 

Bětinu maminku hraje Sabina Remundová... Mimochodem, je to asi náhoda, ale Eva Hacurová se velmi podobá herečce, která ztvárnila kdysi dávno ´Metráčka´, to byl televizní film z počátku 70. let na podobné téma 

Atrakce na hraně

Režisérka Tereza Kopáčová natočila pro mnohé diváky atraktivní podívanou, která se ovšem ocitla na hraně toho, co je na veřejnoprávní obrazovce přípustné, a co nikoliv. Scény, v nichž se Běta proměňuje ve smyslnou burlesku, postupně odhalující své kypré tvary, sice leckoho potěšily (především pány), avšak ne vždy byly vkusné. K těm zdařilejším patřila něžná etuda s deštníkem, zatímco Bětino poněkud ordinérní vystoupení ve skomírající show známého moderátora již bylo na pováženou. Nemluvě o tom, že obsahovalo skrytou reklamu. 

Jinak to nejde?

Je sice chvályhodné, že se ČT rozhodla inspirovat a podpořit ženy, trpící nějakým komplexem, měla však volit jiný happyend, než jaký se nakonec odehrál v příběhu, nazvaném ´Až budou krávy lítat´. Ostatně, samotná herečka Eva Hacurová (a řada dalších, například XXL modelek) je důkazem toho, že se hvězdou může stát žena bujných tvarů, aniž by hledala spásu v pokleslé zábavě.

 

Pro hrdinku byla osvobozující burleska...

Mimochodem, v rozhovoru pro ČT se Eva nechala slyšet, že její cesta k sebepřijetí nevedla přes burlesku. A prozradila také řadu dalších důležitých informací. Zatímco se rozhodla s pomocí odborníků zhubnout a dařilo se jí to, režisérka Kopáčová se ji snažila přesvědčit, aby kvůli roli přibrala, aniž zřejmě brala v úvahu, jak fatální dopad to může mít na hereččino zdraví. V tomto kontextu je velmi moudrá reakce jedné z divaček na oblíbené diskusní platformě CSFD.cz: „Téhle by stačilo dva tři měsíce jíst saláty a žádný problém by nebyl. Neuvěřitelně klišovitě se tlačilo na pilu, což mě štvalo a nudilo zároveň,“ hodnotí první díl série ´Jak si nepodělat život´.

 

Jak si nepodělat kariéru

Každopádně je však Eva Hacurová novou, sympatickou a dosud neokoukanou tváří, pokud se ovšem neupíše na dlouhé roky jistému nekonečnému seriálu, v němž se nedávno objevila. Prozatím ji znají především diváci pražského Divadla v Dlouhé. V anketě portálu i-divadlo.cz zvítězila v kategorii nejlepší ženský výkon za roli Elektry, kterou v Dlouhé hraje a získala také Cenu divadelní kritiky v kategorii Talent roku. Nezbývá než jí popřát, aby si nepodělala ani život, ani nadějně se rozjíždějící kariéru.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace