Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ve spleti paragrafů

Koronavirus ve spleti paragrafů

Společně s advokátní kanceláří Vodák, Jehne probíráme pandemii z hlediska práva

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Místo Bílých chodců přiletí draci a začne tanec. HBO rozjíždí další Hry o trůny. Jiných pět dostalo stopku. Sobota Pavla Přeučila

02.11.2019
Místo Bílých chodců přiletí draci a začne tanec. HBO rozjíždí další Hry o trůny. Jiných pět dostalo stopku. Sobota Pavla Přeučila

Autor: HBO

Popisek: Hlava Bílých chodců, Noční král, kterého jsme se mohli obávat osm sérií seriálu Hra o trůny

FOTO Vedení HBO má poslední dobou nějak zamotanou hlavu a zdá se, že jejich sliby na několik spin-offů, které budou následovat po skončení seriálu Hra o trůny, berou jeden za druhým za své. Podle původních slibů jich bylo dokonce pět, z nichž každý se měl věnovat určitému úseku dějin Západozemí. Z těch pěti zůstal jen jeden, který měl osvětlit vznik Bílých chodců. Nyní byl zrušen i ten, přestože natáčení už bylo v plném proudu. Fanoušci Hry o trůny ale nemusí truchlit, protože HBO hned ohlásilo docela zajímavou náhradu.

Zrušený seriál měl být jakýmsi prequelem samotné Hry o trůny a byl avizován pod názvem Dlouhá noc (The Long Night) s Naomi Wattsovou v hlavní roli. Děj se měl odehrávat tisíce let před samotnou Hrou o trůny a měl být věnován prapředkům rodů Starků a Lannisterů. Točilo se podle scénáře Jane Goldmanové, která má za sebou například scénář špionážní serie Kingsman.

Hlavní úlohy v jediném realizovaném spin-offu se chopí draci, foto HBO

Byla důvodem jen kvalita?

Natěšení fanoušci už si se zalíbením prohlíželi uniklé fotky z natáčení a s potěšením kvitovali zprávy, že pilotní díl už je natočen. Před pár dny ale přišlo velké zklamání. HBO oznámilo, že se natáčení ruší. Důvody společnost zatím neoznámila, ale spekuluje se, že nejde ani tak o finance, o které nemá HBO nouzi, ale spíše o kvalitu díla, které nesplňovalo náročné požadavky společnosti. Probleskly však také zprávy, že šlo i o neshody v postprodukci a mezi členy štábu.

Stopka pro kvalitní herce

Zrušení seriálu bylo velkým překvapením i pro herce, kteří až do poslední chvíle neměli tušení, že seriálu odzvonilo. Přitom průběžné informace o natáčení byly poměrně podrobné. Už bylo známé, že série má zaznamenat návrat ze zlatého věku hrdinů do nejtemnějšího období historie Západozemí a odhalit jak děsivý původ Bílých chodců, tak vykreslit podrobněji legendu rodu Starků.

Posvátný strom Starků, měli jsme se v dalších seriálech dozvědět i to, odkud se vzal? Foto HBO

Zajímavé bylo i herecké obsazení, kde se vedle Naomi Wattsové objevil i britský herec Josh Whitehousee, který se objevil v seriálu BBC Poldark, Miranda Richardsonová známá z filmu Harry Potter a Relikvie smrti, Jamie Campbell Bower, který se objevil také v Harrym Potterovi a známe jej i z filmové série Stmívání, nebo Georgie Henley, známý z Letopisů Narnie a spousta dalších zvučných jmen. Škoda, na tenhle seriál jsme se těšili asi všichni.

Naomi to nerozhodilo

Jednou z hvězd nového seriálu měla být i Naomi Ackieová, která se svěřila se svými dojmy, když se dozvěděla o stopce natáčení: „Je to odvětví, ve kterém se takové věci stávají a něco se občas nepovede, byla jsem opravdu nadšená tím, že mne obsadili. Byl to skvělý projekt, ale nefungovalo to. Jsem připravena hledat si další příležitosti. Tenhle průmysl vás jednou hodí doleva, jednou doprava, takže musíte být připraveni na všechno.“

Zdá se, že to Naomi bere docela s nadhledem, a není divu. Všichni víme, že už 19. prosince zazáří i na plátnech našich kin ve filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera. Na zrušení série reagovala i Emilia Clarkeová, známá jako představitelka Daenerys. „Nejsem si moc jistá, k čemu vlastně došlo. Je těžké se v tom vyznat, ale jsem si jistá, že pro tvůrce to nebylo tak dokonalé, jak si představovali. Stejně si ale myslím, že to není definitivní konec a k tomuhle námětu se dříve nebo později vrátí.“

George R. R. Martin, ten má celé Hry o trůny na svědomí... a stále je dopisuje, foto Facebook

Na scénáři se podílel i sám autor

Současně s touto zprávou se objevilo vyjádření programového ředitele HBO Caseye Bloyse, že se naplno rozjíždějí práce na natáčení seriálu Rod Draka (House of the Dragon), věnovaný rodu Targaryenů. z něhož později pocházela i Daenerys. Děj seriálu, jehož první série má mít 10 dílů, se odehrává asi 300 let před zrozením Daenerys, tedy za vlády krále Aegona Dobyvatele, který jako první sjednotil všech sedm království Západozemí. Scénáře se tentokrát ujal sám autor knižní předlohy George R. R. Martin, který převedl do seriálové podoby svou, i u nás letos vydanou knihu Oheň a krev, spolu s Ryanem Condalem, který by měl režírovat i pilotní díl. Režie se ujme Miguel Sapochnik. který se proslavil zejména režií řady velkolepých bitevních scén Hry o trůny.

Vydáme se za předky Daenerys

Casey Bloys vydal také k novému seriálu stručné prohlášení: „Universum Hry o trůny je plné příběhů. Těšíme se na to, až prozkoumáme původ rodu Targaryenů a podíváme se hlouběji do historie Západozemí s Miguelem, Ryanem a Georgem." Podle některých zpráv se má dějová linie nového seriálu odehrávat zejména v období občanské války v Targaryenu. Podle toho, co se nám podařilo zjistit, začne příběh událostmi, které vedly k Tanci draků, krvavé občanské válce, která rozdělila zemi. V Tanci draků bychom měli vidět celá hejna draků, stejně jako masivní bitevní scény.

Zažijeme Tanec draků

Pokud Tanec draků neznáte, jedná se o soupeření Rhaenyry Targaryenové, dcery krále Viseryse I Targaryena, se svým nevlastním bratrem Aegonem II. Targaryenem o Železný trůn. Aegeon II. její nárok na trůn zpochybnil, což vyvolalo občanskou válku, známou jako Tanec draků. Rhaenyra byla matkou dvou králů Aegona III a Viseryse II. V Tanci bychom měli nahlédnout i jinam, než jen k rodu Targaryenyů. Děj nás zavede i na panství Starků či Velaryonů. Objevit by se měla i Nettles, dívka, která se učí jezdit na drakovi a řada dalších zajímavých postav. Zatím ale nebyly zveřejněny žádné podrobnosti o obsazení seriálu, kdy a kde bude probíhat natáčení, ani datum jeho premiéry. Můžeme se tedy jen dohadovat, že to bude nejdříve někdy před Vánocemi příštího roku, možná až počátkem roku 2021.

 

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace