Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Fejeton(ky) Jiřího Macků

Fejeton(ky) Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Týden v kultuře

Týden v kultuře

Nejen knížky, i ´živá´ kultura nás zajímá. Aneb Pavel Přeučil každé pondělí

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

S poutníkem za Bílou paní

S poutníkem za Bílou paní

Strašidla pro víkendy i všední den. Kde? No přeci na hradech a zámcích

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Milé dámy, buďte dámy! I když hledání prince na bílém koni sakra bolí

14.10.2019
Milé dámy, buďte dámy! I když hledání prince na bílém koni sakra bolí

Autor: libkasafr.cz

Popisek: Libka Safr

Jak zamávají s ženskou psychikou třicáté, neřku-li už čtyřicáté narozeniny? Se svými pocity se otevřeně svěřuje známá bloggerka Libka Safr a nešetří přitom druhé ani sama sebe. Vydání jejích povídek a fejetonů, nazvané Lásky, vrásky, bublinky, vydalo nakladatelství Motto.

Libka Safr už ví, že hledání prince na bílém koni sakra bolí. I proto si založila blog, aby se ve svých povídkách a fejetonech otevřeně podělila o pocity, které se dostaví, když vám je třicet nebo když máte čtyřicítku na krku. Její historky jsou zábavné, mísí se v nich humor se sarkastickými postřehy, přičemž autorka nešetří nikoho, ani sebe.

Lásky, vrásky, bublinky

Ve svých příbězích se zamýšlí nad vztahy, sexem i ženským světem, ale hlavně odpovídá svým vrstevnicím a vděčným čtenářkám na základní otázky: Proč se tohle všechno děje? A mohou opravdu za všechno muži?

Autor: Libka Safr
Žánr:
humor, čtení pro ženy
Nakladatelství:
Motto

Ukázka z knihy:

„Jestli najdeš v životě cestu bez překážek,
určitě nikam nevede.“
Arthur C. Clarke
Když mi bylo dvacet, našla jsem si muže, ve třiceti už jsem byla matkou, v pětatřiceti rozvedená a ve čtyřiceti hledám muže znovu. Není to sranda a není to lehké. Nebudu vám lhát. Hledat si partnera ve zralém věku s hlavou plnou zkušeností není snadné. No v tuto chvíli si myslím, že spíš nemožné, ale to tu psát nebudu, protože jsem si slíbila, že budu optimistická a pozitivní. Je to proces, který začal už v těch dvaceti. Tenkrát jsem to ještě netušila. Myslela jsem si, že když si jednou někoho najdu, zůstaneme spolu, dokud nás smrt nerozdělí. Jenže bohužel on ne a ne umřít, takže jsem ho musela opustit. A být tím, kdo navždy rozbil rodinu na dva tábory. Ten u táty a ten u mě. Děti jsou takovými malými nomády věčně s batůžkem na zádech, v kterém se snaží mít vše, co je jim drahé. Nikdy totiž neví, kde třeba zítra budou spát.
Vzpomínám si, jak jsem kritizovala mladé páry cestující s dětmi po světě, jen v dodávce nebo karavanu, protože věřily, že je to naučí do života víc než klasické školství. Tvrdila jsem, že moje děti něco takového nezažijou, že by byly chudáci. No a o pár let později už jezdí sem a tam, zcela nedobrovolně a díky mně. No možná díky jejich otci, který nechal celou situaci na mně, aby zůstal hrdinou, který nic takového nechtěl.
Vrátím se teď do mých mladých let, kdy se pohádka o princi na bílém koni zdála ještě reálnou, a i když moje sebevědomí v té době bylo na bodu nula, o šanci najít muže snů jsem neměla pochyby. A chcete vědět, jak jsem vybírala? Kritéria byla jednoduchá. Musel být vysoký, krásný, nejlépe umělec a základ byl, aby vydržel tancovat až do rána. Čekaly jste, dámy, že moje nároky budou více intelektuální nebo praktické? No určitě ne. Na co by mi byly. Já přeci vydělávám dost, zorganizuju i třetí světovou a optimismu mám na rozdávání. Já od muže nic nepotřebuju. Jen lásku a objetí.
Všechno, co vám tady vypisuju, jsem zjišťovala u případných kandidátů prostým lidovým způsobem – opili jsme se a vlezli do postele. Ráno s hlavou plnou endorfinů jsem se rozhodovala, zda zůstane, nebo půjde z kola ven. Někdo by řekl naivita mládí a někdo zase „blbá“. A má pravdu. Moje libido, toužící po rozmnožování, rozhodlo, že si vezmu muže, který nebyl ideálním partnerem, ale ideálním milencem. S ním jsem založila rodinu a zůstala osudových čtrnáct let. Bolestných, ale i láskyplných. Smutných, ale i radostných. A v každém případě velmi přínosných, protože bez této etapy bych nikdy nepochopila, kdo jsem a co chci. Nepoznala bych ten nejdůležitější a nejsilnější cit v životě, co mi nikdo jiný nikdy nedá – sebelásku. Milovat sebe samu víc než toho druhého.
Ta cesta byla náročná a zábavná zároveň. Neumím říct, že bych litovala, a neumím říct, že bych to chtěla znovu, ale mělo to tak být. Tuhle větu použiju v této knize ještě mnohokrát a je důležité, abyste si ji zapamatovaly. Vše je tak, jak má být. Vždycky a všude.
A to nejlepší nakonec. Mám dvě úžasné děti. Tenhle boží dárek mne držel nad vodou celé ty roky. Kvůli nim jsem nikdy nepadla duševně na dno. Nedovolily mi zničit se mou sebelítostí a zoufalstvím, protože ony na mne spoléhaly. A já na ně.
Milé dámy, buďte matkami, snadno tak najdete svou vnitřní sílu změnit svůj život i celý svět. Já to zažila.

Vložil: Adina Janovská

Tagy
kniha,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace