Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vojta Kotek je super inteligentní, pravý génius, pra pravnuk Einsteina. Bohužel také arogantní, samolibý fracek, který...

06.10.2019
Vojta Kotek je super inteligentní, pravý génius, pra pravnuk Einsteina. Bohužel také arogantní, samolibý fracek, který...

Autor: FTV Prima

Popisek: Vojta Kotek jako geniální vyšetřovatel... z donucení

FOTOGALERIE Detektivní seriály televize Prima si v posledních letech získávají stále více diváků a úspěšně konkurují i zahraničním seriálům. Stojí zato si připomenout například Temný kraj, Černé vdovy, nebo Polda. Horkou novinkou bude seriál Einstein, jehož natáčení Prima právě oznámila. Hlavním hrdinou seriálu je značně nepraktický génius, který se stane tak trochu z donucení poradcem detektivů při vyšetřování záhadných vražd. V hlavní roli geniálního profesora, mimochodem prapravnuka proslulého Alberta Einsteina, ztvární Vojta Kotek.

Když jsem tohle oznámení Primy četl, hned mi vytanuly na mysli podobné seriály, těžící z geniality a zároveň jisté potrhlosti různých poradců detektivů, kteří se objevili v chronicky známých zahraničních seriálech. Určitě si také vzpomenete na charismatického Mentalistu, geniálního konzultanta Kalifornského úřadu pro vyšetřování, na Vražedná čísla, kde agentům FBI radí geniální matematik, nebo na seriál Můj přítel Monk, v němž je hlavní postavou psychicky labilní až potrhlý, ale geniální bývalý detektiv a nyní poradce sanfranciské policie při vyšetřování vražd, Adrian Monk. Je vidět, že géniové v policejních službách táhnou a to je také nejspíše důvodem toho, že s podobným námětem nyní přichází i Prima.

Místo vězení ke kriminálce

Geniální profesor Filip (Vojta Kotek) má spoustu charakterových chyb a neduhů, ale co na tom, když má IQ 210 a je nejmladším profesorem, který vyučuje na univerzitě fyziku. Jeho snem je navždy vyřešit energetické problémy lidstva. Jeho vědecké úsilí mu však naruší konflikt se zákonem a hrozí mu vězení. Jedinou jeho záchranou před kriminálem je přijmout návrh policie, aby se stal jejím poradcem při vyšetřování vražd. „Filip je prudce inteligentní, až geniální člověk, který to dává velmi rád na odiv svému okolí, a zároveň to kompenzuje různými charakterovými vadami a neduhy,“ popisuje svého hrdinu Vojtěch Kotek.

Dva protiklady, geniální profesor a drsňačka

Profesor Filip s nabídkou souhlasí a stane po boku svérázné policistky Lenky, která ho považuje jen za přítěž ve vyšetřování. „Moc mě tenhle akční žánr baví. Lenka je v práci hodně drsná, zato v soukromí je pravý opak. Musím říct, že jsem nesmírně nadšená z Vojty, ještě nikdy jsme se na natáčení nepotkali,“ nešetří chválou Anna Polívková, která tak okusí svoji první roli policistky.

Téhle nesourodé dvojici velí šéfinspektor Ivan (Pavel Zedníček), který stojí v čele oddělení vražd. „Je tu hezká partička, a to nejen díky režiséru Vojtovi Moravcovi. Mám radost, že můžu být mezi Vojtou a Aničkou a jako jejich šéf a major je úkolovat,“ prozrazuje Pavel Zedníček. Do vyšetřovacího týmu patří ještě forenzní analytička a nejlepší kamarádka Lenky Soňa (Eva Josefíková), která hodně okouzlí geniálního Filipa. Do děje zasáhne i Filipova maminka Kamila Koenigová v podání Veroniky Freimanové, která mladého Einsteina bude dusit mateřskou láskou a životními radami.

Obsazení určitě zaujme

„Věřím, že se Einstein zařadí k úspěšným minisériím jako je Temný kraj, Linka, Černé vdovy, nebo Polda. Jsme rádi, že divákům televize Prima, můžeme prostřednictvím našich seriálů přinášet jejich oblíbené tváře, jako je Bolek Polívka, Jitka Čvančarová, Ivana Chýlková, David Matásek, Lukáš Vaculík nebo Tereza Kostková. Ani u Einsteina jsme nezůstali pozadu a vedle hlavní dvojice Vojty Kotka a Anny Polívkové, se budou diváci potkávat s Pavlem Zedníčkem, Evou Josefíkovou, Veronikou Freimanovou, nebo Markem Němcem,“ prozrazuje ředitelka výroby televize Prima Lucia Kršáková.

Kotek jako konkurence Mentalisty?

Natáčení je nyní v plném proudu a když si přestavím osobnost Vojty Kotka jako geniálního vyšetřovatele, mám pocit, že svým charismatem klidně může takovému Mentalistovi konkurovat. Kdy se nový seriál Einstein objeví na obrazovkách televize Prima, zatím dramaturgie neprozradila, ale předpokládám, že to bude v průběhu příštího roku.

 

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace