Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak banda puberťáků spolu se zlými Rusáky ovládla hlavy desítek milionů lidí? Sobota Pavla Přeučila

28.09.2019
Jak banda puberťáků spolu se zlými Rusáky ovládla hlavy desítek milionů lidí? Sobota Pavla Přeučila

Foto: Netflix

Popisek: Hlavní postavy seriálu Strager Things

FOTO VIDEO Třetí řada seriálu Netflixu Stranger Things překonala ve sledovanosti všechny rekordy a přesto se nikdo z tvůrců neobjevil v nominacích na ceny Emmy. To nadzvedlo desítky milionů fanoušků seriálu na celém světě a žádají vysvětlení. Na červeném koberci jim před pár dny chyběla zejména obdivovaná dětská hvězda seriálu, Millie Bobby Brownová, která má na sociálních sítích přes 30 milionů fanoušků. Co se stalo?

Vysvětlení je jednoduché. Seriál, který posbíral od své premiéry v roce 2016 na 56 nejrůznějších cen a 165 nominací, nesplnil podmínky pro zařazení mezi letošní nominanty Emmy, stejně jako například úspěšné seriály HBO Big Little Lies nebo Westworld. Aby splnil seriál podmínky pro zařazení mezi nominanty, musel by se vysílat mezi 1. červnem 2018 a 31. květnem 2019 - a to se nestalo. Premiéra třetí řady se o více než měsíc opozdila a na televizních obrazovky jej Netflix uvedl až 4. července. Mimochodem, Netflix (stejně Amozon například) vždy vypustí celou řadu najednou, takže diváci nemusejí netrpělivě čekat na další díl, jako tomu bylo třeba u Her o trůny...

 

Spekuluje se o tom, že Netflix to udělal záměrně, aby se seriál neocitl v konkurenci předem favorizovaného seriálu Hra o trůny, který měl samozřejmě největší šance k posbírání hlavních cen Emmy. Předešlé dvě řady Stranger Things si vysloužily neuvěřitelných 30 nominací na ceny Emmy a odvezly si jich šest. Fanoušci doufají, že příští ročník Emmy, kde by neměl mít seriál větší konkurenci, bude pro tvůrce tím nejúspěšnějším a posbírají rekordní počet ocenění.

 

Seriál hodně sází na nostalgii, která se točí kolem 80. let, kdy svět byl ještě normální, jak píší fanoušci. Millie Bobby Brownová v roli Jedenáctky, dívky s nadpřirozenými schopnostmi, jim jejich sny o minulosti naplňuje, foto Facebook

Seriál zboural Den nezávislosti

To není jediná spekulace, týkající se data uvedení premiéry seriálu. 4. červenec, slavený jako Den nezávislosti, je pro Američany tím největším svátkem v roce, kdy se sejdou pospolu všechny rodiny doma a slaví den přijetí Deklarace nezávislosti Spojených států. Je tedy evidentní, že v tento den se dalo zcela jasně předvídat, že sledovanost seriálu překoná všechny rekordy. To se také naplnilo a seriál sledovalo na 30 milionů diváků, oproti průměrné sledovanosti 18 milionů u předchozích dvou řad Stranger Things. V následujících hodinách milovníci seriálu z celého světa málem zbourali internet, aby mohli shlédnout najednou všech osm epizod nové řady. Od objevení nové, působivé postavy seriálu, jíž je ruský vědec Alexej, až po zbrusu novou dramatickou zápletku, v níž sehrává hlavní roli dívka s nadpřirozenými schopnostmi, zvaná Jedenáctka, představovaná právě obdivovanou Millie Bobby Brownovou.

Budou další řady seriálu?

Pokud jde o budoucnost tohoto seriálového trháku, Netflix stále ještě nepotvrdil čtvrtou či pátou řadu Stranger Things, ale je více než jasné, že producent Shawn Levy jen tak neopustí z rukou zlaté tele, jímž seriál bezpochyby je. Ostatně probleskly už zprávy o uzavírání nových smluv s hlavními protagonisty seriálu a tak se budeme moci těšit na další pokračovaní party dětských hrdinů. Zda a jak budou bojovat proti zlu, představovanému v poslední řadě především ‘hnusnými Rusáky‘, stojícími za, pro lidstvo nebezpečnými pokusy, je zatím ale ve hvězdách.

 

Matt Duffer a Ross Duffer, bratři a tvůrci celého seriálu Stranger Things, foto Facebook

Čtvrtá sezóna je nejspíš na cestě

Tvůrci a režiséři seriálu, bratři Dufferové, v létě prozradili, že pokud by vznikla čtvrtá řada, bude úplně jiná, než ta poslední třetí. „Nechceme psát do šuplíku a snažíme se nyní diskutovat s autory i hlavními protagonisty, abychom se ujistili, že by případná čtvrtá série nabrala správný směr. Otevírá se nám spousta možností a směrů, jimiž by se mohl děj dále ubírat. Na konci druhé sezóny jsme věděli jen to, že se v pokračování musí objevit Rusové, vůbec jsme neměli jasno o tom, co se bude odehrávat pod obchodním centrem a teď jsme ve stejné situaci. Všechno je otevřené a víme jen to, že případná čtvrtá série bude ještě napínavější než ta předešlá a úplně jiná,“ uvedli v jednom z rozhovorů hlavní tvůrci seriálu.

Třetí sezónu okupují zlí Rusáci

Vedle řady dětských hrdinů, kteří se stali rázem miláčky diváků, hrají v seriálu i takové hvězdy jako Winona Ryderová či David Harbour. V obsazení měli tvůrci seriálu šťastnou ruku, protože každý z dětských hrdinů je čímsi odlišný od svých druhů a všichni tvoří dokonalou partu někdy pořádně ztřeštěných dětí, prožívajících své dobrodružství někdy v osmdesátých letech minulého století. Třetí řada seriálu začíná v roce 1984, aby nás zavedla kamsi na dalekou Sibiř, kde se odehrávají pod velením pološílených sovětských generálů pokusy o otevření brány do jiného světa, zvaného Upside Down.

 

Jednu z hlavních rolí si vystřihnul i David Harbour. Hraje sympatického šerifa, který se po celé tři řady seriálu staral o Jedenáctku a který v závěru (pozor, spoiler) zdánlivě zemřel, ale tvůrci nechali problesknout na samotném konci naději, že by přeci jen mohl přežít a je v rukou padoušských Rusů... Foto Facebook

O rok později, v roce 1985, se v městečku Hawkins odehrávají další podivné události a Jedenáctka má plné ruce práce, aby zachraňovala své kamarády. Děti objevují tajný ruský bunkr pod místním obchodním centrem a v jedné z laboratoří objeví vězněného ruského vědce Alexeje, kterému pomohou uprchnout. Ruský gang po nich jde a děti mají jedinou šanci dostat se tajným výtahem do ruské základny a vypnout stroj, otevírající bránu do Upside Down, aby zabránily hrozící katastrofě. Je evidentní, že tvůrci si nechali v závěru osmé epizody otevřené dveře k dalším pokračováním.

Seriál vítězí napětím i humorem

Proč má jinak typicky dětský seriál takový úspěch po celém světě? Především proto, že jde o příběh plný nostalgie 80. let. Seriál ukazuje atmosféru typického amerického maloměsta v oněch letech, což dokreslují jak dobové kulisy, kostýmy a postavy seriálu, tak hudební doprovod, plný šlágrů, vládnoucích právě osmdesátkám. Přičteme-li k tomu dokonale namíchaný mix sci-fi, hororu i humoru a ve třetí řadě i zlé, odporné Rusáky, máme tady tahák, který musel zabrat. Všechny tři odvysílané řady mají dokonalý spád, nechybí v nich zlomové okamžiky a překvapující zápletky. Navíc, ona třetí řada je nesmírně vtipná, takže tu máme po delší době skutečně rodinný seriál a diváci všech věkových kategorií mají o zábavu postaráno.

 

Millie si zahrála také jednu z hlavních rolí ve filmu Godzilla II. Král monster, foto Warner Bros

Kapánek ušatý miláček diváků

Největším miláčkem diváků se stala do té doby neznámá, kapánek ušatá holka, Millie Bobby Brownová (*2004). Původem Angličanka, která se chytla v Hollywoodu a objevila se v pár nevýrazných roličkách, kde měla zprvu problémy s americkou angličtinou, zazářila ve Stranger Things jako skutečná hvězda. Ve svých 13 letech získala nominaci na hlavní cenu Emmy a dnes je nejmladší dívčí hvězdou, která se dostala do seznamu nejvlivnějších žen světa, Time 100. Když jí bylo osm let, přestěhovala se její rodina do Orlanda na Floridě, kde Millie navštěvovala herecké kurzy. O jejím talentu se dozvěděla jedna hollywoodská agentura a doporučila rodičům, aby se přestěhovali do Los Angeles.

To se také stalo a brzy dostala Millie svoji první hereckou příležitost ve fantasy seriálu Once Upon a Time in Wonderland (2013), jakémsi remake Alenky v říši divů. Poté se objevila v tak populárních seriálech, jakými jsou Námořní vyšetřovací služba NCIS či sitcom ABC Taková moderní rodinka. Ten pravý okamžik slávy přišel však až v roce 2016, kdy byla obsazena do role Jedenáctky v seriálu Stranger Things. Hned o ní projevily zájem i přední módní a kosmetické značky a nastoupila i dráhu modelky. Naposledy jsme ji mohli vidět ve filmu Godzilla II Král monster (2019).

 

Rodiče pro ni obětovali všechno

Millie Bobby Brownová je jak dětskou hvězdou, tak i holčinou, která má velké charitativní ambice. Věnuje se dobročinné činnosti a to zejména pomoci dětem v těch nejchudších zemích. Dnes je také nejmladší velvyslankyní dobré vůle UNICEF. Vystupuje za miliony chudých dětí a bojuje za jejich práva. Millie má dva starší sourozence Charlieho a Paige a mladší sestru Avu. Málo se ví, jak obětavě šli její rodiče za Milliinou kariérou. Původně žila rodina ve Španělsku, odkud se přestěhovali do Anglie a odtud do USA.

Prodali všechen svůj majetek, aby si mohli najmout byt v Los Angeles a platit Millie drahé herecké kurzy. Rodina prošla skutečně těžkým obdobím, kdy se ocitla téměř bez prostředků a hrozilo, že se bude muset Millie herecké kariéry vzdát. Pak ale přišla jako spása z nebe nabídka na hlavní roli v seriálu Stranger Things a bylo vyhráno. Její instagramový profil @milliebobbybrown, dnes sledují desítky milionů fanoušků z celého světa.

Aférka s Botoxem

Nedávno rozbouřila vody kolem Millie Bobby Brownové aférka s kosmetickým gigantem Botox, jehož reklamní kampaň byla založena na její tváři. Botox vynaložil na kampaň, která běžela v prestižních časopisech jako Elle, Cosmopolitan, Vogue a dalších 1,3 miliony dolarů a nechal vyrobit desítky billboardů s její tváří. V kampani upozorňoval na potenciální možnosti svých kosmetických přípravků, kterými by se dala vylepšit Milliina tvář, aby byla skutečně dokonalá. Proti kampani se ozvaly především nejrůznější ženské spolky, argumentující tím, že navádí mladé dívky k nedravé manipulaci se svou přirozenou krásou a přivádí je k nejistotě ohledně svého vzhledu. Firma nakonec svoji reklamu stáhla a omluvila se za své jednání. „Botox upřímně vyjadřuje své politování nad naší nevhodnou kampaní s Millie. Samozřejmě věříme, že slečna Brownová je krásná přesně taková, jaká je, a bude tak krásná i v budoucnosti.“ Nicméně Botox se jen tak nedal a zahájil novou kampaň, která zahrnuje reklamu v dopravních prostředcích, v časopisech, v internetových bannerových reklamách a na billboardech se sloganem „Millie, budeme tady, až nás budete potřebovat.“ Dobrý, ne?

 

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace