Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Začíná natáčení nejdražšího seriálu všech dob. Pán prstenů se vrací na Nový Zéland, Amazon do něj nalije přes miliardu a...

22.09.2019
Začíná natáčení nejdražšího seriálu všech dob. Pán prstenů se vrací na Nový Zéland, Amazon do něj nalije přes miliardu a...

Foto: Facebook

Popisek: Kaitoke Regional Park se svou atmosférou šikne – Peter Jackson tam umístil Roklinku, nyní to bude elfské království Rivendell…

FOTOGALERIE To, o čem si už cvrlikali vrabci na střechách, se nyní potvrdilo. Společnost Amazon spustila na Novém Zélandu natáčení seriálu na motivy J. R. R. Tolkiena, jehož děj by měl předcházet úspěšné trilogii Pán prstenů, jde tedy o prequel. Centrem natáčení by se měl stát region Auckland, pro který to bude znamenat obrovskou finanční injekci. Nepotvrdily se dřívější zprávy, že se bude točit v Queenstownu, tedy v původních lokacích Pána prstenů. První díly seriálu by se prý mohly objevit na televizních obrazovkách už v příštím roce.

Natáčení na Novém Zélandu předcházely poměrně dlouhé tahanice s novozélandskou vládou ohledně finančních úlev. Původně se mělo natáčet ve Skotsku, ale vzhledem k hrozbě Brexitu od toho štáb ustoupil. Zélandu dokonce pohrozil, že pokud nebude ze strany Nového Zélandu dostatečná podpora, přesune natáčení do východní Evropy a podle některých zpráv se vedle několika severských zemí uvažovalo i o Česku. Nicméně Nový Zéland nakonec slíbil pobídku až 25 %, změnil kvůli tomu i příslušný zákon, a tak natáčení může začít. 

Děj se vrací do Druhého věku

Děj nového seriálu se bude odehrávat v tzv. Druhém věku, tedy ještě před samotnými příběhy, o kterých vypráví filmy série LOTR (Lord Of The Rings, čili Pán prstenů). Je to doba, kdy Hobiti dostali svolení od krále Argeleba II a zakládali svůj Hobitín. V seriálu by se měla objevit i další místa z LOTRa, jako elfské království Rivendell, natáčené v regionálním parku Kaitoke (snímky z tohoto národního parku, kde se již natáčelo – Peter Jackson tam umístil Elrondovu Roklinku, najdete v galerii), či Gondor, jehož lokace se nacházela v novozélandském regionu Mackenzie. Samotný druhý věk by měl být více než 3000 let dlouhé období, končící pádem Saurona, což jsme mohli vidět v Pánu prstenů. 

Proč zase Nový Zéland?

„Když jsme hledali místo, kde bychom mohli oživit přirozenou krásu Druhého věku Středozemě, věděli jsme, že musíme hledat majestátní krajinu s nedotčeným pobřežím, lesy a horami, ale zároveň tam, kde budou dostupné prvotřídní ateliéry, vysoce kvalifikovaní filmaři, řemeslnici a desítky dalších potřebných profesí. Jsme rádi, že můžeme potvrdit Nový Zéland jako náš další domov, kde bude vznikat série příběhů, založených na příbězích J. R. R. Tolkiena,“ uvedli výkonní producenti JD Payne a Patrick McKay. Očekává se, že projekt přinese masivní podporu hospodářství Aucklandu a bezprecedentní příležitosti k růstu pracovních míst a kariér v regionu. Ostatně filmová studia, ateliéry a odborné zázemí na Novém Zélandu si již získaly světové jméno a v současnosti tam natáčí i režisér James Cameron pokračování svého megaúspěšného filmu Avatar. 

V Aucklandu si přijdou na slušné peníze

„Pro Auckland je to opravdu vzrušující příležitost. Je to skvělé místo pro natáčení filmů a televizních seriálů a nová série Amazonu je další šancí, jak předvést naše dovednosti a využít naše kapacity, které máme k dispozici pro filmový průmysl,“ řekl starosta Aucklandu Phil Goff. Natáčení uvítal s nadšením i novozélandský ministr pro hospodářský rozvoj Phil Twyford. „Je to fantastická zpráva pro naši ekonomiku. Nový Zéland prokázal, jak daleko se naše země dostala v globální konkurenci televizního průmyslu.“ Nový Zéland si slibuje vznik stovek nových pracovních příležitostí, oživení turistiky, ale i služeb, například dopravních, stravovacích i ubytovacích. 

Tajně se začalo už vloni

Vyšlo najevo i to, že v regionu Auckland začaly předprodukční práce dokonce už před rokem a místní studia Kumeu Film Studios a Auckland Film Studios už naplno pracují na předvýrobě, připravují se ateliéry a probíhá výroba potřebných kulis. Na přípravě se podílí řada místních, například dřevozpracujících podniků, výrobců potřebných kostýmů atd. Všichni však byli až do předvčerejšího dne, kdy Amazon natáčení oficiálně potvrdil, vázáni smlouvou o mlčenlivosti. Na natáčení se pochopitelně těší i Novozélanďané. Stovky z nich mají totiž naději, že si v novém seriálu Amazonu také zahrají. Zajímá-li vás, kde se přesně dosud natáčelo a co, podívejte se ZDE. 

Vrátí se Peter Jackson?

Potvrzení projektu má na svědomí šéfka Amazon Studios Jennifer Salkeová. Na tu se ihned po oznámení sesypali novináři s dalšími dotazy na upřesnění podrobností, zejména co se týká obsazení hlavních rolí a režie seriálu. Probleskly totiž zprávy, že by se na něm mohl podílet i Peter Jackson, který stál za původní sérií LOTRa. „Rozhovory s Peterem Jacksonem probíhají, právě jsme uprostřed nich, a zatím není jasné, v jaké míře se zapojí,“ sdělila tisku stručně Salkeová. Objevily se i zprávy, že členy týmu budou někteří tvůrci, kteří stáli za úspěšnými seriály Hra o trůny a Stranger Things. 

Teroristů se Amazon nebojí

Šéfové Amazonu také prozradili, že stranou jejich pozornosti nezůstala ani bezpečnost všech členů štábu a účinkujících, a to v souvislosti s březnovým teroristickým útokem v Christ Church. V prohlášení uvedli: „Při přípravě mezinárodních televizních produkcí máme k dispozici všechny bezpečnostní zprávy a zkoumáme rizika i hrozby, které by mohly nastat. Od vlády Nového Zélandu máme ujištění, že celá země je pro práci filmových štábů bezpečná a na jejich bezpečí bude brán zvláštní zřetel.“ Co se týká obsazení hlavních rolí, je Amazon více než skoupý. Zatím je potvrzeno jediné jméno a to mladé herečky Markelly Kavenaghové, která si zatím zahrála jen v pár televizních seriálech. Mluví se i o Willu Poulterovi, kterého jsme zatím mohli vidět v sérii filmů Labyrint, v Letopisech Narnie, nebo ve filmu Millerovi na tripu.

 

Vložil: Pavel Přeučil