Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Z jejich muziky zešílí i hladová šelma, což není nadsázka, to se opravdu stalo. Metallica se řítí do Prahy už po šesté. Zahrají zas Jožina?

14.08.2019
Z jejich muziky zešílí i hladová šelma, což není nadsázka, to se opravdu stalo. Metallica se řítí do Prahy už po šesté. Zahrají zas Jožina?

Autor: Stránky kapely

Popisek: Metallica je letos na turné, zde v Paříži

VIDEO Baví mne, jak zkreslené pohledy na starší generaci jsou v dnešní době prezentovány jak v médiích, tak například na sociálních sítích. Lidé seniorského věku jsou představování hlavně jako nevzdělaní jedinci, kteří se dokážou bavit ještě tak při dechovce a v hospodě u piva. To je od reality vzdáleno stejně, jako tvrzení, že Země je plochá.

Co se týká muziky, já a moje generace jsme rozhodně nevyrůstali na dechovce, ale ujížděli jsme na takových skupinách jako Beatles, Beach Boys, Mamas & Papas, Rolling Stones nebo Pink Floyd. Pak přišlo období hardrocku, kdy u naší generace bodovali Scorpions nebo Guns N' Roses a já osobně dospěl až k metalu, přičemž mi nejvíc seděly takové skupiny jako Metallica a později třeba Rammstein. A kupodivu, jejich pařbu si pouštím i v autě, aby cesta rychleji ubíhala. Právě Metallica se nyní řítí do Prahy, a to už po šesté, zahrají v neděli v Praze.

 

Letošní turné zabrousilo i do Moskvy

Muzika agresivní i zasněná

Metallica možná tak už patří ke stálicím českého hudebního nebe a jejich koncert na letišti v Letňanech už je dnes beznadějně vyprodán. Málokdo z fanoušků si uvědomuje, že také tihle čtyři pánové jsou už také pomalu v důchodovém věku, což jim nijak nebrání vyprodat a rozparádit plné arény nebo stadiony fanoušků, často o dvě generace mladších. Jejich hvězdná pouť začala už v roce 1981 v Los Angeles a na špici se drží dodnes, a to i díky svému poslednímu albu Hardwired... to Self-Destruct.

S novým albem

Osobně mám nejradši jejich album s prostým názvem Metallica, vydané v roce 1991, na kterém se střídá jak tvrdý, agresivní metal, tak snové kytarové akordy, které jako by patřily do naprosto jiného hudebního žánru. Písně, jako Whiskey in the Jar, Nothing Else Matters nebo Enter Sandman jsou možná tím nejlepším, co od nich zaznívá.

 

 

 

 

Metalová bouře zahnala i pumu

O tom, že hudba Metallicy dokáže být pěkně tvrdá, svědčí i pro nás dost veselá příhoda, která zaplnila stránky amerického tisku před pár dny. Jistou kanadskou turistku a jejího psa pronásledovala v horách nedaleko Vancouveru hladová puma. Když se šelma přiblížila už na dost nebezpečnou vzdálenost, nenapadlo onu ženu nic lepšího, než jí na plné pecky pustit ze svého telefonu skladbu Metallicy Don't Tread On Me. Vyděšená puma vzala okamžitě do zaječích a byl od ní pokoj. Příběh má i hezkou pointu. Po pár dnech ženě zavolal k jejímu překvapení frontman kapely James Hetfield, který jí poblahopřál k vítězství nad šelmou a přiložil i svoje selfíčko.

 

 

Razí heslo „Jídlo pro všechny“

Šestý pražský koncert Metallicy se koná už v neděli, 18. srpna na letišti v Letňanech a návštěvníci se mohou těšit, jak je už u skupiny tradicí, i na dárek v podobě aktuálního alba a navíc si budou moci zdarma stáhnout z webu živou nahrávku z pražského koncertu. Skupina také razí heslo „Jídlo pro všechny“ a v rámci svých turné podporují různé charitativní projekty. Na svých cestách na ně dávají část výtěžku ze svých koncertů a podporují například potravinové banky pro chudé. Loni si v Čechách vybrali projekt Obědy pro děti a věnovali mu šek na téměř půl milionu korun. Stejnou akci plánují i u příležitosti letošního koncertu.

 

Když přijela Metallica do Česka minule, dali i mezinárodní hit ´Jožin z bažin´, k velkému nadšení publika 

Doprava bude omezena

V době konání koncertu musí návštěvníci, ale i obyvatelé Prahy počítat s určitými omezeními, jak z hlediska bezpečnosti, což bude zajišťovat policie ČR, tak z hlediska dopravy. Protože se v Letňanech sejde na 50 000 fanoušků Metallicy, bude už od 6:00 hodin ráno uzavřena řada komunikací v okolí letňanského letiště a vjezd bude povolen pouze vozidlům MHD, IZS a držitelům vjezdových rezidenčních karet v Praze 18 a 19. Omezení potrvá až do 24:00 hodin a rozhodně tedy do Letňan nejezděte autem. Návštěvníci by měli použít především metro C. Dopravní podnik posílí provoz metra na lince do Letňan a zároveň prodlouží dobu jejího provozu až do jedné hodiny po půlnoci.

 

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace