Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ve spleti paragrafů

Koronavirus ve spleti paragrafů

Společně s advokátní kanceláří Vodák, Jehne probíráme pandemii z hlediska práva

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tahle pracující máma je jediná svého druhu. Málokdo je totiž drsnější než ona

12.06.2019
Tahle pracující máma je jediná svého druhu. Málokdo je totiž drsnější než ona

Autor: Twitter

Popisek: Asia Mackay

Alexis je opravdu výjimečná máma, je totiž elitní agentka tajné služby Jejího Veličenstva. Zvládne ale vždycky všechno, a ještě dokáže být doma vždycky včas. Vtipné letní počtení nejen pro chvíle odpočinku vydalo nakladatelství Motto.

Každá pracující máma to zná. Ten pocit viny a úzkosti, když jde první den po mateřské do práce. Ale tahle pracující máma je jediná svého druhu. Alexis Tylerová, elitní agentka tajné služby Jejího Veličenstva. První úkol po návratu je rovnou operace mezinárodního významu, a ne všichni staří známí z branže jsou připraveni na akceschopnou matku. Ale běda tomu, kdo by Alexis řekl „to nedáš“. Ona to dá, a ještě bude doma zatraceně včas na koupání.

Máma zabiják

Asia Mackay vyrostla v Londýně a vystudovala antropologii na universitě v Durhamu. Kariéru odstartovala v televizi v Šanghaji, po návratu do Londýna začala pracovat jako dokumentaristka. Žije stále v britské metropoli s manželem, čtyřmi dětmi a dvěma psy.

Autor: Asia Mackay
Žánr:
humor, světová beletrie
Nakladatelství:
Motto

Ukázka z knihy:

Z pruhované tašky ke kočárku značky Cath Kidston vytáhnu revolver. K bubínku se přilepil okousaný rýžový chlebíček. Skvělé. Dokonale čistá zbraň pro mě bývala nejen otázkou cti, ale i známkou profesionality. A teď je moje nádherná, na míru vyrobená osmatřicítka s krátkou hlavní vystavená ohavným lepkavým drobkům. Když se podívám zblízka, zjistím, že piksla se sunarem netěsní a v rýhách na uchu se zachytil bílý prášek. Tohle čistit bude vážně pruda. Ale pokud si toho někdo všimne, určitě si pomyslí, že jde o kokain.
Zírám na sebe do zrcadla a zhluboka se nadechnu. Věděla jsem, že návrat bude drsný. Tenhle život jsem si vybrala, když jsem se rozhodla vrátit do práce. Naplánovat akci, vystopovat cíl, stisknout spoušť, a ještě to stihnout domů na koupání.
Když se z člověka jednou stane elita všech elit, uvěří, že zvládne cokoli. A tak jsem tady. Na záchodě ve Starbucks obdivuju svoje zranění, v práci proti mně zahájili disciplinární řízení a dnes je už nad slunce jasnější, že si někdo přeje mou smrt.
„Je mi to líto, broučku, dělám, co umím.“ Dívám se dolů na dokonalé mimino s baculatými tvářičkami, které leží na tvrdém plastovém přebalovacím pultu. Pořád nemůžu uvěřit, že je moje. Je v bezpečí, dopolední drama si díkybohu vůbec neuvědomuje a na ničem jiném nezáleží. Pokud přežiju tenhle týden, mám šanci. Víc moje jméno v bahně a moje tělo zakopat do hlíny.
„Tak se pěkně umyjeme.“ Sáhnu do tašky a vyndám vlhčené ubrousky a čistou plenu.
Přebaluju ji a přitom se snažím pochopit, co se to vlastně děje. Ti chlapi dneska, to byly nuly. Cínoví vojáčci slepě vykonávající příkazy neznámého generála, který dělá svou špinavou práci a zůstává přitom schovaný ve stínu. Abych ho porazila, musím ho nejprve odhalit.
Dívám se na svou maličkatou dcerušku a hladím ji po tváři. Jsem vděčná, že jsem vyvázla živá, a přesto si nemůžu pomoct – vážně se mě dotklo, že na mě poslali tak slabý kalibr. Podceňovaná až do hořkého konce.
Na čistou plenku natáhnu punčošky a zapnu manšestrové šatičky. Malá mě pozoruje a hryže si pěstičku. Upírá na mě velké modré oči, když znovu kontroluju zbraň, nabíjím ji a ukládám zpátky na místo. Musím jednat rychle. Přežití už není jen pouhá sobecká touha dál si užívat. Teď je na mně závislý další lidský tvor, jehož život by se jednou provždy změnil, kdybych z něho zmizela.
Zvednu si tričko a začnu zkoumat velkou fialovou modřinu, která se mi tvoří v oblasti bránice. Pokud si mí nepřátelé mysleli, že mě mateřství oslabilo, tak se šeredně spletli. Dívám se na malou, jak mě chytá za malíček. Neexistuje nic, co bych pro ni neudělala. Slezla bych velehory. Utkala se s tygry. Vystopovala a zabila každého sráče, který by se nás pokusil od sebe odtrhnout. Já jim ještě ukážu. Juknu na hodinky. Do háje. Ale ještě předtím to musím stihnout do mateřského centra na hudebku…

Vložil: Adina Janovská

Tagy
kniha,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace