Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bude z vás táta? I na této strastiplné pouti se najde pár dobrých důvodů, proč se útrapám rodičovství od srdce zasmát

05.06.2019
Bude z vás táta? I na této strastiplné pouti se najde pár dobrých důvodů, proč se útrapám rodičovství od srdce zasmát

Autor: ie.linkedin.com

Popisek: Pat Fitzpatrick

Populární irský sloupkař Pat Fitzpatrick přichází ve své knize s pár dobrými tipy, jak přežít v roli novopečeného otce. Jeho postřehy ze života, nazvané Žádný sex a žádný spánek aneb Tak z vás bude táta?, vydalo nakladatelství XYZ.

Pat Fitzpatrick se rozhodl dát všem novopečeným tatínkům pár dobrých důvodů, proč se na té útrpné cestě rodičovstvím pořádně zasmát. Kniha vychází z jeho populárního irského sloupku „Tátův pohled“ (Dad’s View) a popisuje úplně všechno – od shánění kočárku přes záludností porodního oddělení, vybírání jmen, první dny doma s dítětem a snahu vycházet s příbuznými z manželčiny strany až po pozdější trable, jako jsou výběr správné školy, formy trestů, chození na nočník a spousta dalšího.

Žádný sex a žádný spánek

Zábavná příručka Žádný sex a žádný spánek je ideálním dárkem pro novopečené tatínky, kteří o tom, co je čeká, ještě vůbec nic nevědí, ale omotá si kolem prstu zkušené tatínky, ba dokonce i maminky malých raubířů, které chtějí vědět, jaké myšlenky se jejich muži doopravdy honí hlavou. Těch ovšem kromě „teď bych zvládl spát klidně měsíc bez přestávky“ není mnoho.

Autor: Pat Fitzpatrick
Žánr:
humor, satira, rodičovství
Nakladatelství:
XYZ

Ukázka z knihy:

CO KOUPIT
Pořádná pračka
Když k vám na palubu přibude dítě číslo dva, jedna věc je jistá. Váš dům bude tvořit jen pár pokojů připojených ke středně velké prádelně. A nejen to. Z výzkumu vyplývá, že 73 procent rodičů se rozejde, protože v domě není jediné čisté bodýčko pro malého Jacka. (Tohle jsem si vymyslel. Ale stejně je to pravda.) Takže se plácněte přes kapsu a kupte pořádnou a dostatečně velkou pračku. A když už jste u toho, trvejte na sušičce v průmyslovém standardu. Nejde jen o čisté oblečení. Jde také o domácí pohodu. A tu přecenit nemůžete.
Teploměr
Vidíte a už jsme u vaší první chyby. Chlápek, který si myslí, že si vystačí s jediným teploměrem, míří rychlými kroky k neúspěchu.
Potřebujete alespoň tři teploměry. První stojí dvě stě padesát korun. To se zdá v pořádku. A pak vaše sestřenka přijde s tím, že má pocit, že na Facebooku zahlédla něco o tom, že tento model špatně změřil teplotu nějakému dítěti v Holandsku, které potom tři dny trpělo nachlazením. Jste ustaraný tak, že z toho týden nespíte. A tak koupíte další, zhruba za tisícovku, který vám doporučil váš praktický lékař. To vypadá dobře, dokud vám vaše teta neřekne, že lidé, kteří studují medicínu, jsou ožralové a blázni. A tak zatížíte svůj dům další hypotékou a koupíte teploměr navržený dvěma vědci, které dotyčná firma přetáhla z projektu urychlovače částic CERN ve Švýcarsku. Nikdy nenaměří dvakrát po sobě stejnou teplotu. A nakonec se vrátíte k používání teploměru za dvě stě pade. Tak teď už to víte.
Tabule na poznámky
Bez malé bílé tabule na kuchyňskě zdi dnes nejste nic. Není to proto, abyste si zorganizoval svůj bláznivý život. Vzhledem ke google kalendáři na všech vašich přístrojích to není třeba. (Už brzy ho budete mít i na své drahé pračce.)
Skutečným účelem tabule je ukázat návštěvníkům, že jste ti nejlepší rodiče na světě. Koho zajímá, že Ruby ve skutečnosti nechodí třikrát týdně na balet? Nebo že Conor doopravdy nemá permanentku na stadion v Old Traffordu? Podstatné je, že do vašeho domu chodí další rodiče a ti mají pocit, že si vedou špatně. Dobře vy!
Písek
Slavná slova Jeana Paula Sartra zní, že peklo jsou ti druzí. Řekl je proto, že nikdy nenavštívil Portmarnock. (Irská obec na pobřeží moře proslulá plážemi a slavným golfovým klubem.) Jinak by totiž řekl, že peklo jsou ti druzí na irské pláži. Je to celé úplně jako na Costa del Kultivovanost, dokud ten chlápek vedle vás do písku nezahrabe plínky po svém dítěti. Vyfotíte to a pošlete Joeovi Duffymu (Joe Duffy je irský mistr bojových umění.), ale náladu vám to nezvedne.
Trik spočívá v tom se pokud možno vyhnout pláži a místo toho si jednu vybudovat přímo za domem. Pro děti do pěti let stačí dětský bazének a pískoviště. A můžete popíjet levné růžové víno bez obav z cesty domů. Je na tom spoustu pozitiv.
Druhý zahradní přístřešek
Vážně chcete říct, že máte v úmyslu to celé podstoupit jen s jedním přístřeškem? Začátečnická chyba. Důvod je prostý. Pokud vaše dítě nebude ve svých čtyřech letech vlastnit sedm koloběžek, jste oficiálně ten nejhorší rodič všech dob. (Tak to zařídil koloběžkový průmysl. Nic, co uděláte, tomu nezabrání.)
A co je ještě horší, kdykoliv zajdete do Aldi, vaše paměť se vymaže. Právě proto také vlastníte tři sady zahradního nábytku a dva zahradní stany, které jste nikdy nerozložili. Pořiďte si druhý přístřešek. Když už nic jiného, zdvojnásobí se tím počet míst, kam se můžete uchýlit, abyste unikl šílenství. Skvělé.
Střešní box
Se střešním boxem na autě je jediná potíž. Nemůžete mít dva. (Jsme živočišný druh, který dostal člověka na Měsíc. Někdo by se na to měl podívat.) Někteří lidé říkají, že střešní boxy působí v autě nepříjemný hvízdavý zvuk. Já tvrdím, že se tím neutralizuje zvuk dětí. (Ne děti, ještě tam nejsme.) Slušný střešní box stojí kolem sedmi a půl tisíce. Slušný vztahový terapeut stojí desetkrát tolik. Mějte to na paměti. Protože 56 procent vztahů končí krátce poté, co muž řekne své partnerce, že v autě už není místo na třetí kufr s bodýčky na víkendový výlet do města Galway. (Tohle jsem si taky vymyslel. Ale stejně je to pravda.)
Takže si kupte střešní box a užívejte si, jak hvízdá.
Pomoc pro vaše záda
Tohle si zapamatujte pro případ, že se necháte zatáhnout do sběru odpadků během kampaní za čistá města. Nevracejte svůj sběrač odpadků. Však víte, takovou tu dlouhou tyčku s chňapákem na konci na sbírání bordelu ze země. Může to být rozhodující pro kvalitu vašeho života v následujících deseti letech. Choďte se sběračem po domě a uklízejte po dětech. Zkuste to bez něj a skončíte tak, že budete dětem svého chiropraktika umetat cestičky na vysoké škole.
S dětmi se to má tak. Vždycky mají něco v rukách, a když je přemluvíte, aby šly uklidit nepořádek, který udělaly předtím, upustí to na zem. Nemá to konec…

Vložil: Adina Janovská

Tagy
kniha,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace