Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Teutonští metalisté Accept se symfonickým terorem, mimochodem z Česka. A v Česku. (P)alba Thomase Landerse

04.05.2019
Teutonští metalisté Accept se symfonickým terorem, mimochodem z Česka. A v Česku. (P)alba Thomase Landerse

Foto: Oficiální stránky kapely / Facebook

Popisek: Accept na pódiu (listopad 2018)

VIDEO Němečtí a u nás odjakživa veleoblíbení titáni Accept, kteří se do Čech pravidelně vracejí již od roku 1993, vydali v roce 2017 velkolepé dílo s názvem Symphonic Terror – Live at Wacken 2017. Záznam, který zachycuje show unikátního spojení metalového komanda a českých symfoniků na proslulém festivalu, vychází o rok později jako živé CD/DVD a dává posléze vzniknout zajímavému nápadu, jak celý velkolepý podnik představit zbytku světa v rámci regulérního turné. To se stalo skutečností a tour odstartovalo před měsícem ve Wuppertalu. Přes nás se symfonicko-metalová smršť přežene 15. května v Kongresovém centru v Praze.

Kořeny kvintetu sahají až do roku 1968, kdy v německém Solingenu okolo sebe tehdy šestnáctiletý pěvec Udo Dirkschneider zformoval seskupení pod názvem Band X. To prošlo několika personálními změnami a když se mu podařilo v roce 1976 alespoň na čas ustálit v čerstvé sestavě, přejmenovalo se na úderné Accept. Ti poté sehráli mimořádnou roli, když se začal rozvíjet speed a thrash metal, a dodnes jsou citováni nespočtem hudebníků a formací nejen na poli domácí metalové scény (Helloween, Grave Digger, Rage, Blind Guardian...), ale i třeba na tom americkém (Metallica, Pantera, Testament, Anthrax...) jako zcela zásadní drtička stavící svůj jedinečný styl na originálním vokálním projevu Herr Dirkschneidera a jeho „cirkulárky“ a nekompromisním duálním kytarovém ataku, jemuž do dnešních dnů velí maestro riffů, velký milovník vážné hudby a rovněž úspěšný fotograf Wolf Hoffmann. Období pravověrným metalem nacpaných a hergestellt in Deutschland studiovek Breaker (1981), Restless And Wild (1982), Balls To The Wall (1983), Metal Heart (1985) a Russian Roulette (1986) patří pro vývoj tvrdé hudební odnože bez debat ke zcela zásadním a v éře kapely rovněž i k nejúspěšnějším.Restart a aktuální line-up

Po dalších rošádách v sestavě a dokonce i několika rozpadech, kdy byla otázka kapelní budoucnosti v pomyslných rukou božích, se jí díky opravdu velké náhodě podařilo v roce 2009 spojit síly s výtečným newjerseyským pěvcem Markem Tornillem (rovněž T. T. Quick). Ten jako když do skomírající smečky vlil tolik potřebnou čerstvou krev a znovu doslova nakopnul kariéru téměř zničené kapely k velkolepému restartu. Současnou sestavu, která se představí i u nás, tedy tvoří: Mark Tornillo – zpěv, Wolf Hoffmann – kytary, Uwe Lulis (Rebellion, ex-Grave Digger) – kytary, zcela čerstvá posila Martin Motnik – baskytara (Code Of Perfection, nahradil zakladatele Petera Baltese, který odešel po dvaačtyřiceti letech věrných služeb) a bubenická mlátička Christopher Williams (War Within) ze Severní Karolíny. Ta je doplněna o exoticky vzhlížející divu a virtuózní houslistku Avu-Rebekah Rahman, která společně se symfonickým orchestrem tvoří nedílnou součást aktuálního a neotřelého konceptu, který svou silou nezadržitelně míří i na naši rodnou hroudu.


Symfonický teror

A bude to opravdu mimořádné! Kombinace toho nejlepšího z dlouholeté dílny sympatických Němců, navíc za doprovodu The Orchestra Of Death, tvoří ohromující nejen hudební, ale i vizuální zážitek. Pro zajímavost dodávám, že současný setlist čítá i skladby od klasiků, jakými jsou Beethoven, Čajkovskij, Vivaldi, Mozart, Bizet a třeba i náš Bedřich Smetana (a jeho Vltava), kterým se dostalo náležitých tvrdě-kovových aranží. Pražské představení je exkluzivní pro Čechy, tak rozhodně buďte u toho! Vstupenky se blíží vyprodání a jsou tradičně k dostání v obvyklých předprodejích či přes web pořadatele.

 

Vložil: Thomas Landers