Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Powermetalová vypalovačka s tvrdým vzkazem: Bojujte, abyste byli navěky svobodní. (P)alba Thomase Landerse

24.03.2019
Powermetalová vypalovačka s tvrdým vzkazem: Bojujte, abyste byli navěky svobodní. (P)alba Thomase Landerse

Autor: Promo foto AFM Record

Popisek: Kapela Iron Savior

VIDEO Kill Or Get Killed je desátým studiovým počinem hamburských powermetalových titánů Iron Savior, jehož vydání předcházela ochutnávka ve formě čtyř opravdu podařených novinkových kompozic – Roaring Thunder, Eternal Quest, Until We Meet Again a titulní flák, ke kterému byl natočen videoklip. Album vychází na labelu AFM Records, obsahuje deset nekompromisních metalových jízd pro regulérní CD edici a jedenáctou bonusovou Sin City (původně z dílny australských AC/DC z alba Powerage, 1978) pro digipakovou CD edici.

Aktuální opus lze rovněž pořídit v limitovaném nákladu i ve formě barevných vinylů, digitálního downloadu či speciálního boxu, který navíc obsahuje druhý bonusový disk a tričko. Produkce se opět ve svém vlastním Powerhouse Studiu ujal zakladatel a jediný původní člen projektu – věhlasný producent, nahrávací inženýr, skladatel, textař, zpěvák a multi-instrumentalista Piet Sielck. KOGK je rovněž studiovým debutem bubeníka Patricka Klose, který se ke kapele přidal v roce 2017 a nahradil dosavadního dlouholetého bicmana formace Thomase Nacka, který v Iron Savior otloukal škopky v období 1999 - 2017.

Zabij, nebo buď zabit

Kill Or Get Killed nakopává album v bombastickém stylu, tohle je power metal ve své nejryzejší formě. Čisté kytarové harmonie, syrový, přesto melodický vokál Pieta Sielcka s naléhavostí, která velí vaší pozornosti a vášeň, která uchopí celé vaše bytí. Do toho nekompromisní rytmika basáka Jana S. Eckerta a tlučouna Patricka Klose, zajímavá a honosně přednesená mluvená část, po které se kytary pánů Sielcka a Küstnera pustí do toho pravého metalového duellingu. Jsem za ta léta zvyklý, že Piet and co. vždy doručí opravdu silný titulní kus. A nejinak je tomu i v případě novinky, neboť Kill Or Get Killed opravdu zabíjí.

Roaring Thunder není cover letitého fláku kolegů z pirátské bárky Running Wild, ale track, který se valí od prvních tónů jako opravdový řvoucí hrom a jehož refrén vám přivodí seriózní mlácení palicí. Hymnická Eternal Quest podpořená dunivou basou je přesně tou věčností, na kterou se chci po smrti vydat. A rovněž třetí případ, kdy si uvědomuji, jak majestátně mohou znít v uvozovkách i obyčejné sloky. From Dust And Rubble je absolutní metalovou radostí. Říká se, že vaším osudem je roztáhnout křídla a letět. Navzdory tomu, že jste se narodili v prachu a sutinách. Povzbuzující a inspirující – bojujte, abyste byli navěky svobodní! Skrze ryze moshpiťáckou Sinner Or Saint jsme varováni, že on je tím pánem a vládcem všech a všeho, hříšník nebo svatý.

Postav se a bojuj

Stand Up And Fight je přesně taková hymna, jak napovídá sám název. K ní byl čerstvě pořízen i videoklip, který je pravděpodobně i tím nejjednodušším a nejlevnějším, který se kdy objevil. Piet a Piesel si užívají jízdu autem právě při poslechu zmiňované pecky, vysmívají se všem metalovým klišé a dávají tak jasně najevo, že i hudebně zapřisáhlí metalisté jsou ve své podstatě národem veskrze veselým. Heroes Ascending se stává okamžitou klasikou s parádními riffy, opět zcela majestátní slokou a refrénem, který uhání neúprosně k cíli. Její až euforické vyznění podporuje i následná Never Stop Believing, která je sice jednoduchou, ale zato opravdu příjemnou hard rockem načichlou songovkou s dalším mocným refrénem, který se vám okamžitě usadí v hlavě na dlouhé časy.

Until We Meet Again patří se svými osmi minutami hrací doby k těm výpravnějším a propracovanějším skladbám s vokálními efekty z jiného vesmíru. Pohybuje se na poli progresívně laděných kompozic, postupně nabírá na intenzitě a jakmile nastane čas pro další gradující kytarový duel, kterému předchází zajímavá a dramatická pomalejší pasáž, rytmika opět nekompromisně přitvrdí a zrychlí. Pánové, toto od vás chci bez sebemenších pochybností slyšet živě! Desátá Legends Of Glory, která uzavírá regulérní edici novinkového elpíčka, uhání v tempu, které nutí všechny pěsti náležitě hrozit tak, jak káže pravý metalový zákon.

Pandořina hvězda

Tohle desáté dobrodružství intergalaktických metalových spasitelů z Hamburgu ve finále vyznívá oproti svému předchůdci - tři roky starému dílu Titancraft - notně temněji, což Piet vysvětluje faktem, že se tentokrát nechal inspirovat knihou The Star of Pandora, sci-fi novelou o destrukci lidstva mimozemskou civilizací. Nemějte strach, i přes závažnost tématu zní celá aktuální nahrávka až neuvěřitelně povznášejícně. Slyšel jsem názor, že se v tomto případě jedná „jen“ o další řadovku, která žánru nepřináší nic nového a vypadá jako „jen“ další poctivě odvedená rutina. Může být. A částečně souhlasím. I přes neoddiskutovatelný fakt, že v případě Železného strážce i obyčejná rutina bez slitování odpálí devadesát procent ostatní konkurence do říše zapomnění.

Navíc, z novinky je opět na světelné roky cítit radost z tvorby a muzicírování kvartetu, který patří již téměř čtvrt století k tomu naprosto nejlepšímu, co celá evropská, potažmo i celosvětová powermetalová scéna může nabídnout. A já osobně věřím, že sága Iron Savior ještě zdaleka nebyla (a rovněž i dlouho nebude) dopsána. Joachime, ty můj starý metalový brachu, těším se opět brzy na viděnou!

Tracklist:

01. Kill Or Get Killed

02. Roaring Thunder

03. Eternal Quest

04. From Dust And Rubble

05. Sinner Or Saint

06. Stand Up And Fight

07. Heroes Ascending

08. Never Stop Believing

09. Until We Meet Again

10. Legends Of Glory

11. Sin City (digipak bonus)

IRON SAVIOR: KILL OR GET KILLED - 2019

 

Vložil: Thomas Landers

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace