Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

I starší generace má právo na lásku. Říká Jaromír Hanzlík, sběratel krásných žen. A jeho pohlazení po duši je...

15.02.2019
I starší generace má právo na lásku. Říká Jaromír Hanzlík, sběratel krásných žen. A jeho pohlazení po duši je...

Autor: Bioscop

Popisek: Léto s gentlemanem: Jaromír Hanzlík a Lucie Vondráčková

FOTOGALERIE Jaromír Hanzlík patří k těm známým osobnostem, které umí veřejnost pořádně překvapit. Ve svém soukromém životě se často choval jinak než muži, které hrál. Zatímco přesvědčivě ztvárňoval plaché mladíky, svému příteli a kolegovi Vlastimilu Brodskému odlákal manželku, největší idol té doby, Janu Brejchovou. A když se s Brejchovou po čase rozešel, sbalil první československou královnu krásy Dagmar Silvínovou, zanechal velmi úspěšné herecké kariéry a odstěhoval se do Švýcarska.

Svými bohatými životními zkušenostmi s krásnými ženami se možná nechal inspirovat při psaní svého vůbec prvního filmového scénáře, komedie o pozdní lásce, nazvané Léto s gentlemanem. Od začátku si přál, aby ji režíroval Jiří Menzel, s nímž natočil několik mimořádně úspěšných filmů, především legendární Postřižiny. Jenže Menzel je delší dobu vážně nemocný, a tak musel Hanzlík hledat jinou možnost. Shodou okolností se potkal se známým televizním režisérem Jiřím Adamcem a když mu prozradil, že dopsal scénář, zkušený profík o něj projevil zájem. Vzápětí se ozval, že by ho rád natočil. Ostatně, před lety Adamec s Hanzlíkem spolupracovali na populárním televizním seriálu Sanitka. 

Komedie plná hvězd

Jak herec, tak režisér dobře vědí, že romantické filmy mají velký divácký potenciál, pokud se alespoň trochu podaří. Adamec navíc do hlavních rolí obsadil populární herecké osobnosti, kromě Hanzlíka a Antalové ještě Igora Bareše, Lucii Vondráčkovou, Danu Batulkovou, Ivanu Chýlkovou, Terezu Kostkovou, Janu Bouškovou, Jana Čenského, Miroslava Eztlera, Zdeňka Žáka, Arnošta Goldflama a další. Každopádně je nová česká romantická komedie očekávána s velkým zájmem a nemalou zvědavostí. Oproti zvyklostem se tentokrát nekonala předpremiéra pro média, a tak se až do premiéry na svátek sv. Valentýna neobjevily žádné recenze.

 

Rosamunde Pilcher po česku?

Hanzlík přitom zdůrazňuje, že v žádném případě nejde o pokračování populární komedie Léto s kovbojem, v níž hrál společně s Danielou Kolářovou. Podle dosavadních informací, které se dostaly na veřejnost, to spíše vypadá, že vznikla jakási české verze romantických filmů a´la Rosamunde Pilcher. Děj totiž vypráví o cizinci, šlechtici, který se v létě objeví na venkově, aby zde opravil zchátralý zámek. Do oka mu padne půvabná chatařka (Alena Antalová), jejíž manželství skomírá kvůli partnerské rutině. Jejího muže (Igor Bareš) více než ona zajímají parťáci v hospodě a koníčky, a tak zklamaná žena hledá lásku a porozumění v náručí jiného. A jak už to v romantických komediích chodí, rodina ani okolí to zamilovanému páru nepřejí.

 

Pohlazení po duši?

V rámci propagační kampaně k premiéře Léta s gentlemanem poskytl Hanzlík množství rozhovorů, v nichž zvyšoval zvědavost novinářů i filmových fanoušků. Přiznal se, že i on sám je velmi napnutý, jak to dopadne, navíc hotový film viděl teprve před pár dny. K napsání scénáře ho prý vyprovokoval fakt, že v televizi a v kinech převažují kriminálky, detektivky, horory, násilí a krev. Jeho partnerka mu proto poradila: „Když se ti to nelíbí, tak něco napiš sám.“ A tak začal psát. Vadí mu také, že v poslední době společnost hrubne a vytrácí se noblesa. „Chtěli jsme pro diváky natočit pohlazení po duši. A kdyby ti diváci odcházeli z kina po duši pohlazeni a ještě to navíc rozkecali, tak to kdyby se stalo, byl bych opravdu šťastný člověk,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro Český rozhlas. A také by ho potěšilo, kdyby se Léto s gentlemanem promítalo v letních kinech.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace