Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pomsta proradnému snoubenci může být sladší než svatební dort

26.12.2018
Pomsta proradnému snoubenci může být sladší než svatební dort

Autor: lirw.org

Popisek: Barbara Metzger

Edice Srdcovky přináší výběr těch nejlepších románů pro ženy, které si můžete přibalit na cesty. Začtěte se v letadle, ve vlaku, u vody nebo třeba když jedete do práce. Ať už míříte kamkoli, nepřestávejte snít. Romantický příběh S láskou Luisa vydalo nakladatelství Motto.

Večer před svatbou Luisa nabourá auto svého snoubence. A sled katastrof na sebe nedá dlouho čekat – snoubenec ji nechá stát před oltářem, Luisa přijde o práci, a ještě k tomu o bydlení. Nezbývá jí než vzít zavděk matčinou polorozpadlou chatou a plánovat, jak se svému ex pomstí.

S lásku Luisa

Navíc se ukáže, že Dante, drzý mužský, kterého považovala za údržbáře a s nímž se v jednom kuse hádá, je ve skutečnosti majitel sousedního pozemku. I když ji přitahuje, to poslední, co by si přála, je uvíznout s ním v chatce během hurikánu!

Autor: Barbara Metzger
Žánr:
romantika, love story
Nakladatelství:
Motto

Ukázka z knihy:

Howard miloval Louisu tak, že ji radši uchránil od špatného manželství. Na svatbě se vůbec neukázal.
Pochopila, že něco není v pořádku, když do restaurace North Shore nedorazily květiny od paní Irene. Pak ani sama paní Silverová, družbové nebo syn Howardova bratrance, který měl na starost prstýnky. Fotograf se neustále díval na hodinky. Kolik snímků, jak si nevěsta upravuje krajkový podvazek, měl ještě pořídit? Louisa tu hloupou škrábající věc nakonec stáhla, aby mohla lépe rázovat sem tam. Přitom málem smetla svou matku a Bernieho, jejího floridského přítele. Raději se neptala, kde ti dva trávili minulou noc, pohled na Bernieho ve smokingu místo v plážových šortkách jí ke štěstí stačil.
Švagr Jeff se dal do pití, Louisina sestra Annie peskovala děti, aby se neumazaly, ty se navzájem pošťuchovaly a pištěly. Louisa chodila jako lev v kleci. „Už toho nech,“ nařídila jí matka. „Točí se mi z tebe hlava. A navíc se zpotíš a jak s těmi kruhy v podpaží budeš vypadat?!“
Louisa poslouchala matku asi jako Anniiny děti tu svou. Odkopla z cesty vlečku a vydala se znova na druhou stranu místnosti, sousedící s hlavním sálem.
„Jak včera Howard vypadal?“ ozvala se Annie, aby Louisu nějak rozptýlila. „Třeba onemocněl a je někde v nemocnici. Neměli bychom zavolat jeho matce?“
Narážka, že by Howard volal z pohotovosti spíše matce než Louise, nezůstala bez povšimnutí. Louisa se na sestru zamračila a sebrala synovci z ruky sklenici, než se stihl napít otcova koktejlu. „Včera odpoledne byl docela v pořádku, chystal se na rozlučkový mejdan. A někdo by mi jistě dal vědět, kdyby ho ranila mrtvice nebo něco takového.“
„Tak se třeba moc opil a zaspal…“
„Mami, jsou čtyři odpoledne. Nikdo takhle nezaspí, zvlášť ve svatební den.“
Ne, Howard neměl autonehodu ani v opilosti nikam nespadl a nezlomil si vaz, dokonce ani neutekl se striptérkou. Nejspíš ale celý den obvolával své přátele a obchodní partnery, protože do svatební místnosti dorazila pouze Louisina rodina a kamarádi, kteří se teď krčili na jedné straně dlouhého stolu. Za plentou zatím vyhrával jakýsi uznávaný houslista kousky, které pro něj Louisa vybrala už před čtyřmi měsíci. Za to, co mu platím, napadlo Louisu, by snad maestro mohl umět víc než tři skladby. Poslala za ním tedy synovce s neteří, aby zkusil něco jiného.
Snítky jemných bílých kvítků v jejích světlých, vysoko vyčesaných vlasech definitivně povadly, když ředitel restaurace konečně dorazil se zprávou od Howarda. Byl chudák pobledlý, žmoulal si prsty a viditelně se chvěl – to ještě předtím, než mu Louisa pozvracela boty.
Howard prý myslí, že by si zasloužila něco lepšího a že jí bez něj bude líp. Věří, že s ním Louisa nakonec bude souhlasit.
Louisa myslela, že na místě umře. Přímo před svými drahými blízkými a řadou čekajících číšníků, co nedokázali potlačit úšklebky. Její matka hlasitě vzlykala v Bernieho náruči – aspoň někdo tady našel trochu útěchy – a Annie se omlouvala houslistovi za rozlité pivo…

Vložil: Adina Janovská

Tagy
kniha,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace