Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rammsteiňácký Richard a jeho třetí, opravdu povedený sólový počin. (P)alba Thomase Landerse

23.12.2018
Rammsteiňácký Richard a jeho třetí, opravdu povedený sólový počin. (P)alba Thomase Landerse

Autor: Oficiální stránky kapely

Popisek: Frontman kapely Richard Z. Kruspe

Emigrate je evropský alternativní rockový kvartet se sídlem v New York City, který již třináctým rokem vede Richard Z. Kruspe, jinak čtvrt století originální kytarista německých pyrošílenců Rammstein. V těchto dnech Emigrate vypouštějí do světa novinkovou sadu jedenácti písní, v pořadí již třetí, které předcházel oficiální singl a videoklip 1234.

Richard měl již v období alba Mutter (2001) sen založit si vlastní projekt, který se stal o čtyři roky později realitou. Název formace vysvětlil jeho autor v rozhovoru slovy: „V přístavech New Yorku je jistě mnoho generací přistěhovalců, kteří svou původní vlast opustili a šli hledat štěstí do tohoto města. Emigrate znamená pro mě jak fyzické, tak i duševní odstěhování.“ Kromě jejího „bosse“, který obstarává zpěv, kytary a klávesy, ve skupině působí kytarista Olsen Involtini, baskytarista a kytarista Arnaud Giroux a bubeník Mikko Sirén. Herr Kruspe si i tentokrát přizval několik zajímavých hostů a tak na novince uslyšíme také Benjamina Kowalewicze z kanadských Billy Talent, Cardinala Copiu z Ghost, baskytaristku Margaux Bossieux či Tilla Lindemanna z již zmíněných Rammstein.

Na milion stupňů

Úvodní War se na nás valí „oděná“ do atmosférického industriálního soundu se svojí vrstvenou kytarou a bombasticky znějícími klávesami a kulminuje v působivé kytarové sólo, než se opět vrací ke svému chytlavému refrénu. Následující svižná a punkem načichlá 1234 využívá reverb a další zvukové efekty a zároveň se stala předzvěstí alba, když byla vydána jako pilotní singl s hostujícím Benjaminem Kowalewiczem. Třetí, titulní a výborná věc je rovněž zahalená do elektroniky a opět se pyšní výrazným chorusem, což je další a velice pozitivní průvodní jev celé hrací plochy LP.

Lead You On připomíná tvorbu britských postpunkových Killing Joke, kde se zajímavě střídá Richardův pěvecký projev s dalším hostem, zpěvačkou Margaux Bossieux. You Are So Beautiful je uvolněnější melodickou kytarovkou, ke které byl rovněž natočen videoklip. Hide And Seek vévodí tradiční rock‘n‘rollový rytmus bicích a chaoticky znějící klávesové sólo. We Are Together začíná jako nějaká ukolébavka, jejíž hlavní část tvoří pomalejší sloky, které přechází v burácející zatěžkaný refrén. Let‘s Go je asi největším překvapením pro fanoušky Rammstein, protože v ní zpívá jejich frontman Till. Hudebně není nijak podobná mateřské formaci, ale je přinejmenším zajímavá tím, jak se oba protagonisté dělí o zpěv, aby se o několik momentů později dopracovali k duetu.

I‘m Not Afraid je dalším silným melodickým songem, který se po druhém refrénu změní v sekanou pasáž, ve které zaznívá i chorál připomínající Gregorian. Předposlední Spitfire je nijak komplikovaným, ale rázným rockovým číslem a Eyes Fade Away celou nahrávku uzavírá svým pomalejším rytmem a lehce baladickým nádechem, který jen podtrhuje pestrost čerstvého materiálu.

Richarde, dobře ty!

Na A Million Degrees kapela praktikuje svou formu schizofrenního eklekticismu a všechno do sebe krásně zapadá. Zven a jeho kohorta se nijak nedrží zpátky a dle libosti sonicky prozkoumává všemožná hudební zákoutí. Čímž se stává stylově velice těžko zařaditelnou a to byl pravděpodobně i její hlavní cíl - úplné oproštění se od všech stylistických očekávání. Richard už na své sólové prvotině dokázal, že je nejen zdatným skladatelem, ale rovněž i majitelem zajímavého hlasu. Ten sice není tak originální, jako Tillův typický polomluvený projev, ale zato je technicky vyspělejší a tím pádem i mnohem variabilnější. A když k tomu navíc přičteme i skvěle šlapající a s opravdovou vášní hrající kapelu, nezbývá než dodat, že si Emigrate svoje místo na současné hudební mapě bez sebemenších pochybností zcela zaslouží.

 

Tracklist:

01. War

02. 1234

03. A Million Degrees

04. Lead You On

05. You Are So Beautiful

06. Hide And Seek

07. We Are Together

08. Let´s Go

09. I´m Not Afraid

10. Spitfire

11. Eyes Fade Away

EMIGRATE: A MILLION DEGREES - 2018

 

 

Vložil: Thomas Landers

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace