Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rammsteiňácký Richard a jeho třetí, opravdu povedený sólový počin. (P)alba Thomase Landerse

23.12.2018
Rammsteiňácký Richard a jeho třetí, opravdu povedený sólový počin. (P)alba Thomase Landerse

Autor: Oficiální stránky kapely

Popisek: Frontman kapely Richard Z. Kruspe

Emigrate je evropský alternativní rockový kvartet se sídlem v New York City, který již třináctým rokem vede Richard Z. Kruspe, jinak čtvrt století originální kytarista německých pyrošílenců Rammstein. V těchto dnech Emigrate vypouštějí do světa novinkovou sadu jedenácti písní, v pořadí již třetí, které předcházel oficiální singl a videoklip 1234.

Richard měl již v období alba Mutter (2001) sen založit si vlastní projekt, který se stal o čtyři roky později realitou. Název formace vysvětlil jeho autor v rozhovoru slovy: „V přístavech New Yorku je jistě mnoho generací přistěhovalců, kteří svou původní vlast opustili a šli hledat štěstí do tohoto města. Emigrate znamená pro mě jak fyzické, tak i duševní odstěhování.“ Kromě jejího „bosse“, který obstarává zpěv, kytary a klávesy, ve skupině působí kytarista Olsen Involtini, baskytarista a kytarista Arnaud Giroux a bubeník Mikko Sirén. Herr Kruspe si i tentokrát přizval několik zajímavých hostů a tak na novince uslyšíme také Benjamina Kowalewicze z kanadských Billy Talent, Cardinala Copiu z Ghost, baskytaristku Margaux Bossieux či Tilla Lindemanna z již zmíněných Rammstein.

Na milion stupňů

Úvodní War se na nás valí „oděná“ do atmosférického industriálního soundu se svojí vrstvenou kytarou a bombasticky znějícími klávesami a kulminuje v působivé kytarové sólo, než se opět vrací ke svému chytlavému refrénu. Následující svižná a punkem načichlá 1234 využívá reverb a další zvukové efekty a zároveň se stala předzvěstí alba, když byla vydána jako pilotní singl s hostujícím Benjaminem Kowalewiczem. Třetí, titulní a výborná věc je rovněž zahalená do elektroniky a opět se pyšní výrazným chorusem, což je další a velice pozitivní průvodní jev celé hrací plochy LP.

Lead You On připomíná tvorbu britských postpunkových Killing Joke, kde se zajímavě střídá Richardův pěvecký projev s dalším hostem, zpěvačkou Margaux Bossieux. You Are So Beautiful je uvolněnější melodickou kytarovkou, ke které byl rovněž natočen videoklip. Hide And Seek vévodí tradiční rock‘n‘rollový rytmus bicích a chaoticky znějící klávesové sólo. We Are Together začíná jako nějaká ukolébavka, jejíž hlavní část tvoří pomalejší sloky, které přechází v burácející zatěžkaný refrén. Let‘s Go je asi největším překvapením pro fanoušky Rammstein, protože v ní zpívá jejich frontman Till. Hudebně není nijak podobná mateřské formaci, ale je přinejmenším zajímavá tím, jak se oba protagonisté dělí o zpěv, aby se o několik momentů později dopracovali k duetu.

I‘m Not Afraid je dalším silným melodickým songem, který se po druhém refrénu změní v sekanou pasáž, ve které zaznívá i chorál připomínající Gregorian. Předposlední Spitfire je nijak komplikovaným, ale rázným rockovým číslem a Eyes Fade Away celou nahrávku uzavírá svým pomalejším rytmem a lehce baladickým nádechem, který jen podtrhuje pestrost čerstvého materiálu.

Richarde, dobře ty!

Na A Million Degrees kapela praktikuje svou formu schizofrenního eklekticismu a všechno do sebe krásně zapadá. Zven a jeho kohorta se nijak nedrží zpátky a dle libosti sonicky prozkoumává všemožná hudební zákoutí. Čímž se stává stylově velice těžko zařaditelnou a to byl pravděpodobně i její hlavní cíl - úplné oproštění se od všech stylistických očekávání. Richard už na své sólové prvotině dokázal, že je nejen zdatným skladatelem, ale rovněž i majitelem zajímavého hlasu. Ten sice není tak originální, jako Tillův typický polomluvený projev, ale zato je technicky vyspělejší a tím pádem i mnohem variabilnější. A když k tomu navíc přičteme i skvěle šlapající a s opravdovou vášní hrající kapelu, nezbývá než dodat, že si Emigrate svoje místo na současné hudební mapě bez sebemenších pochybností zcela zaslouží.

 

Tracklist:

01. War

02. 1234

03. A Million Degrees

04. Lead You On

05. You Are So Beautiful

06. Hide And Seek

07. We Are Together

08. Let´s Go

09. I´m Not Afraid

10. Spitfire

11. Eyes Fade Away

EMIGRATE: A MILLION DEGREES - 2018

 

 

Vložil: Thomas Landers

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace