Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Američtí Metal Church a jejich ‘prokletá‘ prosincová fošna Damned If You Do. (P)alba Thomase Landerse

16.12.2018
Američtí Metal Church a jejich ‘prokletá‘ prosincová fošna Damned If You Do. (P)alba Thomase Landerse

Autor: Oficiální stránky kapely

Popisek: Metal Church v plné parádě

VIDEO Stále oblíbení „dodavatelé“ toho nejryzejšího amerického heavy metalu se po dvou letech hlásí se studiovou novinkou, která je již dvanáctá v pořadí a v těchto chladných dnech spatřuje světlo světa na značce Rat Pak Records. Je napěchována deseti hutnými fláky a lze ji pořídit v klasické CD verzi, na kazetě (to je fakt retro) a v limitovaném nákladu i na červeném vinylu.

Historii kalifornských Metal Church začal v roce 1980 v San Franciscu psát tehdy mladičký kytarista Kurdt Vanderhoof (jediný člen, který v kapele působí dodnes), který se v té době obklopil partou lokálních muzikantů. Ti poté začali koncertovat po klubech pod jménem Shrapnel. O rok později přesídlili do Aberdeenu, pozměnili sestavu a od té doby vystupují již jako Metal Church. Za zmínku stojí, že sestavou prošel i jistý bubeník Lars Ulrich, který se následně přestěhoval do Los Angeles, aby založil nejúspěšnější formaci v historii metalu vůbec – Alcohollicu. Tedy Metallicu, samozřejmě. Od svého eponymního debutu, který vyšel v roce 1984, je kapela citována pro její významný vliv na tehdy vznikající thrashmetalovou scénu a vždy přítomnou instrumentální preciznost.

Elektrická válka

Samotnému vydání předcházel singl s titulní skladbou, ke které byl natočen i oficiální videoklip. Song samotný obsahuje veškeré ingredience, které jsme si za ta léta na kvintetu zamilovali. A je z něj zároveň i skvělý otvírák. V roce 2015 navrátivší se vokalista Mike Howe je stále velkolepý a píseň samotná vás nutí mlátit palicí tak, že vás bude bolet za krkem. Což je velice dobré znamení toho, co nás čeká v drážkách desky. Následující The Black Things, ve které vyplouvají na povrch všechny ty malé temné věci, které sužují lidstvo, je zajímavá především sólovou kytarou hrající fráze pěti not v nějakém obskurním modu, který přidává na jejím celkovém zlověstném vyznění. A v tomto duchu se nese i třetí By The Numbers, ke které byl rovněž pořízen klip. Revolution Underway ihned dává upomenout na letitou klasiku Badlands (album Blessing In Disguise, 1989), což vůbec není špatné znamení. A není.

Struktura skladby je členitá, několikrát se změní tempo a je propletená podobně znějícími harmoniemi. Zato Guillotine naopak odpálí řádně svižný thrashový riff, který je dokonale sehraný s bicími a je to fakt čistý nářez. Navíc Mike zpívá způsobem, že máte pocit, že mu musejí každou chvíli explodovat plíce. Monkey Finger je peckovou metaforou na to, jak lidé dokážou rychle obvinit a odsoudit. Track se tentokrát valí v pomalejším tempu a upomíná na tvorbu německých metalových titánů Accept. Out Of Balance je rovněž jiná a díky vokálnímu frázování v refrénu zní jako velkolepá rocková opera. Závěrečná švihanice The War Electric převálcuje vše, co se ji postaví do cesty. Jedná se opravdu o temně znějící věc a když nám dovolí zvolnit v sólové pasáži kytar, je to jen na krátký moment, než se následně vrátí ke svému zběsilému tempu, kterým tato pětačtyřicetiminutová metalová jízda končí.

Metalový kostel anno domini 2018

Damned If You Do se určitě časem nestane prověřenou klasikou tak, jako před léty zásadní Metal Church (1984) či The Dark (1986). Přesto si dovolím tvrdit, že se deska podařila. Všichni instrumentalisté jsou zde v top formě a velice kladný výsledný dojem z nahrávky podporuje i precizní zvuk a opravdu hutně znějící produkce.

Zpěvy mají potřebnou hloubku, texturu a agresivitu, kytarové duo Kurdt Vanderhoof/Rick Van Zandt je jako na ohni, basa Steve Ungera drtí a kulometná bicí palba nováčka v sestavě Steta Howlanda (nejvíce se proslavil v amerických glam metalových W.A.S.P. v letech 1991 - 2006) vše žene kupředu silou burácející sopky. A mimochodem, právě Stet nedávno překonal typ rakoviny známý jako Hodgkinův lymfom, takže za mě maximální respekt nejen jemu, ale i celému metalovému komandu. Hail to the Church!

Tracklist:

01. Damned If You Do

02. The Black Things

03. By The Numbers

04. Revolution Underway

05. Guillotine

06. Rot Away

07. Into The Fold

08. Monkey Finger

09. Out Of Balance

10. The War Electric

METAL CHURCH: DAMNED IF YOU DO - 2018

 

Vložil: Thomas Landers

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace