Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Mary Poppins se vrací po 54 letech, aby nám osvěžila české Vánoce pravým americkým štěstím. Premiéry Pavla Přeučila

14.12.2018
Mary Poppins se vrací po 54 letech, aby nám osvěžila české Vánoce pravým americkým štěstím. Premiéry Pavla Přeučila

Foto: Falcon (platí i pro fota v galerii)

Popisek: Mary Poppins se vrací má premiéru příští čtvrtek... „Příběh o Mary Poppinsové je do jisté míry potřeba vyprávět klasickým způsobem. Musíte uplatnit základní pravidla tvorby klasických filmových muzikálů, ale současně je třeba k tomu přistoupit moderně, aby vše působilo energicky a bezprostředně,“ míní na Oscara dvakrát nominovaný producent Marc Platt (La La Land, Most špionů, Pomáda živě), držitel ceny Emmy. „Rob Marschall je mistrem v kombinování všech zmíněných ingrediencí. Přistupuje ke své práci velice pečlivě a pokaždé míří na nejvyšší příčky…nespokojí se s průměrem. Dokáže objevit kouzlo v každém filmovém políčku, v každé scéně a v každém muzikálovém čísle.“

FOTOGALERIE Tentokrát jsem si vybral film, který tak nějak patří k Vánocům a určitě potěší ve svátečním čase malé i velké diváky. Od premiéry dnes už kultovního filmu Mary Poppins, který stále figuruje na předních příčkách žebříčku fantasy filmů, uplynulo už 54 let a teprve po téhle zdánlivě nekonečné době se postava kouzelné chůvy znovu vrací na plátna kin.

Nebývá to příliš časté, aby se filmoví producenti vraceli po tak dlouhé době k původnímu námětu pokračováním, ale o dalším dílu Mary Poppins se prý uvažovalo už více než 20 let. Režie se tentokrát ujal Rob Marshall, který už na počátku natáčení prozradil, že se nijak neodchýlí od původního muzikálu z roku 1964 a co je hlavní, zachová hravost a čistotu pohádkového příběhu. V původní disneyovce si hlavní roli střihla tehdy mladičká Julie Andrewsová, která za svoji roli dostala hereckého Oscara. Prakticky už od své premiéry se stal film, hlavně v Americe, kultovním vánočním snímkem, stejně jako u nás Tři oříšky pro Popelku.

Kolotoč schválností a kouzel

Děj filmu se vrací do Londýna v období ekonomické krize kolem roku 1930. Původní hrdinové z prvního filmu jsou už dospěláci a mají své rodiny. Michael Banks, představovaný Benem Whishawem, žije v Třešňové ulici a o jeho tři děti se mu stará vychovatelka Ellen (Julie Waltersová) a oba mají s trojicí vzdorujících dětí pořádné starosti. V pravou chvíli se ale objeví kouzelná chůva Marry Poppins, kterou v pokračování ztvárnila Emily Bluntová. A tak jako v původním filmu se roztáčí veselý kolotoč schválností, podrazů a kouzel.

Nejchytřejší chůva v akci

Děj filmu je sestaven z řady příběhů o Mary Poppins od poněkud excentrické autorky Pamely Lyndon Traversové, pocházející z Austrálie. Nejlepší chůva na světě se tedy vrací do rodiny Banksových i se svou kouzelnou, bezednou kabelou, obsahující neuvěřitelná tajemství. Za pomoci veselého lampáře Jacka (Lin-Manuel Miranda) a svých jedinečných kouzelných schopností pomůže rodině znovu nalézt ztracenou radost a štěstí. Mary Poppins rovněž seznámí děti s celou řadou barvitých a svérázných postav, včetně své výstřední sestřenice Topsy (Meryl Streepová). „Bylo nesmírně těžké, pohybovat se ve stopách nádherného originálu, ale s tak hvězdným obsazením, zahrnujícím Meryl Streepovou, Colina Firtha, Angelu Lansbury, či Dicka Van Dyka a další, se zdá, že tenhle film si děti vychutnají se stejným nadšením, jako ten původní, od jehož uvedení už uběhlo více než 50 let“, říká o filmu jeho režisér Rob Marshall.

Historie se opakovala

Ve filmu Mary Poppins z roku 1964 vytvořila hlavní roli kouzelné chůvy Julie Andrews. Prý na osobní přání samotného Walta Disneye. Andrewsová se zprvu zdráhala, protože byla zrovna těhotná, ale Disney jí slíbil, že si na ní počká, což se také stalo. Úplně stejně to dopadlo při natáčení pokračování Mary Poppins se vrací. Celé natáčení se muselo odložit, protože těhotná byla tentokrát nová představitelka Mary Poppins, Emily Bluntová. Pro Američany je Mary Poppins skutečně kultovní postavou a k premiéře nového filmu se chystá celá řada velkolepých akcí. Jedna z největších se má odehrát právě v den premiéry v USA, a to v Disneylandu. 19. prosince tady otevřou speciální expozici, věnovanou Mary Poppins. K vidění tu budou nejen kostýmy, rekvizity, kresby a klipy z natáčení nového filmu, ale podobné exponáty připomenou i první klasickou verzi Mary Poppins z roku 1964.

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace