Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zakladatel Rolling Stones svého prvorozeného syna počal se čtrnáctiletou školačkou

18.11.2018
Zakladatel Rolling Stones svého prvorozeného syna počal se čtrnáctiletou školačkou

Foto: Rock and All

Popisek: Nevinně vypadající kluci, že jo... no, dva z nich už si říkali fotr

FOTO VIDEO Po včerejším jemném naťuknutí tématu Rolling Stones a ženy se pustíme do dvou ústředních postav této grupy. Zakladatel Brian Jones, který se po divokém začátku života připojil k nechvalně slavnému Klubu 27. Za krátkou dobu svého života toho stihl daleko víc, než mnozí ostatní. Obzvláště, co se ženských klínů týká. A pozadu za ním rozhodně nezůstal frontman kapely, Mick Jagger. Chyťte si klobouky, jedeme dál světem plným fanynek.

Brian Jones střídal přítelkyně v rychlém tempu a se stejnou ležérností jako tehdy tolik oblíbené „pilulky“. U početných fanynek měl jediný blonďák v kapele přitažlivost největšího hezouna a podle toho to taky vypadalo. Rozšířenou reprodukci ovšem zahájil ještě před svou muzikantskou kariérou. Otcem byl totiž (minimálně) pětinásobným, ale vázat se dlouho nehodlal.

 

Další hrátky pod zákonem

Jeho prvorozený syn se narodil v roce 1959 čtrnáctileté (!) cheltenhamské školačce jménem Valerie, která ho poskytla k adopci. Následovala 4. srpna 1960 jediná dcera, když předtím přivedl do jiného stavu vdanou paničku z rodného Cheltenhamu. Další už přicházeli na svět zase synové: 22. října 1961 Julian Mark (matka Pat Andrews z Cheltenhamu, 23. července 1964 Julian Brian (matka teenagerka Linda Lawrence z Windsoru, která se v roce 1970 provdala za písničkáře Donovana) a 24. března 1965 John Paul Andrew – matka, kterou byla opět teenagerka Dawn Molloy, postoupila své dítě náhradním rodičům.

Linda Lawrence a Brian Jones... prakticky ještě děti, přesto už děti plodící děti

Výjimka potvrzující pravidlo

Výjimkou potvrzující pravidlo byla Anita Pallenberg, modelka i herečka, která se narodila v lednu 1944 v Římě. Dlouhovlasá blondýnka, jež krátce spolupracovala i s Andym Warholem, jako jediná „femme fatale“ dokázala v kapele narýsovat partnerský trojúhelník, k němuž můžeme s jistou mírou fabulace přimalovat ještě další vrchol, protože se spekuluje i o jejím románku s Mickem Jaggerem. S Anitou se Brian seznámil v září 1965 v zákulisí po jednom z německých koncertů v Mnichově, aby spolu během následujících měsíců začali chodit.

Jones s Anitou. Tu pak od spoluhráče elegantně přebral Keith Richards

V sestupné drogové spirále však začal ztrácet glanc a v březnu 1967 při cestě Španělskem, předcházející výletu do Maroka, ze které v Barceloně vypadla „ta třetí“, starší Anetina kamarádka Deborah Dixon z Texasu (garde, kterou Brian Jones předtím důkladně proškolil), se kráska z umělecké rodiny sblížila s Keithem Richardsem. „Snad každá ženská, se kterou jsem kdy byl, mě musela sbalit sama,“ vzpomíná kytarový pilíř Stones ve své autobiografii Life (2010). „Já k tomu balení přispívám jinak – vytvářím auru nesnesitelného napětí. Někdo něco udělat musí. Buď to pochopíte, nebo ne, ale první krok jsem udělat nedokázal. Věděl jsem, jak se mezi ženami chovat, protože děti mých tet byly většinou holky, takže mi ženská společnost vůbec nevadila. Když má ženská zájem, udělá první krok. Tohle jsem objevil. Takže Anita ten první krok udělala. Já nemohl vystartovat po kamarádově holce, přestože ten kamarád byl idiot a choval se tak i k Anitě.“

Kytaristova valkýra

Brian Jones byl sice na sklonku 60. let už jen lidská troska, ale jako poslední „utěšitelku“ rockové anály registrují další dlouhovlasou blondýnku Annu Wohlin. Jinak z dlouhodobého vztahu Keitha s Anitou se narodily tři děti, nejprve 8. prosince 1969 syn Marlon Leon Sundeep (první křestní jméno rodiče zvolili podle hollywoodského idolu Marlona Branda), 17. dubna 1972 ve švýcarském „exilu“ dcera Dandelion Angela a v roce 1976 druhý syn Tara Jo Jo Gunne, který však v desátém týdnu zemřel na obávaný syndrom náhlého úmrtí kojence (SIDS). Rozešli se koncem 70. let kvůli drogám, ve kterých oba jeli.

Anna Wohlin, poslední Jonesova láska

„S Anitou jste věděli, že si začínáte s Valkýrou – to ona rozhoduje, kdo v téhle bitvě umře,“ vysvětluje ve své autobiografii Keith. „Ale v jejím případě se naprosto vymkla kontrole a stala se sama sobě smrtelně nebezpečnou. Anita dostávala záchvaty zuřivosti, ať drogu měla nebo ne, a když ji neměla, doslova šílela... občas jste se vrátili domů a našli stěnu od krve nebo od vína. Nevěděli jste, co se stane příště.“ Keith Richards se koncem roku 1979 seznámil s modelkou Patti Hansen, která se 18. prosince 1983 stala Keithovou první a zřejmě jedinou manželkou, s níž mají dvě dcery: Theodora Dupree se narodila v roce 1985, Alexandra Nicole o rok později.

Keith Richards a Patti Hansen

Ženy Sira Micka

První vážnější známostí frontmana Stones byla v letech 1963-1966 Chrissie Shrimpton, o tři roky mladší sestra v 60. letech vyhledávané britské modelky, tváře magazínů kalibru Vogue nebo Elle i příležitostné herečky Jean Shrimpton, která byla velkou ikonou „swingujícího Londýna“. Emancipací však Chrissie (rovněž modelka) ani v nejmenším nezaostávala za svou slavnější sourozenkyní a když po letech Mick Jagger připravoval první sólovku She’s The Boss (1985), její název mohl dost možná inspirovat i partnerský vztah, který prý občas neměl daleko k „italskému manželství“.

Dcera profesora

Kopačky dostala od Micka v roce 1966 kvůli Marianne Faithfull. Mick se s charismatickou blonďatou dlouhovláskou poprvé viděl na jaře roku 1964 v Londýně během party při příležitosti narozenin herečky Adrienny Posta, jež debutovala už jako dětská hvězdička ve filmu No Time For Fears (1957). Marianne, jež byla dcerou univerzitního profesora specializovaného na období renesance a bývalé rakouské baletky, na tomto večírku zaujala ještě Andrewa Looga Oldhama, což bylo pro Micka štěstí, protože tehdejší manažer Stounů měl dobrý odhad a viděl v ní potenciální popovou hvězdu.

Napoprvé si totiž mladá intelektuálka, která dorazila v doprovodu svého snoubence Johna Dunbara (časem též „ročního manžela a otce jejího syna Nicholase“), s živelným zpěvákem do oka rozhodně nepadli. Podle Wymanových vzpomínek v autobiografii Stone Alone se totiž Mick marně pokoušel upoutat její pozornost a když už nevěděl kudy kam, vylil jí „náhodou“ do výstřihu šampaňské, na což Marianne dlouho nezapomněla. Vztahy byly napjaté ještě dlouho poté, co pro ni spolu s Keithem Richardsem i Oldhamem složili skladbu As Tears Go By, která vyšla v červnu 1964 a stala se jejím největším hitem za celou kariéru.

Mick Jagger a Marianne Faithfull

Nikaragujská kráska

Během roku 1966 však vystřídala Chrissii Shrimpton a do konce 60. let tvořila s Mickem Jaggerem nerozlučnou dvojici v dobrém i zlém včetně drogových excesů. Začátkem 70. let už ale bylo všechno jinak. Po vystoupení 23. září 1970 v pařížské Olympii byl Mick představen tehdy pětadvacetileté nikaragujské brunetce, jejíž plné jméno znělo Bianca Rose Perez Moreno de Macias. O stipendistce na tamním Institutu politických věd média věděla už díky vztahu s o dvanáct let starším anglickým hercem Michaelem Cainem. Jejich vztah se vyvíjel prudce a rychle. Do dvou měsíců se Bianca k Mickovi nastěhovala a svatbu měli už 12. května 1971 na jihu Francie v Saint-Tropez.

Mick Jagger při svém ANO s Bianca Rose Perez Moreno de Macias

Celou kapelu vyvedlo z míry, že na svatbu Mick pozval jen Keitha, všichni se účastnili jen celebritami nabité svatební hostiny. Jediná dcera Jade Sheena Jezebel se narodila v témže roce 21. října. Manželství, rozvedené 5. listopadu 1980, bylo bouřlivé a nešťastné: Bianca, která návrh na rozvod podala v květnu 1978 kvůli Mickově cizoložství s modelkou Jerry Hall, to později hořce glosovala, že „skončilo v den svatby“. Svatební svědek Keith Richards ještě v době existence manželství Micka několikrát otevřeně kritizoval za to, jak odtažitě se k Biance chová.

Mick Jagger s Jerry Hall

Dalších sedm dětí

Jaggerových sedm dalších dětí (se čtyřmi dalšími ženami) se narodilo mimo manželství. První dceru Karis porodila 4. listopadu 1970 černá herečka Marsha Hunt, Američanka naturalizovaná na Britských ostrovech. Matkou čtyř dětí – Elizabeth Scarlett (* 2. března 1984), Jamese Leroye Augustina (* 28. srpna 1985), Georgie May Ayeeshy (* 12. ledna 1992) a Gabriela Luka Beauregarda (* 9. prosince 1997) – je výše zmiňovaná Jerry Hall, která s Mickem žila v letech 1977-1999. Zbývá zmínit ještě dva syny, Lucase Maurice (* 18. května 1999) má s brazilskou modelkou Lucianou Gimenez Morad a zatím posledního Deverauxe Octaviana Basila (* 8. prosince 2016) s primabalerinou Melanií Hamrick, která spolupracuje se skupinou American Ballet Theatre a v devětadvaceti je mladší než čtyři nejodrostlejší děti jejího životního parnetra.

„Mick 2“ a Ronnie

Z plnoprávných členů Stounů jsme nepřipomenuli ještě kytaristy Micka Taylora a Ronnieho Wooda. Tichý a technicky brilantní Taylor se během krátké intenzívní dráhy s Rolling Stones zapletl s drogami a usadil se až po odchodu ze skupiny. Rose Millar, matku své první dcery, která se narodila 6. ledna 1971, si však vzal až v roce 1975. Jméno Millar není neznámé ani znalcům Taylorovy diskografie, protože s bratrem Rose, kterým je kytarista Robin, nahrál Mick v polovině 70. let singl Catch As Catch Can. Manželství však vydrželo jen několik let. Druhou dceru Emmu má Mick Taylor s americkou sboristkou Valerií, která zpívala v jeho skupině.

Košatějším osobním životem se může pochlubit Keithův kytarový parťák Ronnie Wood. S první manželkou Krissy Findlay, s níž byl ženatý v letech 1971-1978, má syna Jesseho Jamese (* 30. října 1976). Podruhé se ženil v roce 1985 s Jo Karslake, matkou dcery Leah (* 22. září 1978) a syna Tyrona (21. srpna 1983), k nimž adoptoval i syna Jamieho (* 1973) z prvního manželství své druhé ženy. Jo opustil v létě roku 2008 kvůli vztahu s Katiou Ivanovou, který zůstal bezdětný. Potřetí se Wood ženil 21. prosince 2012 s o generaci mladší divadelní produkční Sally Humphreys, které se 30. května 2016 narodila dvojčata, holčičky Gracie Jane a Alice Rose.

Pavel Víšek

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb