Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Proč máma pije? Žít jenom pro své děti je přece jen trochu málo. Jenže jak z toho ven?

03.11.2018
Proč máma pije? Žít jenom pro své děti je přece jen trochu málo. Jenže jak z toho ven?

Autor: bbc.co.uk

Popisek: Gill Sims

Také vám ze záplavy špinavých plen, školních novinek či neustálého pobíhání z kroužku na kroužek občas hrabe? Věřte, že v tom rozhodně nejste sama. Morálku vám určitě pozvedne román Proč máma pije aneb Deník vyčerpané matky, který vydalo nakladatelství Motto.

Možná patříte k ženám, jejichž největším snem odjakživa byla obrovská harmonická rodina s houfem roztomilých žvatlajících potomků. Představa sice krásná, nicméně dost často se od následné reality velmi výrazně liší, takže i té nejtrpělivější matce z ní tu a tam začne pořádně hrabat. Tím spíš, že nás ženy současná dynamická a náročná doba vede k úplně jiným cílům. Získat dobré vzdělání, být úspěšná ve své profesi, energická, krásná, neustále upravená… Když k tomu pak máte ještě zvládnout tu zdivočelou smečku doma, komu by z toho nezačalo občas hrabat.

Proč máma pije

Až si zase začnete zoufat, sáhněte po knize, která vás nejen ujistí, že v tom rozhodně nejste sama, ale navíc dokáže i skvěle pobavit. Tahle máma totiž právě slaví devětatřicáté narozeniny a před sebou má vidinu budoucnosti přímo hrozivé. Je totuž plná lidí, kteří ji zvou na kurzy jógy a večírky, kde každý prohlašuje, že se ‘líznul‘ po skleničce vína. Ale máma nechce trávit čas tam, kde dobrou noc dávají ženy, které žijí JEN pro své děti a snaží se jedna druhou trumfnout mimoškolními aktivitami svých potomků. Místo toho svírá sklenici vína a mumlá: „Život je na h…“ Pořád dokola. Dokud si nevzpomene na ten výborný nápad…

Autor: Gill Sims
Žánr:
humor, čtení pro ženy
Nakladatelství:
Motto

Ukázka z knihy:

Tento rok nebudeme rozhodně žádným způsobem opakovat to, co se dělo vloni, kdy dny až příliš často vypadaly takhle:
5.00: Probudí mě dusot dítěte běžícího ze schodů. Odvrávorám za ním a našeho malého objevím zabořeného v gauči a přilepeného na iPadu. Zavrčím na toho obludného spratka, aby se krucinál okamžitě vrátil do postele. Odvleču se do postele sama a vztek ve mně kypí. Nakonec se mi chvilku předtím, než zazvoní budík, podaří znovu usnout.
6.00: Zamáčknu ho.
6.10: Ještě jednou ho zamáčknu.
7.10: S hrůzou se probudím. Skočím do sprchy. Hodím na sebe první oblečení, které mi přijde pod ruku. Málem dostanu infarkt, protože mi tak nakynul zadek, že nenatáhnu kalhotky ani přes kolena. Dojde mi, že jak jsem spěchala, abych se oblékla, tak jsem si nevšimla, že mám u sebe v šuplíku Janeiny kalhotky, a snažím se do nich nasoukat. S úlevou se rozeštkám, protože ačkoli můj zadek nepatří mezi ty nejútlejší nebo nejsvůdnější, tak odmítám věřit, že by se nějaké dospělé ženě podařilo narvat zadnici do spoďárů osmileté holky. Spustím hlavu dolů a vyfoukám si vlasy fénem. S hrůzou obhlédnu šílený dikobrazí účes a vlasy si stáhnu dozadu gumičkou s Hello Kitty. Snažím se vypadat, jako kdybych chtěla gumičku Hello Kitty opravdu nosit, protože vyjadřuje moji jedinečnou svéráznou osobitost. To se mi ale nedaří.
7.30: Seběhnu dolů a hulákám na svá drahá robátka, aby se odlepila od těch ohlupujících elektronických hraček a šla na snídani.
7.37: Vytrhnu dětem ohlupující elektronické hračky z ruky a řvu, že už jim je nikdy nevydám. Znovu žádám, aby se šly nasnídat. Děti překvapeně vzhlédnou, neboť si nevšimly, že na ně jak zběsilá posledních sedm minut křičím.
7.40: Mrsknu po dětech krabici s čokoládovými kuličkami Coco Pops. Přeruším hádku kvůli pitomé plastové hračce v krabici s cereáliemi. Odpovím na sto deset miliard otázek, jako například: „Kdo by vyhrál v boji – upír, veverka, nebo kočka s lasičkou?“ a „Dá se jíst prase bradavičnaté?“
S křikem odpovím: „Já nevím, já nevím, potom vám to vygooglím, přestaňte si hrát s jídlem a snězte to, prosím! Dělejte, pospěšte si, vždyť je to jenom miska cereálií, jak dlouho to chcete jíst? Tohle nedělejte, prosím vás, rozsypete to, no ano, výborně, říkala jsem vám, že to rozsypete, když to budete dělat! Ne, NECHTE TO, uklidím to, dělejte, POSPÍCHEJTE!“…

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace